+ Konuyu Yanıtla
3 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 94 ileti bulundu.

Konu: Ev eşyalarına haciz kalktı mı?

Ev eşyalarına haciz kalktı mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ev eşyalarına haciz kalktı mı?

Alıntı kk-maduru rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben bazı avukat lardan bahsedıyorum,bu herkesı kapsamıyor.ban olumsuz cevap verenler buna dahıldır.kaç kısının eşyasını alarak tahsılat yapabıldınız,kaç kişinin yuvasını dagıttınız kac kısıyı canından ettınız,bu yasayla borçlu kayıt dısılıktan çıkacak,şahsen ben ssk lı bır işe girip borcumu yavaş yavaş ödeyecegım.sonunda emeklı olup cocuklarımda madur olmayacak.benım borcumdan dolayı ailemin ne suçu var.bunu anlamayana dar düşünen diyorum.sosyal devlet bu plmalı sosyal avukatta bu olmalı saygılar
    Tabi avukatların tek derdi sizsiniz. Hepsi sizin peşinizde dolaşıyorlar sanki. Kardeşim kredi kartını kullanmayı bilmeyen sensin. Sonra ailenin suçu mu ne? Ne aldın kartla? Hepsini sen mi yedin? TV aldın, cep telefonu aldın, eve öteberi aldın. Şimdi de ailemin suçu ne diyorsun. Yerken iyiydi. Bana bankanın faizi fazla de anlarım ama sanki banka gelip seni dolandırmış gibi mağdur rolü oynama. Tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması vardır. Avukatlara akıl öğreteceğine 10cm lik kartı nasıl kullanacağını öğreneceksin önce. Bilmediğinden mağdurum diye ortada dolaşıyorsun ama borç kavramı sadece banka borçlarından ibaret değil. Biri paranı alsın da ödemesin, hepsini şimdi istiyorum, neden devlet alacağımı alamıyor diye bas bas bağrınıp durursun. Bu kez de rumuzun "borçlumağduru" veya "mağduralacaklı" falan olur herhalde.

Hukuki NET Güncel Haber

Ev eşyalarına haciz kalktı mı? konulu yargıtay kararı ara
    Ev eşyalarına haciz kalktı mı? konulu hukuk haber
    Konu litigation tarafından (19-01-2012 Saat 22:20:42 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu mecrasından saptıranlara cevap vermekle meşgul olduktan sonra konuyla ilgili birkaç şey de ben söylemek istiyorum. Gerçekten ev eşyası haczi sona erecekse bence işyeri haczi ve maaş haczi de kalksın. Hele hele işyerine haciz asla olmasın o zaman. Neden mi? Borçlu borcunu çalışarak ödeyebileceğine göre örneğin bir bakkalın malı haczedilemesin değil mi? Ev eşyasını satarak borcun ödenemeyeceğini söyleyenler asıl bunu düşünsünler. Adam küçük esnaf, makinesini haczedersen nasıl para kazanıp öder? Ödeyemez, direkt iflas. Şimdi bunları türetip durursak şu sonuç çıkar; evi haczetme, işyerini haczetme, maaşı haczetme... Yani hukukun durduğu yere geldik demektir. Sonra ne mi olur? O beğenmediğiniz avukatlar yerine eli silahlı mafyamatiklerle muhatap olur. Şimdiki gibi avukata hak hukuk diyererek ettiğiniz itirazlar onlara sökmez. Çarpar ağzınızın üstüne oturturlar yere. Ödeme de göreyim... Oldu mu size mafyamatik toplum? Silahı kapan kapıya dayansın, bitsin hukuk. Yoksa gerçekten bunu mu istiyorsunuz?
    Hukuk devrimi mi yapacağız, hukuku mu devireceğiz? Maksat Ne?
    Konu litigation tarafından (19-01-2012 Saat 22:33:12 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

Yeni tasarının gündeme gelmesiyle bence 1.000 TL lik borcu 35.000 TL ye çıkarabilmeyi beceren alacaklılar mağdur olacak.
    Faiz oyunlarıyla hakettiğinden çok daha fazlasını alma peşinde olan bankalar bu yasadan sonra alması gerekeni alacak diye düşünüyorum.

Ev eşyası haczinin tehdit unsuru olmak dışında bir işlevi yok.

Benim de bankalara 100.000 TL den fazla borcum vardı. Son 5-6 ayda 30.000 TL sini ödedim. Kalan borcumu da ödeyeceğim.

Ama bu yasadan sonra artık kan emici bir yaklaşımla faize faiz uygulayanların istediği meblağı değil gerçekten ödemem gerekeni ödeyeceğim.
    Ya anapara + masraflara razı olacaklar. Ya da maaşımın 1/4'ü için sırada bekleyecekler.

Elbette borçlular borcunu ödesin alacaklılar alacağını alsın. Ama böyle pembe bir tabloyu realiteye dökmek imkansız.
    Ticaret içinde riski barındırır. Bundan sonra para kazanmak için daha az risk alacak insanlar.

Hükümete bu yeni düzenleme için teşekkür ediyorum.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Fahiş faiz taleplerine diyecek bir şey yok. Tabii ki senelerce, özellikle bankalar vatandaşın canına okudular. Ama https://www.hukuki.net/showthread.php...Senet-ile-İcra linkindeki gibi alacaklı ne yapsın? Her şey yasak. Avukatlar eve haciz yapamayacak, emekli maaşına haciz koyamayacak, mal beyanında bulunmama cezası çıkartamayacak, çeklere ceza verilmeyecek. Peki alacaklı alacağını nasıl alacak? Mafyalara mı gitsinler? Bugünün alacaklısı yarının borçlusu olacak daha kimse farkında değil. Ben tüm mülklerimi satacağım, eşimin üzerine yapacağım. Hatta parayı külçe altına çevirip evde saklayacağım. Nasılsa ev haciz edilemeyeceğinden en güvenli yer. Kusura bakmayın ama yazacağım artık alacaklılar benden nah para alır. Ha buna borçlu olduğum siz bakkal, mühendis, kasap, mimar, doktor vs. vs. hertürlü kişi dahil. Ödemediğim paralar yüzünden alacaklılar sizi haczetsin bana ne Sevgiler AKP.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Bir şeyin iyice cılkı çıkmadan doğrusu iyisi gelmez. Kendini akıllı sanan zavallı borçlular bilsin ki kendi kıçlarını kurtarmış olabilirler ancak bunların acısı gelecek nesillerden yani çocuklarından torunlarından çıkacak. Bundan sonra çekle senetle zor ticaret yapılır kıçında donu olmayan adam milyarlara imza atıp zor mal alıp satar evini geçindirir. Eğitimin cılkı çıkalı zaten on yıllar oluyor en iyi üniversiteyi bitiren insan boş geziyor. İşsizlik fakirlik tavan yapar artık parası olan paradan para kazanır diğerleri avuçlarını yalar durur. Bankalar herkese kredi vermez verdiklerinden de faizle alır. Oysa çek senet vade kazandırıp genellikle faizsiz alış veriş olanağı sağlıyordu.

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu yakışıksız üslubunuzun nedeni bundan sonra daha az para kazanacak olmanızın verdiği üzüntü mü ?

"Zavallı borçlular" derken sanırım 2008'de yaşanan ve birçok insanın işsiz kalmasına, iflas etmesine neden olan global ekonomik kriz nedeniyle ödeme güçlüğüne düşen insanları kast etmiyorsunuzdur.

Elbette bankacılık sektörünün kontrolsüz ve gözü dönmüş bir şekilde ince eleyip sık dokumadan 500 TL maaş alan adama 15.000 TL limitli kredi kartı vermesinin de bugünkü yaşanan tabloya katkısı yadsınamaz. Ben limiti vereyim de bu insanlar nasıl olsa bunu hoyratça kullanır ve bana borçlanır. Ben de canına okur 20 katını alırım düşüncesi ile hareket ettiklerini hepimiz biliyoruz.

Aynı bankalar tahsil edemedikleri alacaklarını zarar yazıp vergiden düşüyor zaten. Dolayısıyla zararını telafi ediyor.
    Bu yasa sanırım en çok sizin gibi gözü dönmüş ve insanlık onurunu zerre kadar önemsemeyen avukatları üzdü. Zaten başta da belirttiğim gibi üslubunuz sizi ele vermiş.

Bundan sonra bankalar da esnafta parasını alabileceği insanlara kredi açar. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kredibilitesi yüksek insanlar kapitalist düzenin enstrümanlarını daha rahat kullanır.

Ben ise kalan borcumu da ödeyip ondan sonra bankanın önünden dahi geçmemeyi planlıyorum.

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kendini akıllı sanan zavallı borçlular bilsin ki kendi kıçlarını kurtarmış olabilirler ancak bunların acısı gelecek nesillerden yani çocuklarından torunlarından çıkacak.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sanırım avukatlar yukardakı uslubu sureklı kullanıyor kendılerını cok farklı sanıyorlar bızden evet borc olmus olabılır her ınsanın hayatında hic beklemedıgı bır anda öyle seyler yasayabılırlerkı darbogaza girebiliyor ınsan ama sayın avukatlar bunu anlamaz uslupda oluyorlar ...
    elbettekı kımse borclu yasamak yada borcu yasayıp kacmak ıstemez ama makul sartlarda ödenme sıstemı olması acısından veya avukatların üslubu acısından böyle bır duzenleme ıyı kanımca
    Konu esra06 tarafından (13-02-2012 Saat 16:45:05 ) de değiştirilmiştir. Sebep: kelıme hatası

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Sözüm muhatabınadır arkadaşlar onlar kendilerini bilir bu uslup da onlara analarının ninnisi gibi gelir "anlat anlat çok uykum geldi" der geçerler. Sözden birazcık rahatsız olanlar elbette sözün dışındaki meclistendirler.
    Ben bankaların avukatı da yalakası da değilim sözüm banka borçlularından ziyade basiretsiz veya sırf dolandırma amaçlı hareket edenleredir. Bankalar dediğiniz gibi zararını vergiden düşer zaten zarar edebileceği oranı düşünüp faizleri vs bedelleri ödeyenlere yıkmıştır bankaların zararı genellikle kardan zarardır.
    Sözün muhatabı " kendini akıllı sanan zavallı borçlulardır. Baştan ödeyemeyeceğini bilip de yüksek kredi limitlerine itiraz edip durduracağı hatta benim gibi düşüreceği yerde hem kendine hem de çoluğuna çocuğuna yedirenler sadece zavallılardır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Zavallı borçlular kısmı bence, hükümetin her borçluyu zavallı olarak addetmesi ve bu mevzuatı bu şekilde düzenlemesinin eseridir. Gerçekten de her borçlu zavallı mıdır? Yoksa bazıları zavallı olmayıp, sadece amiyane tabiriyle çakal mıdır? Yani oh yasa lehimize borç morç ödemeyeceğim diyen türden midir? Bana göre borca sadık olan dürüst, borcuna sadık olmayan ise işte o zaman zavallıdır. Konunun avukatlarla da hiçbir alakası yoktur. Biz kimseyle birlikte yiyip içmiyoruz...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Diğer iletileri de okuyunca ek yapma ihtiyacı duydum. Şimdi borçlu vatandaş/firma bankaya gidiyor hadi yallah fazla konuşma... veya alacaklısı şahsa gidiyor, cevap: hadi yürrüü fazla konuşma, ağzını burnununu dağıttırma muamalesi görüyor. Ne kadar çirkin değil mi? Ama karşınızda avukat görünce aslan kesiliyorsunuz. Ne de olsa hukuk adamı. Hukuka aykırı davranamaz değil mi? Haksızsam haksızsın deyin de yakında karşınızda avukat bulmak için can atacağınız günler gelmez umarım. Alacağını hukuki değil de illegal yollardan almaya çalışanlar bakalım avukatlar kadar nazik olacak mı? Hımm darp mı ettiler sizi? Bak o zaman bir avukat bulmanız lazım

+ Konuyu Yanıtla
3 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

haciz kalktımı

eve haciz gelmeyecek

eve icra kalktımı 2015

eve haciz kalktımı

eve haciz kalktı

eve icra kalktımı

ev haczi kalktımı

icra kalktımı 2015

icra kalktımı

http:www.hukuki.netshowthread.php69402-Ev-esyalarina-haciz-kalkti-mipage7

eve hacze gidilemeyecek

ev haczi kalktimi

haciz kalktimi

evden eşya haczi kalktımı

icra kalktimi

borçtan dolayı eve haciz gelirmi 2014

eve haciz gelmeyecek 2015

evlere icra kalktımı

eve haciz gelirmi

ev eşyalarına haciz gelirmiicra olayı kalktımıEv esyasina haciz kalktimiev icrası kalktımıevkur eve haciz gelirmiev eşyasına haciz kalktımı 2014
Forum