Merhaba;

Biz üç yıldır evliyiz. Nişanlık sürecinde ve evliliğimizin ilk bir yılında babasının kanser hastası olması sebebiyle annesine yakın bir yerde ev kiraladık.

Bu süreçte eşim hamileydi ve annesine çok düşkündü.
Babası vefat ettikten sonra biz annesinin evinden çıkmıyorduk benim iş yerim evden uzak olduğu için benim için çok sorun oluyordu.
Babasının hastalık süreci falan derken ilgilenecek kimse olmadığı için ben ilgilenmek zorunda kaldım.
İşler de yolunda gitmeyince iş yeri mi kapattım.
Eşimin annesi, benim annem ve babamla sorunlar yaşamaya başladı.
Bende evi mersine taşımaya karar verdim çünkü eşimle hiç yalnız kalamıyor birbirimize yeterli ilgiyi gösteremiyorduk.
Taşındıktan sonra eşim almanya dan dayım gelecek ben annemlere gidecem dedi.
Bende bizde bir aileyiz dayın gelecekse bize gelsin misafir olsunlar ağırlayalım dedim ama beni dinlemedi gitti.
Sonra annesi ve kızkardeşiyle beraber gelip bizim evimize yerleştiler. 2+1 80 metrekare evde yaklaşık bir yıl bizimle beraber yaşadılar.
Ben rahatsız oluyordum ama eşim bu durumdan çok memnundu.
Daha sonra ankara da iş buldum ve işe başladım.
Evi taşımam gerekiyordu çünkü benim için çok sorun oluyordu.
Ankara da ev kiraladım ama eşim kız kardeşinin tüp bebek parası için birkaç ay daha çalışması gerektiğini öne sürdü.
Ben boş evde 1 ay yerde yattım kız kardeşinin işi yüzünden.
Sonra evi ankaraya taşıdık.
Annemin tedavisi için annemi ankaraya davet ettim ama eşimin annesi ve kız kardeşi annem gelmeden kendi evlerine gittiler.
Bu arada eşimin kız kardeşi evli, astsubay eşi.
Annem bize gelince annemi kızdıracak bütün hareketleri yaparak kavga çıkardı ve evi terk etti, gidip otogardan geri aldım geldim.
Bir gün sonra ben işteyken tekrar gitti bu defa durduramadım.
Sonrasında bir sürü masraf ederek ikna edip eve geri getirdim ama sürekli ailenle görüşmeni istemiyorum dayanamıyorum diyordu.
Benim annemin sinirsel beyinsel problemleri var o yüzden söyledikleri onu tanıyan kimsenin kalbini kırmaz.
Ben bu durumu defalarca anlattım. Zor günlerinde benim ailem hep yanlarında oldu.
Daha sonra ben yurtdışına gitmem gerekiyor diye eşimi annesinin yanına gönderdim gönderdikten sonra sürekli ailemle ilgili sorunlar çıkardı.
Benim için çok önemli olan yurtdışı seyahatimde dikkatimi veremediğim için başarısız oldum.
Sonrasında ben çok sinirlendim ve kendisine biraz ağır konuştum bir gün önce kamyonla gelip evdeki kendi eşyalarını alıp gitmiş. İkametgah adresini annesinin yanına almış. Mart ayının 4 dünde tam dört ay olacak. Kesinlikle şiddet kötü söz küfür kullanmadım.

Benim sorum eşime ihtarı nezaman çekmeliyim? Eşime nafaka bağlanırmı?

- - - Updated - - -

Biraz uzun oldu ama herkese şimdiden teşekkürler.