Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Cumhurbaşkanı hakaret

03-04-2017 16:51:35 ugulvl0909 #

Cumhurbaşkanı hakaret

Herkse iyi günler.
Sevgili kardeşlerim abilerim, ablalarım.
5-6 ay kadar önce cumhurbaşkanına hakaret nedeni ile EGM 'de ifadem alındı. Bugün sabah saatlerinde de mahkeme kağıdım geldi. Bu ayın 27'sinde mahkeme var. Öncelikle şunu söylemek istiyorum.
Bu olaydan ailemin haberi yok olmasınıda istemiyorum yaşım 20' lerde bi üniversite öğrencisiyim. Onların haberi olur ise aramız olmadığı kadar açılır eminim. Bu yüzden avukata danışacak durumda değilim pek maddi açıdan. Söz konusu paylaşımda ne isim nede mevkii belirtmeden muhtarlar toplantısını kast ederek bi kaç kez "gerizekalı" tabirinde bulundum.
Bundan en ucuz nasıl kurtulurum?
Mutlaka tutuklu yargılanır mıyım?
Cumhurbaşkanına hakareti para cezasına çevirme şansım olur mu?
Daha önce hiç bir suçum yoktu bunun bi etkisi olur mu?
Ne yapmam gerekiyor?
Değerli bilgileriniz için şimdiden hepinize saygılar sunuyorum teşekkürlerimi iletiyorum. Tekrardan iyi günler dilerim...
03-04-2017 18:25:13 CanCi #

Cevap: Cumhurbaşkanı hakaret

Hukuk konusunda çok daha bilgili olan üyelerimizin sıklıkla tekrarlaması sonucu öğrendiğim husus şudur ki: Bir ceza davasının sonucu, bir hukuk davasının sonucuna göre çok daha belirsizdir. Çünkü dosya kapsamını tam olarak bilemediğimiz gibi, hakimin taktirini de ön göremeyiz. Dolayısıyla verebileceğimiz bir cevap yok. Baroya gidip avukat isteyebilirsiniz.
03-04-2017 18:55:13 yooer12 #

Cevap: Cumhurbaşkanı hakaret

iyi akşamlar
05-04-2017 19:33:22 cemalgurler #

Cevap: Cumhurbaşkanı hakaret

canci nin dedigi gibi olay tamamen hakimin insiyatifinde. iyi bir avukat tutun sabikaniz olmadigi icin iki yil ve daha az ceza alirsaniz hagb ye cevrilme lhtimali var. cezasi bir ola dort yil arasi hapistir ve ciddi bir suctur internet uzerinden olmasi agirlastiricidir. maddi durumum yok vs demeyin tutuklama orani yuksek bir suc mutlaka bir avukat edinin maddi destek olacaksa ailenizle paylasin cunki bu suc normal hakaretten cok farkli
12-06-2020 19:06:08 Msutf #

Cevap: Cumhurbaşkanı hakaret

Merhabalar geçmiş olsun. Davanızın sonucu ne oldu ? öğrenebilir miyim acaba ?
18-06-2020 12:38:21 zuspat #

Cevap: Cumhurbaşkanı hakaret

Geçmiş olsun bizim bir tanıdık da dava sürecine girdi. sizin davanız nasıl sonçlandı?
27-09-2020 00:28:06 ibrhm93 #

Cevap: Cumhurbaşkanı hakaret

Alıntı:

zuspat rumuzlu üyeden alıntı
Geçmiş olsun bizim bir tanıdık da dava sürecine girdi. sizin davanız nasıl sonçlandı?

Merhaba aynı şeyle suçlanıyorum savcılık ifademi aldı, sonuç yada öngörünüz var mı?
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.