Merhabalar, öncelikle kısa bir özet olarak şunu söyleyeyim: Babannemle yaşayan 18 yaşında bir gencim. Babannemin kardeşleriyle birlikte bir mahkemeyi kaybetmelerinden ötürü 35bin tllik bir borçları var ve bu borçtan ötürü 3 gün önce babannemle birlikte oturduğumuz eve icra memurları geldi.

babannem virüsten dolayı ilk önce içeri almak istemedi ama almak zorunda kaldık. evimiz zaten küçük ve çok fazla bir şey yoktu. içeri giren icra memuru benim kasalı bilgisayarımı ve telefonumu elindeki kağıda yazdı ve yanlarına para değeri biçti. ardından zorla babanneme imzalattı. evdeki mallar babannemin üstüne (bilgisayarım ve telefonum) bana aldı ve ben kullanıyorum.

gerçekten 3-4 gündür çok korkuyorum telefonumu ve bilgisayarımı gelip alacaklar diye. bu sene istanbul üniversitesine başlayacağım ve elimdeki bilgisayar ve telefonum olmadan eğitim hayatımda çok fazla zorluk yaşayacağım. özellikle online eğitim olacağı için. eğer haczedilirseler yenilerini alacak bir durumumuz yok.

sormak istediğim şey gelip alma ihtimalleri nedir? borcun ödenme durumu ve nereden çıktığı konusunda çok bir şey bilmiyorum ama çok fazla korkuyorum artık uyuyamama derecesine geldim sinirden ve üzüntüden farklı bir seviyeye geçtim lütfen bir açıklama yapabilir misiniz?