Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Evden tasindiktan sonraki faturalarin depozitodan kesilmesi

15-08-2017 14:32:14 cerberus23 #

Evden tasindiktan sonraki faturalarin depozitodan kesilmesi

Merhaba, biz 2arkadas Mart ayinda imzaladigimiz kontrattan 2ay sonra(Mayista) evden tasinmak zorunda oldugumuzu ev sahibine bildirdik ve 15 Temmuz da evden cikacagimizi telefonla konusaarak haber verdik. Ev esyalarini satmak durumunda kaldigim icin 15 Haziran'da evi bosaltmama ragmen ev sahibine verdigim soz dolayisiyla Haziranin kirasini da odedim(Temmuz 15e kadar olan kismini). Cikarken de 15 Haziran'da tum faturalari kapattik. Ev sahibine de anahtari Temmuzu beklemeden verdim ki baska birisine evi vermesi durumunda depozitoyu alabilelim. Temmuz ayinda evi kiraya vermesine ragmen 1200 lira odemesi gereken depozitonun evi boyamasi gerektigini soyleyerek sadece 500 lirasini odedi. Daha sonraki konusmamizda evi 3ayda o hale getiremeyecegimize ikna ettik(ev sahibinin kendisi kontrat imzalamaya gelmedigi icin kardesiyle muhattap olmustuk, evin durumundan haberi bile yoktu) ve kalan 700 lirayi da odeyecegini soyledi. Agustos ayina kadar bizi oyalayarak gecistirdi ancak sonunda 2gun once 635 lira yatirmis. Bize de 2fatura fotografi atarak, kestigi 65 liranin sebebini gostermis ancak faturalarda bizim adimiz bile yazmiyor ve fatura donemi olarak temmuz ve agustos gorunuyor. Ustelik eve cikarken faturalari kendi uzerimize aldigimiz icin bizim borcumuzun kalmis olmasi imkansiz.(fatura kapatirken borc varsa kesiliyor cunku) simdi ben bu sartlar altinda ev sahinin kestigi haksiz depozito icin dava acma yada sikayet etme gibi bir olaya girsem kazancim karim ne olur? Yada ben bir sey kazanmasam bile kiracilari dolandiranlara biraz hak hukuk gostermek acisindan ugrassam bir yaptirsam olur mu? Cevaplariniz icin tesekkurler simdiden..
15-08-2017 20:35:08 Engin Ünalmış #

Cevap: Evden tasindiktan sonraki faturalarin depozitodan kesilmesi

Bir defa 1 yıllık kontratı bozarak 2 ayda evden çıkmışsınız.Ev sahibi depozitoyu hiç ödemese veya kontratı bozduğunuz için sizden kontrat sonuna kadar kira(hukuken en az 2-3 aylık kira da alabilir) tutarını istese haklı iken siz 50 -60 TL nin eksikliğinden dolayı kiracıları dolandıran ev sahibinden bahsediyorsunuz.Hukuki bir hak arayışına girmenizi tavsiye etmemekle birlikte kontratı bozmanıza rağmen sıkıntı çıkarmamış bir ev sahibiniz olduğu için kendinizi şanslı saymanız yerinde olur.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.