Özel yurt sözleşmesi ile ilgili

24-05-2018 21:34:10 sırçafanus #

Özel yurt sözleşmesi ile ilgili

Merhaba,umarım konumu doğru alana açıyorumdur.Merak ettiğim şey şu;Bir özel yurt ile 19 eylül 2017'de sözleşme yaptık. 10 aylık,yalnız ben sözleşmeyi imzalarken madur durumdaydım ve o an tek isteğim bu yurda kaydolmaktı.Sözleşmeyi okumadan direkt imzaladım yurt müdürünün tarih olarak 19 değil ayın 8'ini yazmam gerektiğini söyleyince itiraz ettim ama böyle olmak zorunda dedi ve öyle yazdım.9 ay boyunca yurt ücretim olan 700 tlyi yurda ödedim ancak artık okulum bitiyor ve 2 gün sonra gidiyorum.Kalmadığım ve boşaltacağım bir odaya bu ücreti ödemek istemiyorum.Yurt müdürüne ayın 19 undan itibaren kaldığım günleri hesaplayıp vermeyi teklif edeceğim, buna bağlı olarak;
1-Sözleşmede ayın 8 i yazdığı için o günden itibaren ücret talep edebilir mi? Buna hakkı var mı?
2-Son ayı vermem için ısrarcı olursa vermezsem sonuçları neler olur?
Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim,burası küçük bir yer ve herkes birbirini tanıyor bu yüzden bir avukata danışamadım.
25-05-2018 08:32:17 Erdoğan Kırcalı #

Cevap: Özel yurt sözleşmesi ile ilgili

O gun o yurtta kalmak icin kabul etmek zorunda oldugunuz gibi, yurtta o odayi kullanmasaniz da odemek istemediginiz surenin ucretini odemek zorundasiniz. Odemezseniz yapilacak icra takibi ile , takip masraflari ile artan tutari odemek ( haciz yoluyla) odemek zorunda kalirsiniz.