+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Bir Dikili Ağacı Bile Olmayan Ölmüş Kişiye İcra Davası

Hemen konuyu özetliyorum
    ben 25 yılı aşkın bir süredir ailemle görüşmüyorum
    öğrendim ki babam vefat etmiş 8 sene önce ve ölmeden önce toki toplu konutlarına girmiş ve
    kira öder gibi ev sahibi olmak için bir banka ile anlaşma yapmış ve 6 sene sonra vefat etmiş
    babam vefat ettikten sonra doğal olarak bankaya para yatıramaz yani evin taksitlerini ödüyemez
    taksitlerini ödüyemeyen veya geciktiren kişilerinde anlaşması fes edilir
    fakat ne hikmetse ne toki nede banka babamın anlaşmasını iptal etmemiş
    sanki yaşıyormuş gibi gösterip her ay ortak site aidatlarını vermiyormuş gibi gösterip ölmüş bir insanı
    icraya vermişler mahkemede babam öldüğü iöin bu sefer mirascısı olarak bana icra acmışlar
    sanki ben o sitede oturuyormuşumda site ortak aidatlarını vermiyormuşum gibi bu sefer bana 8 adet icra davası acmışlar ve
    hala icra davalarını fark farklı icra mudrluklerinde acmaya devam ediyolar burayakadar herşey aynen bu şekilde

Bende gittim hukmen reddi miras davası actım
    sulh hukuk mahkemesinin yaptıgı araştırmada gördümki rahmetli babamın adına kayıtlı bir dikili ağacı bile yok
    ne toki dairesi nede bir konserve kutu dahil resmi belge ile babamın adına kayıtlı hicbir cöp bile yok

asıl konu toki dairesi babamın degil babamın babamın bir hakkı yok
    nasıl oluyorda babamın hakkı olmayan bir daire icin sanki daire babamınmış gibi gösterilip icra davası acılıyor

bende toki istanbul mudrlugunu aradım durumu anlattım
    beni hukuk departmanına yönlendırdıler telefonda konustugum hukuk personeline durumu anlattım
    konuştuğum kişi dediki durumunuzu anlatan bir dilekce yazın ve toki mudrlugune gonderin
    bende iş resmiyete kavuşsun diye kep adresim üstünden islak imzamla resmi olarak
    toki ye durumu anlatan bir dilekce yazdım islak imzamla gönderdim
    aradan 2 ay gecti toki den kimse geri dönuş yapmadı

bende bunun üstüne babamın anlaşma yaptığı bankaya kep adresi üstünden islak imzamla
    yazı gönderdim durumu birde bankaya anlattım
    ve kep adresi üstünden kimlik fotografımı babamın vefat ettiğine dair
    nufus kayıt örnegi vede beni icraya veren avukatın cıkardığı mirascılık belgesinin fotokopisini kep adresi üstünden
    bankaya gönderip ölmüş olan babamın bankada tokiyle yapmış olduğu anlaşmanın iceriğini ögrenmek istedim
    bankadan bana 2 gün sonra cevap geldi gelen cevapta benden mirascılık belgesi talep etmişler
    ben zaten mirascılık belgesi ölüm belgesi vede kendi kimliğimin önlü arkalaı resmini cerekerek gönderdim
    buna ragmen banka bana bilgi vermedi ve bilgi vermek icin mirascılık belgesini istedi
    zaten mirascılık belgesini gönderdim gönderdiğim mirascılık belgesini buraya yukluycem
    gönderdiğim mirascılık belgesi mi degilmi buyrun hep beraber bakalım

işin özeti ortada bir daire var dairenin sahibi kim belli degil
    ortada belge yok evrak yok daire rahmetli babamınmış gibi ortada 8 adet icra davası var
    daire babamın degil cunku mahkemenin cıkartıgı belgelerde hic tapusu taşınmazı veya bankada parası yok
    Türkiye Cumhuruyetinin mahkemsinin belgelediği hicbir taşınır taşınmazı bankada parası yok
    nasıl iş bu ???

Toki bilgi vermiyor
    banka bilgi vermiyor
    ortada tapusu olan belgesi olan bir ev yok
    sadece söz edilen bir ev var ama belge yok
    ben bilgi alamıyorum ama suclanıyorum icraya veriliyorum
    icraya verilirken yasal mirascısıyım fakat bilgi talep ediyorum
    babamın yasal mirascısı degilmişim gibi kimse bilgi vermiyor ohhh ne güzel hayata bak

30 senedir görüşöediğim rahmetli babama reddi miras davası actırdılar bana
    olaya bak ve oartada hic bir sey yok borc yok alacak yok mal yok sadece
    bir söyleti var oda ortak site aidatı adı altında icra acılmış faklat icra acılan ev kimin
    ev sahibi kimse icra o kişiye acılır ama ortada ev sahibi yok tapuda yok belgede yok
    bu nasıl iş ????????????????????

8 adet icda dava dosyalarınaın hepsni tek tek deflarca inceledim
    dava dosyasında evin babama ait olduğuna dair hic bir belge yok
    nasıl oluyorda icra dairesi belgesiz evraksız icra davalarınnı kabul ediyor ??????

Benim asıl ögrenmek istediğim olay şu
    bana icra davası acan 8 farklı icra dairesine nasıl bir yazı gönderebilirim
    oranın rahmetli babamın olmadığını bildiren ???
    Örnek: sayın icra dairesi bana bu nolu icra takibini başlatmışsınız fakat
    rahmetli babamın söylenen site dairesinde hic bir hakkı yoktur
    eğer icra takibi başlattığınız adı gecen daire rahmetli babama aitse belgesi tapusu
    veya noter onaylı evrağı nerede diye yazı yazabilirmiyim ????

Bankanın görmezden geldiği mirascılık belgesinin fotokopisi buyrun bakın
    Not: Belgenin üstündeki bilgileri buraya yukluyecegim icin ben sildim

Hukuki NET Güncel Haber

Bir Dikili Ağacı Bile Olmayan Ölmüş Kişiye İcra Davası konulu yargıtay kararı ara
    Bir Dikili Ağacı Bile Olmayan Ölmüş Kişiye İcra Davası konulu hukuk haber
    Konu SARUKAN tarafından (19-10-2021 Saat 22:36:39 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bir Dikili Ağacı Bile Olmayan Ölmüş Kişiye İcra Davası

Bir dikili ağacı bile olmayan babanız , o icraya konu aidat borçları çıkmış olan Toki sitesindeki dairesinde oturmuyormuydu??Toki den alınan dairelerde, borç tamamen ödenmeden tapu devri yapılmaz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir dikili ağacı bile olmayan babanız , o icraya konu aidat borçları çıkmış olan Toki sitesindeki dairesinde oturmuyormuydu??Toki den alınan dairelerde, borç tamamen ödenmeden tapu devri yapılmaz.
    Sayın Erdoğan bey cevap için teşekkürler
    fakat atladığınız bir nokta var hic birşey ebedi degildir
    herşeyin belli bir süresi belli bir sınırı vardır
    ben en iyisi size tokinin koyduğu kuralları actığım konuyla ilgisi olan bölümleri resim olarak yüklüycem
    ondan sonra ne demek istediğimi zaten göreceksiniz ALLAH kimseyi çaresiz bırakmasın başkada bişey diyemiyorum

Buyrun Tokinin koyduğu kural listesi

- - - Güncellendi - - -

öncelikle dip not olarak belırtmek ısterımkı
    bu konuyu buraya acıyorum kı benım başıma gelen başkasının başına geldığınde
    vede benım gıbı maddı durumu hic yoksa en azından neyin içinde olduğunu bilsin

Bügün toki aradım ve telefonda bir hanım efendi sag olsun var olsun
    yardımcı olmaya çalıştı ve durumu bildiğikadarıyla anlattı
    babam rahmetli taksitlerini yatıramayınca toki 2 ihtar name göndermiş
    cevap gelmeyince anlaşmanın fes edeilmesi için gelir idaresi başkanlığına dilekce gönderilmiş 8 sene önce
    fakat anlaşıldığı gibi kimse işlem yapmamış kimse işlem yapmayıncada olan yine karibana fakire olmuş ve olmaya devam ediyor

Aradan 2 veya 3 sene degil koskoca 8 sene gecmiş ve kimse dememiş
    bize kimse neden borcunu odemiyor daire orada oyle boş durmuş
    ve hala boş durmaya devam ediyor ve faturası ölen rahmetli babama kesiliyor

bu durumda ne yapılması gerekli ?
    Konu SARUKAN tarafından (20-10-2021 Saat 14:54:05 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Babanız adına açılan icra takiplerinin ( sonrasında mirasçı sıfatıyla sizin adınıza takibe dönüşmüş olan) TOKİ ile alakası ne anlayamadım. Babanızın oturduğu site yönetiminin ödenmemiş aidat borçları nedeniyle açılmış takip dosyaları değil mi o dosyalar?Tokideki sözleşme feshi kısmı ayrı bir olay.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Babanız adına açılan icra takiplerinin ( sonrasında mirasçı sıfatıyla sizin adınıza takibe dönüşmüş olan) TOKİ ile alakası ne anlayamadım. Babanızın oturduğu site yönetiminin ödenmemiş aidat borçları nedeniyle açılmış takip dosyaları değil mi o dosyalar?Tokideki sözleşme feshi kısmı ayrı bir olay.
    Sayın hocam olayı net bir şekilde tekrar özetliycem size
    rahmetli babamın ölmeden önce tokiye aidat borcu yokmuş
    babam rahmetli olduktan sonra site yönetimi sanki babam yaşıyormuş gibi her ay site ortak aidat giderlerine rahmetli babamıda eklemiş
    ve rahmetli öldükten sonra toki aylık ödemelerini alamdığı iöin 2 ay sonra rahmetli babama 2 adet ihtar name göndermiş
    aylık toki taksitlerinizi ödeyin yoksa anlaşmanız fes edilecek diye
    ve toki ihtarnamden sonra rahmetli ödeme yapamadığı icin gelir idaresi başkanlığına
    toki dilekce göndermiş şu şahıs ödemesini yapmıyor anlaşması fes edilsin diye
    ama gelir idaresi başkanlığı ilgilenmemiş ve tokide verdiği dilekce ne oldu diye sormamış
    bu arada kurnaz site yönetimide tokiye babamın vefat ettiğini bildirmemiş anladığım kadarıyla
    cunkü toki babamın rahmetli olduğunu bugun benden ögrendiler durum bundan ibaret
    yani rahmetli babammın ölmeden önce kimseye 1 kuruş borcu yokmuş ne tokiye nede site yönetimine
    her ay toki taksitlerini öduyormuş ve site aidatınıda veriyormuş
    zaten evrakları incelediğimde rahmetli babam vefat ettikten tam 1 sene sonra site yönetimi rahmetlinin ölümünden sonraki ortak site aidatlarına icra davsı acmış tarihler belli öldüğünü bildiği halde
    tokiye bilgi vermemiş ve icra davası acmış şu sahıs bizim ortak site aidatımızı vermiyor bize 1 senelik borcu vardiye
    olay bundan ibaret sayın hocam

rahmetli babam öldukten yaklasık 4 ay sonra toki kagıt üstünde anlaşmsını fes etmesi icin gelir idaresi baskanlığına yazı göndermiş
    ama işlem yapılmamış 8 senden beri yani burada olay taamamen gorevını yapmıyan personel ve site yonetiticisi yuznden
    durum buralara gelmiş
    asıl konu bundan sonra ne yapılması gerekli???
    yasal olarak babamın borcu yok kimseye
    cunku yasal olarak kagıt üstunde 8 sene önce anlaşmsı fes edilsindiye gelir idaresi baskanlığına yzı gonderilmiş
    8 sendir kimse anlaşmayı fes etmek icin 2 tuşa basmamış

NOT: rahmetli babam borclu ölmemiş öldukten sonra üstüne borc yıkılmış
    Konu SARUKAN tarafından (20-10-2021 Saat 19:05:08 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

az önce iski ye telefon actım rahmetli babam ölmeden önce iskiye bile 1 kuruş borcu yokmuş
    fakat asıl bombayı anlatıcam rahmetli babam vefat ettikten tam 4 sene sonra
    adı gecen toki dairesinde 190TL lik bir su kullanımı gercekleşmiş ölmüş olan babam topraktan cıkıpta
    gelip su kullanıcak hali yok 4 sene sonra gelen fatura ödenmedigi icin iski adı gecen toki dairesinin suyunu borcundan dolayı kesmiş
    yani rahmetli babam vefat etikten sonra birileri o daireyi veya kendısıne ait olmayan suyu kullanmış
    burada kurnaz site yönetimine sorarlar gel bakayım buraya uyanık bu ülkede bir sivri zekalı senmisin
    ölmüş adama ortak site aidatı borcu üstüne yıkacaksın fakat 2018 yılında ölmuş birisin dairesini kim kulandı hangi amacla
    190tl lik suyu kim neden nasıl kullandıda 4 sene sonra iski 190tl lik fatura yuzunden gelip evin suyunu kesti ?
    ölmüş bir insanın üstüne 4 sene önce 190tl lik su borcunu kim yıktı .?
    cevap aranacak soru cok !
    Konu SARUKAN tarafından (20-10-2021 Saat 20:40:38 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dava sonucu

Olmayan borç için maddi manevi sıkıntıya girdim
    Olmayan borç için rahmetli babama reddi miras davası açmak zorunda bıraktılar beni
    sonuç olarak borçlu olmadığımız anlaşıldı fakat borçlu olmadığımız halde
    maddi manevi zarara uğrayan yine ben oldum
    ve birde üstüne babama reddi miras davası açtım ve davayı kazandım ama ortada borç olmadığı anlaşıldı
    Ve birde bankalar tarafından olmayan borç için 8 adet icra borcu vardır diye damgalandım
    Şuanda hiç bir bankadan 1TL bile kredi alamıyorum
    Benim ve babamın adına borç olmadığı anlaşıldı ama olmayan borcun cezasını ben çekiyorum
    Konu SARUKAN tarafından (12-06-2022 Saat 01:03:33 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: