Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

12-02-2016 16:36:18 hekfire #

Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

Merhabalar Annem Emekli bundan 2 yıl önce pttden aktif bankdan bi kredi çektik bütün maaştan düzenli kesiliyodu fakat bundan 10 ay önce sgkda yada ptt olan bi karısıklıkla annemin maasına bloke gelmiş ve kredi ödemesi gerçekleşmemiş 9 ay boyunca biz geç farkettik ama hiçbir uyarı yada tebligat tarafamıza gelmedi uyarılmadık 9 ay sonra bizi bir avukat aradı ve bizi dolandırıcılıkla sucladı biz anlamadık tabi sonra bütün akrabalarımızı aradı onlara ayn tavırla bizi dolandırıcı olarak söylemiş ve her konusması yüksek ses ve argo kelimelerden olusmakta bizde pttye gittiğimizde maaşınızda bloke var ama bizle ilgili değil dendi sgk ya gittik 1 ay sonunda en sonunda parayı aldık fakat bu sürede avukatlar sürekli bizi ve akrabalarımızı arayarak bize dolandırıcı dediler ve tehdit içerikli konuşmuşlar avukatları geri aradık parayı ödemek için fakat bize çektiğimiz kredinin üstünde bi tutar söylediler işinize gelirse dediler biz her anlaşmaya çalışmamızda bize işinize gelirse dediler ve hala akrabalarımızı ve bizi arayıp dolandırıcılıkla suçluyolar bir türlü anlaşamıyoruz şimdide annemin emekli maaşının tümüne haciz koydular gelen ikramiyeye bile aradığımızda hakkımız yaparız dediler ama hala mesaj atıyolar ödeyin diye böyle bütün maasa haciz koyma hakları var mı ne yapmamız lazım acaba yardımcı olur musunuz ? bir yol gösterir misiniz ?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
12-02-2016 16:46:29 ceceli341 #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

Yapılan işlemin haciz işlemi olduğuna eminmisiniz? Eğer haciz ise emekli maaşlarına kredi borcu nedeni ile haciz konamaz. Haciz işlemini yapan İcra müdürlüğüne durumu öğrenin haciz ise kaldırılmasını talep edin.
12-02-2016 16:49:17 hekfire #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

Talep işlemini nasıl yapabiliriz acaba ?
12-02-2016 17:08:43 ceceli341 #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

Eğer maaştaki haciz ise Maaşa haciz değilde maaşın yattığı banka yada ptt deki hesaba bloke olabilir. Bloke ise önceden taahhüt vermiş olabilirsiniz. E devlete girip maaşın yattığı yeri değiştirmeye çalışın değiştirebiliyorsanız taahüdünüz yok demektir ve yapılan işlem büyü ihtimalle direkt sgk da haciz olabilir.
.... İcra dairesine hitaben

Sgk kurumundan aldığım maaşıma tarafınızdan haciz işlemi yapılmıştır. Yasal mevzuat nedeni ile emekli maaşıma haciz işlemi yapılamaz. Emekli maaşıma yapılan haczin kaldırılmasını arz ederim.
12-02-2016 17:40:55 hekfire #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

bankayı değiştiremiyorum fakat ptt subesini değiştirebiliyorum itiraz edebilir miyim acaba ?
12-02-2016 17:48:22 ceceli341 #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

Nasıl yani maaş bankayamı yatıyor ptt yemi?
12-02-2016 17:50:58 hekfire #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

ptt ye yatıyor bu değiştirir mi durumu acaba ?
13-02-2016 00:13:04 hekfire #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

yardımcı olucak var mı ?
13-02-2016 00:21:12 ceceli341 #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

Alıntı:

hekfire rumuzlu üyeden alıntı
yardımcı olucak var mı ?

E devlete girin maaşın yatacağı yeri değiştirebiliyormusunuz değiştiremiyormusunuz? Maaş hem bankaya hemde ptt ye nasıl yatar. Burada varsayım ile bir şeyi bulmaya çalışıyoruz. Pazartesi gidip icra dairesinden daha net bilgi alabilirsiniz.
13-02-2016 00:26:23 hekfire #

Cevap: Emekli Maaşının Hepsine Haciz Konulabilir mi?

maaş bankaya değil ptt ye yatıyor ilk baştan beri pttden çekmiştik krediyide e devletten banka değişikliği yapamıyoruz sadece başka il ve ilçedeki ptt değişikliliği yapabiliruzYour browser doesn't support HTML5 video.


™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.