Merhaba,

Oncelikle herkese iyi haftalar dilerim.

2016 yilinda Katar ülkesinde, Dubai menşeiili bir bankadan kredi kullandim. 2017 yilinda geldigim tatilde saglik sorunlari nedeni ile ulkeye geri donemedim. Oradaki isimi kaybettim. Yaklasik 1 bucuk yil issiz kaldim. Bu arada dolarda 2.5 katina cikti ve dolayisi ile benim borcumda 2.5 kat artti. Katar ulkesinde kredi kullanirken , sizlere guvenlik amacli boş bir çek imzalatiyorlar. Ben ulkeye geri donemeyince, bankada bu ceki doldurup oranin mahkemesine vermiş dogal olarak. Karsilksiz cek; cekin bedelinin tamami odene kadar hapis cezasi gerektiriyor Katar ulkesinde. Dolayisi ile herhangi bir korfez ulkesine adim attigim an tutuklanip Katar'a gonderilecegimi biliyorum. Bankayla ve araci kurumla surekli gorusuyorum; 6-7 yillik odeme planlari sunuyorum ama kabul etmiyorlar. Son olarak borcun odenmemesi durumda , interpol'e basvuracaklarini ilettiler. Gercekten bunu yapabilirler mi? Arastirmalarima gore Turkiye'de oldugum surece, bir cezai yaptirimi olmayacaktir. Keza Katar-Turkiye arasindaki Suclululari İade Anlasmasini da okudum. Fakat yeni işim geregi korfez ulkeleri haric; diger ulkelere seyehat etmem gerekecek. Sizce sorun olur mu? CİMER'e de yazdim ama Interpol'den bir link verip; buradan bilgi alin dediler.

Not: Borcu odeyecek bir malvarligim ve Turkiye'den alacagim bir kredibilite bulunmamakta. Su an calistigim isimi bu bahsettekleri Interpol meselesi yuzunden kaybetmezsem 5-6 yilda odeyebilirim.