Üç bilinmeyenli denklem? +18

24-01-2013 22:00:11 Atilda09 #

Üç bilinmeyenli denklem? +18

Merhabalar;

Ofiste patronun sekreteri allem etti kullem etti ve beni ayarttı. Görüşme için geldiğimde patronun odasına alıp üzerime atladı desem abartı olmaz.

Ne var bunda diyeceksiniz. Aslında bu tür şeylere kızar ve her durumda nefsime olan hakimiyetimle övünürdüm.

Patron çağırdı. Sekreter hamileymiş. Makamında ki kamera da herşeyi kaydetmiş. Bizim sekreter patrona çocuk senin diyormuş. Patronda bana bu suçu üstlene yoksa görüntüleri savcılığa vereceğim diyor.

Ben evliyim. Patron evli. Sekreter evli. Çocuk kimin? Bu stresten nasıl sıyrılacağım. İş mi, eş mi, onur mu?

Keşke maya takvimindeki kıyamet gerçek olsaydı. Ya da intihar mı etsem?
24-01-2013 23:29:18 cagjackal #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Çocuk DNA kiminle uyuşursa onun. Allah kolaylık versin.

- - - Updated - - -

Çocuk DNA kiminle uyuşursa onun. Allah kolaylık versin.
25-01-2013 00:51:08 ismail32 #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Biri patron biri iş arkadaşı biri koca -çocuk kimden olabilir.
Eskiden olsa kocadan derdik yeni nesil paradan diyor.
Anlaşılan patonda tık yok kocada tık yok seni gözüne kestirmiş, tık olunca da karı koca oturup konuşmuşlar bu bebeye bakmak masraflı iş patronun üstüne geçirelim.
Birde bu denklem kamera kaydından dolayımı 3 bilinmeyenli apartman mahalle ve mobeseyede bakmak lazım.
Sorunun yanıtına gelince patron savcıya ne diyecek sekreterim beni iş arkadaşı ile aldattı? :DD
25-01-2013 00:53:44 baygol #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

olay çok karışık ama çok net açıklamıssınız. bir kadın 3 erkek ama çocuk kimden o meçhul... bu durumda en suçlu sekreter oluyor, tabi sekreterin kocasıda suçlu, bu kadar boş bırakmasaydı kadını bole olmazdı ama olay mahkemeye kadar gelmişse kanımca patron suçsuz çunku suçlu olsaydı savcılıga başvurma geregi duymazdı. sonuçta DNA testiyle çocugun babasının kım oldugu çıkacagı bilincindedir heralde... ihale size kalabılır bu durum ciddi sonuç olarak sekreterin ve sizin yuvanız dagılabilr allah korusun. çocugun sizin olmadıgından adınız gibi emin olabılırsiniz ama görüntüler yinede yuvanızı dagıtmaya yeterli bi kanıttır... sekreteri ikna edin diyecegim olan çocuga olacak öz babasını hiçmi hiç bilemeyecek. allah yardımcınız olsun durumunuzu kımseye düşürmesin olay hapisten çok ailenizi yansıtmamaya dikkat edin saygılarımla kalın kendi yorumlarım bu kadar.
25-01-2013 09:39:41 tolg #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Alıntı:

Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı
Keşke maya takvimindeki kıyamet gerçek olsaydı.

Ben de mi ölseydim?
25-01-2013 13:13:00 Atilda09 #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Alıntı:

tolg rumuzlu üyeden alıntı
Ben de mi ölseydim?

İnanın bu kısmı hiç düşünmemiştim. Ben bencilin önde gideniyim. Ya uçkurumun davasına tüm sevdiklerimi, hiç tanımadığım milyarlarca insanı, bir o kadar canlıyı bir kalemde sildim.

Ben hatalarım ile varım. Değerimi doğrular kadar yanlışlarım da belirliyor. İşin kötü tarafı bu sınavda mevcut hata tüm doğrularımı sildi.

Şimdi,
1.Hiç bir şey olmamış gibi işime gidip geleceğim. Patronun tazminatımla işten atmasını bekleyeceğim. Davalara göğüs gerip mücadele edeceğim.
2.İstifa edip, bir gecede pılı pırtıyı toplayıp terki diyar edeceğiz. (Bütçe ve mali durum, çevreye mantıklı açıklama yapamama kısıtlamaları)
3.Mızıkçılık yapıp tek başıma sırra kadem basacağım.
4.İLAHİ ÇÖZÜM Tanrım bana verdiğin nefsi ilk kulun ADEM gibi kontrol edemedim. İki cihanda kendimi LANETLİYORUM. 38 Simith Wesson'umu bir gün kendi başıma dayayabileceğimi düşünmemiştim. (Bu icraatın planlaması bile ayrı nefis, yetenek gerektirecek.):'(
25-01-2013 13:50:21 ChatterBox #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun ilk yazdıklarını okuyunca ve açıkcası mizahi bir şekildede aktarınca yaşadıklarını, pişkinliğinde böylesi dedim ama son iletindeki yazdıklarından sonra kazın ayagının öyle olmadıgını birazda empati yapınca anladım...

Öncelikle inançlı biri oldugun yazdıklarından belli fakat ilahi çözüm olarak gördüğün şeyin Yaradanın verdiği canı Yaradandan başkasının almasının cezasınıda az çok biliyorsun, içinde bulundugun psikolojı ile bunuda düşünemeyebilirsin fakat bu düşüncenin hiçbirşey kazandırmayacagını sende çok iyi biliyorsun, hangimiz hata yapmıyoruz herşey insan için, bir anlık nefise hakim olamamanın sonucu yaşama son vermekmi, olay gün yüzüne çıktıgında herkes ne düşünür diye takılma çevrendeki herkes Hz. Ömer gibi adaletli dürüstmü, hangimizin hatası yok lütfen bir daha bir daha düşün...
25-01-2013 13:54:15 litigation #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Tavsa bile oynarken son Ana Kadar bekleriz.. Nedeni her an 6-6 gelebilecek olmasidir. Her sucu biz mi ustlenmeliyiz... Bir cocuk Var 3 VEya daha fazla Baba Adayi. En Az. Hamile birakma olasiligi ise Sizin. Hamide Kalmak cok kolay mi saniyorsunuz. Siz Maya takvimine bakacaginiza hanimefendi kendi yumurtlama takvimine Baskin.
25-01-2013 22:37:26 Av.İsmail Arslan #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Görüntüleri savcılığa vermesi! Ne ile suçlanacağınız merakımı celbetti. Suçunuz nedir sizin?

Zina, kanunlarımıza göre suç değildir. Boşanma nedenidir. Boşanma davasını da savcılık açmaz. Eşiniz ya da siz açarsınız.

Bilakis patronunuz suç işliyor görünüyor. Dik durun. Hata yapan ilk insan siz değilsiniz. En dürüstçesi eşiniz ile durumu paylaşmanızdır. Siz dürüst yaklaşırsanız, kendinize inancınız pekişir ve insanlar da size inanır. Af etmek erdemdir; fakat hak edeni...
26-01-2013 13:23:11 Atilda09 #

Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Alıntı:

İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı
Görüntüleri savcılığa vermesi! Ne ile suçlanacağınız merakımı celp etti. Suçunuz nedir sizin?

Zina, kanunlarımıza göre suç değildir. Boşanma nedenidir. Boşanma davasını da savcılık açmaz. Eşiniz ya da siz açarsınız.

Bilakis patronunuz suç işliyor görünüyor. Dik durun. Hata yapan ilk insan siz değilsiniz. En dürüstçesi eşiniz ile durumu paylaşmanızdır. Siz dürüst yaklaşırsanız, kendinize inancınız pekişir ve insanlar da size inanır. Af etmek erdemdir; fakat hak edeni...

Asli ve feri cezalar var ise patronum akıllı. Feri suç (toplumumuzda örf adet hukuku) yasal hukuktan önce geliyor. İddia; Çekmecemdeki ....TL para ....TL kıymetli evrak çalındı.

"Aaa Aman Allah'ım sekreterim ile en güvendiğim çalışanım odama girip çıkıyormuş bakın. Birde masamda neler yapmışlar neler."

Şimdi ben hırsızlıktan aklansam kaç yazar. İş yerinde hayasızca davranışlardan 10 yıllık tazminat güme gidecek. Çocuk konusu sekreter tarafından ortaya atılacak. Onun istediği belli. Hedefi patronum. Patron ile aralarında kalan 100.000 liralık bir eksiklik. Gücüm yetse sekreterin istediği evin kalan 100.000 lirasını karşılayabilsem.

Patron "verdiğime razı ol." yoksa ikinizi de hayasızlıktan işten atacağım. Sen babalık davası açıncaya kadar kim öle kim kala diyor.

Beni bağlayan olayların feri yanları. İki kişinin çekişmesinde ilk önce ben malzeme oluyorum. (Buraya kadar her şey normal. Yaptığımın bir bedeli var ve bunu ödemek zorundayım.)

Şimdi, öncelikle eşim ve çocuklarım bu denklemin en etkisiz elemanları. Tek kusurları benim gibi bir eşe ve biyolojik olarak da babaya sahip olmaları. Patronun eşi ve çocukları için de aynı şeyi söyleyebilirim. Sekreterin aile yapısını bilmiyorum.

Türk Adalet Sisteminde etkisiz elemanların kişilik haklarının korunabileceğini düşünüyor musunuz? Önce gazetelerde gözlerimizde küçük bir bant ve belki o da olmayacak. Sonra ad ve soyadlarımızın baş harfleri ile şirketin önünde fotoğraflarımız.

Güncel gazetelerin İnternet yayımlarında meraklı okuyucuların yorumları.

Sonrasında mahalle baskısı...

-Hiişşt kıız duydun mu? Filancanın kocası ne cevizler kırmış şirkette. Ayol Dalles dizisini geçmiş kıız. Bizde yanımızda koca diye öküz gezdiriyoz ayol. Bak adamı sekreterler bile paylaşamıyor. (Egom acayip şişiyor ama Nemesis'in gazabından korunmaya yetmiyor.)

Zavallı karım. Aldatılmak. Her sabah kapıdan üşenmeden beni işe uğurlarken aşkım sözcüklerini eksik etmeyen ve bana bakarken gözlerinin içi gülen aşkım. Evimin Amazon Kraliçesi, savaşçısı çocuklarına bu hain adama saygı göstermelerini tembihleyen Themis.

Aç gözlerini aç. Ben sana ve çocuklarına layık bir eş değilim. Yalvarırım aç gözlerini. :'(

Enaniyet mücadelesi yapacak ONUR ancak ONURLU insanda olur.

Çözüm etkisiz elemanların hakkını koruyabilmek üzerine olmalıdır.

SONUÇ: Kaçmak onursuz, İntihar günah olsa da, eğer bir günah bir masuma zarar veriyor ise ikinci günah ne kadar ağır olsa da masumu kurtaracak ise işlenmelidir.

Anlaşılmaz gibi ama aslında çok basit. Düşman eline geçmek istemeyen yaralı asker arkadaşlarını kurtarabilmek için bombanın pimini çekebiliyorsa ben niye tetiği çekmeyeyim?