Merhabalar, 17 yaşındayken kiracımız bana bankadan kredi kartı çıkarttıracağım diye bankaya götürüp beni temsilci ile görüştürüp sonrasında senet istiyorlar diyerek uzunca bir kandırma sürecinde ( hemen direk imza atmadım) bir kaç boş senede imza almıştı. Tamamen boş senetti, bende 17 yasındayım diye bişey olmaz diyerek imzalamıstım. Daha sonra bu senetlerin bir kısmını bana verdi ( sanırım kopyalamış) 2 adedi içinde kayıp oldu demişti. 2011 yılında üzerine 18. yaşımdan sonrasının tanzim tarihini atarak ( yaklaşık 4 ay sonrasını ) üzerini de doldurarak hacize koymuştu. Ardına da başka bir senede 2012 vade koyarak yine 03/12/2009 ayrı bir icra başlatmıstı. Yıllarca avukattan haer bekledik, İzmir'deki dairemiz satışa çıkartıldı bu yıl ve annem kalp krizi geçirip vefat etti. Kalan malvarlığından 4 dönüm arsa satarak borcu 730,000TL olarak ödedim. Bu sürecte cimer'e yazdım soruşturmada ifadesinde annesine bakıyordum demiş (annem hasta falan değildi kiracımız olduğu dönemden de sonrasında tanzim tarihi var senedin) . Bu kaybettiğimiz kısım. Ama işin kötü kısmı ortada olmadığını düşündüğüm yeni bir senedi 19/09/2019 da 03/12/2009 tanzim tarihi ve 17/03/2017 vade yazarak faizler dahil 380 Bin TL lik icra takibi başlatmış. İmza benim olsa dahi, tanzim tarihine göre görüldüğünde ödenecek senet statüsünden tahrifat ile vade ekleyerek sahtelik iddasında bulunabilir miyim. Kadının maddi durumu kesinlikle senet imzalandığı dönemde çok kötüydü marketlere bile borcu vardı. Yaşadığım kasabada herkeste kadının maddi durumunu yaptıklarını açık açık biliyor. Cimer'e başvurumda kadının bana istismarda bulunduğunu da bildirmiştim. Tabi savcı soruşturmada bunca zaman şikayetci olmadığım için takipsizlik vermiş. Resmen tüm malvarlığımı kaybedene kadar ortaya senet cıkartıp durmasından korkuyorum. Elinde başka senet varsa bile bunu bildirmesi resmi bir şekilde talep edilebilir mi hangi yol izlenebilir. Senette tahrifat yapıldığı son dönemde adli tıptan inceleme ile öğrenilebiliyormuş. Bu yola başvurabilir miyim? Henüzicra dairesinden tebligat ulaşmadı Uyap'tan gördüm ne gibi bir itiraz beni kurtarır.Artık çarelerimi tükettim. Müge Anlı'yı aradım, Cimer'e yazdım bir an kendimi vurmayı bile düşündüm çünkü kadın resmen elimde ne var ne yoksa alıp parça parça götürüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.