+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 20´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

Alıntı aysegull rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    2015 te avea dan telefonla borcunuz var diye öğrendiğim,cumhuriyet başsavcılığı izmire dilekçe ,imza bilirkişi raporum,yetkisizlikle menemene sevki,menemen bayisinde 2008 de açılmış hattin icrada durdurma yazım,arkasından eve gelen avea hukuk bürosundan öde itirazın kabul olmamış telefonları,telekomun kabıya bıraktığı hapse kadar gidersin ihbarnamesi ile 14.03 2017 tarihinde hayatımda 2.defa gittiğim menemen asliyesindeki duruşmamı anlatayım:9.30 duruşmasıdır beklemekle kapıda konuşma açılınca gsm bayisinin elinde kağıtlarla gülerek bana yaklaşmasınla irkildim...önce kızgınlık ,sonra elindekilere bakınca zaten 6 davam vardı aklandım artes benim şifremi kullanıp hat açmış zamanında araba verildi en çok hat açana ,sizin adınıza şifreyi bilen herhangibi biri de açmıştır vs. o kadar beklemişim evde hastam var beni öne alın dememe rağmen beklemem
    içeri girdiğimde mahkeme salonunda ağlayabilirdim ...sonuçta karşı bayiden imza örnekleri alınıp beraat edeceğini kapı önünde öğrenmiş olmam,ne yapacağım yorgunum çok ama çok binliralık fatura benim canımı yakan değil asıl canımı yakan dolandırılmış olmam topluma bir örnek olması gereken öğretmen olduğum halde bu mesleğin onuruna yaraşır bir durumda olamamak bana bundan sonra ne yapmam gerektiğini ,nereye müracaat etmem gerektiğini lütfen birileri söylesin.teşekkürler saygılar
    Bu yazı branşı ne olursa olsun bir öğretmene ait olamaz.Bu yazıyı yazan derdini anlatacak kadar Türkçe bilmiyor dahi denebilir.Harf hatalarını geçtim cümlelerin başı sonu yok, her yer anlatım bozukluğu, imla hataları, anlam karmaşaları dolu.Bilgisayarınız bozuk değilse(artık o da nasıl olacak bilmiyorum ama) kusura bakmayın bu düşüncemin arkasında olacağım.

Hukuki NET Güncel Haber

Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması. konulu yargıtay kararı ara
    Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Ayşegül Hanım,

Bir öğretmenden beklenen herşeyden önce en azından sorununu tam olarak anlatabilecek kadar kendisini ifade edebilmesidir.

Cevap vermek isterdik ancak şahsen sorunun ne olduğunu tam anlayabilmiş değilim.

Nerede
    izmir
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki teşekkür ederim ;ama imla hatalarından ziyade öncelikle bu konuyu adliye koridorlarında vs.o kadar çok anlatmamdan dolayı inanın ki tekrar tekrar yaşamamdan dolayı ;artık ayrıntılara girip boğulmamdan kısa kısa yazmak istedim hukuki ortamda bu durum sıkıntı olabilir haklısınız .Bu kadar ilgilenmenize gerçekten sevindim, daha ayrıntılı zaman ayırıp yazacağım önce evde yazıp sonra buraya geçireceğim bugün içinde.Yardımcı olursanız sevinirim.

Nerede
    izmir
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

25/12/2015'te Avea telefon hizmetlerinden bir yetkilinin araması sonucunda,hiç bilmediğim bir numaramın ve borcumun olduğunu öğrendim.Aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade tutanağımı imza örneklerimle beraber bıraktım.Şikayet dilekçemde :''Adımı hattı alan kişinin tespitini istiyorum .''diye yazıldı.27/09/2016 'da ,İzmir 7.icra Müdürlüğü'nden Avea İletişim Hizmetleri'ne olan borcumdan dolayı adıma taahhütlü gönderilen ilamsız gönderiye itiraz ettim;fakat babamın cep telefonundan (75 yaşında) Avea'nın vekil avukatının bürosundan aradığını söyleyen bir kişi -evde yaşlı insanları kimsenin rahatsız etmeye hakkı yokken-derhal ödemeyi yapmam gerektiğini;yoksa icra işlemlerinin başlayacağını söyledi.Hızlıca gitmek zorunda kaldığım 7.icra Müdürlüğü'nden aldığım karar tensip tutanağını ve ptt internet sitesinden gönderi takibini incelediğimde gelen icra takibine süresi içinde itiraz ettiğimi anladım.İzmir Adliyesi Savcılık Kalemi'nden 09/05/2016 da çıkmış Bilirkişi Raporu'mu aldım.Suç tarihi 09/07/2008 olan davamın yetkisizlikle Menemen Adliyesi'ne intikal ettirildiğini öğrendim.Menemen Adliyesi'ne gittim.Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Menemen Asliye Ceza Mahkemesi'ne yazılan iddianameyi aldım.Bu belgede adıma hat çıkaran Telekom Bayisinin adı vardı.Savcılıktan ;ev adresime mahkemeye çağrı kağıdımın geleceği ,beklemem gerektiği söylendi.
    Edevlet için ptt den şifre aldım ve adıma kayıtlı benim bildiğimden daha fazla hat olduğunu, açılıp kapatıldığını farkettim.Adıma bilgim dahilinde olmadan açılan ve dava konusu olan hattın ise:09/07/2008 'de açılıp 10/07/2008'de kapandığını;10/07/2008 'de tekrar açılıp 27/01/2015'te kapandığını;27 /01/2015'te hatlı olarak açılıp 21/11/2015'te kapatılmış olduğunu gördüm.
    Duruşma çağrı kağıdım ptt görevlisiyle taahhütlü olarak geldi.14/03/2017 saat 09:30 1.Asliye Ceza Mahkemesi Menemen olarak yazıyordu.Duruşma gününü beklerken apartman kapısına iliştirilmiş adıma bir ihbarname ile karşılaştım.Türk Telekom A.Ş.'den geliyordu ve şunlar yazıyordu:''Avea A.Ş.'ye ödenmeyen fatura borcunuzdan dolayı adınıza çıkarılan icra takibi devam etmektedir.Ödenmeyen faturalarınız Hukuk Büromuz aracılığıyla icra takibine konu edilmiş ve hakkınızda icra takibi başlamıştır.Haciz işleminin yanı sıra hakkınızda dosya bakiyenizin ödenmemesi ,mal ve adres beyan edilmemesi sebebiyle İ.K.K 78 maddesine göre hapsen tazyik davası ikame edilecektir şartlarıyla cezai yaptırımlar için hakkınızda yasal mercilere şikayetlerde bulunulacaktır.Son ödeme tarihi:10/03/2017 .''(Bir kısmını yazabildim)Gönderi üzerine ; belgenin altında yazılı Türk Telekom Vekili Hukuk Bürosu'nu aradım ve onlara itiraz dilekçemi gönderdim.Sonra Bahçelievler Telekom Müdürlüğü'ne de gidip oraya da itiraz dilekçemi verip başvuru teyit belgemi aldım.Biraz süre sonra Müşteri Hizmetleri'ne telefon ettiğimde dilekçelerin kendilerine ulaştığını ama davanın sonucunun onlar için önemli olduğunu söylediler.
    14/03/2017, Menemen Asliye Ceza Mahkemesi'ne gittim.Duruşma saati 09:35 idi.Saat 09:07 babamdan annemin rahatsızlandığıyla ilgili telefon geldi.Mübaşire duruşmaya erken girip giremeyeceğimle ilgili soru sorduğumda olumsuz yanıt aldım.Öğlene doğru yanımda başka davayı bekleyenlerle konuşurken duruşmamdaki sanık Telekom Bayisi yetkilisi kişi yanıma yaklaşarak;elindeki kağıtları gösterip ,adına açılan 6 davadan da beraat ettiğini ,kendisinin suçlu olmadığını,onun bayi kodunu kullanarak Artek Bilişim Hizmetleri denen bir firmanın sahtekarlık yaptığını,imzanın,kaşenin,yazının ona ait olmadığını,zamanında bu hat açma sayısı çokluğuna araba promosyonunun bile olduğunu ;bundan dolayı da çok fazla sahtekarlık oluştuğunu söyledi.Kızgınlık ve şaşkınlık içerisinde zaten sonuncunun 6 davadır belli olduğu bir duruşmaya gireceğimi farkettim.Saat 12 gibi Mahkeme salonuna çağırıldığımda Hakime Hanım'ın soruları karşısında;kimliğimi hiç kaybetmediğimi ,bu hattı hiç kullanmadığımı,adıma kayıtlı sadece 3 hattı ailemle aktif kullandığımızı,sanığın bayisine gelerek bu hattı açmadığımı ,Menemen 'e hayatımda ikinci kez gelişimin bu duruşma nedeniyle olduğunu,e-devlet'ten baktığımda hat üzerinde 2015 'te faturalıya çevrilme olduğunu ve 1040 lira borç gözüktüğünü beyan ettim.Duruşma 27/04/2017 ye bırakıldı.Dava çıkışı dışarıda beklememiz söylendi.Ben duruşmanın tutanağını istedim.Sanıkta daha önceki davalarında yaptığı gibi imza örneklerini vermeyi bekliyordu.Ve oradan tutanağı alıp ayrıldım.Ayrıldım ;ama beraat sonrasında ben ne yapacağım?,adıma bilgim olmadan açılan bu hattı 2015 'te faturalıya nasıl çevrildiğiyle araştırma isteğimi nasıl belirteceğim?,sanıktan alınan imza örneklerinin ,bayisinde 2008 de çalışan diğer kişilerden de alınması gerekmiyor muydu?.Bir sonraki duruşmada bu soruları yöneltip araştırma isteyebilir miyim?Yoksa tekrar Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe mi vermeliyim?Teşekkürler .Sizlerin bilgileriyle beni aydınlatmanızı rica ediyorum.Saygılar.

Nerede
    izmir
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizlerden yanıt gelirse memnun olurum.Forum kurallarına aykırı davrandıysam da lütfen üyeliğimi siliniz.Teşekkürler.

Nerede
    izmir
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim durumuma düşen birçok insan olduğuna inanıyorum ve benimle benzer yollardan geçerek aynı dava süreçlerini yaşadığını da.Ama neden internet üzerinde bu forumda, benden önceki kişi de dahil olmak üzere sonuca ulaşmış,kararlaştırılmış mutlu bir son yok?Haksızlığa uğradıysak bunun sonunda haklılığımızı ispat edebiliyor ve peşimizi bu şirketlerden kurtarabiliyor olmamız lazım.

Nerede
    izmir
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir hukuk insanından beklenen de sorusu olana cevap verebilmesi, yapıcı eleştiride bulunabilmesidir.

- - - Updated - - -

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu yazı branşı ne olursa olsun bir öğretmene ait olamaz.Bu yazıyı yazan derdini anlatacak kadar Türkçe bilmiyor dahi denebilir.Harf hatalarını geçtim cümlelerin başı sonu yok, her yer anlatım bozukluğu, imla hataları, anlam karmaşaları dolu.Bilgisayarınız bozuk değilse(artık o da nasıl olacak bilmiyorum ama) kusura bakmayın bu düşüncemin arkasında olacağım.
    Pardon da sizin gibi sessiz kalan bir hukuk editörü için ben hukukçu olamaz bana cevap veremiyor,deseydim siz ne hissederdiniz?Rica edicem üyeliğimi de silin,yazılarımı da.Yıkıcı eleştirilerinizi de lütfen mesleğimi belirttim diye benim kısa süreli iki satırımı görüpte değerlendirme yapmayınız.İyi çalışmalar

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bu kadar kızmanıza gerek yoktu. Biz konuyu tam anlayamadığımız için düzgün bir ifade ile yazmanızı istedik. Onu da anlayıp size cevap verip yardımcı olabilmek adına yaptık. Site kuralları gereği uyelik ve yazılar silinemiyor. Buna gerek de yok zaten.

Ben bu davada şahsen sizin suçlu olmadığınıza ve beraat edeceğinize inanıyorum. Burada en önemli nokta sözleşmelerdeki imzaların size ait olup olmadığıdır. Bunu bilirkişi tesqit eder ve mahkemeye sunar. İmzalar size ait olmadığına göre de dava beraatle sonuçlanır. Uğraştığınızla kalırsınız. Ancak bu hattı açan kullanan kişiler bulunabilirse onlar hakkında da maddi manevi tazminat talep etme hakkınız saklı tabi.

Kendinizi akllamak için gerek duyduğunuz her türlü bilgi ve belgenin ilgili kurum ya da kişilerden istenmesi için talebinizi mahkeleye yapacakbınız. Savcılık davayı açmış artık şu durumda muhatabınız mahkeme. Hakim, istediğiniz belgelerden davanın durumunu etkileyebilecek olduğunu düşündükleri için ilgili yerlere müzekkere yazarak bu bilgi ve belgeleri ister. Ancak ddavanızda en önemli kanıtın sözleşmedeki imza olduğunu ekrar hatırlatırım.

Başlatılan içra takibine de süresi içerisinde itirazını yaptığınıza göre duruşmalara katılıp sonucunu beklemeken başka yapabileceğiniz bir şey yok. Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Nerede
    izmir
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.Saygılar

Nerede
    izmir
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aysegull rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.Saygılar
    Öncelikle bu durumu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Benimde aynı durum başıma geldi tarafıma bilgim dışında 2 tane hat açılmış ve dünde mahkemem vardı. İmzaların bana ait olmadığı anlaşıldı. Lakin mahkeme tarihi ileri bir tarihe verildi. Net olarak sonuçlanmadı. Bu durumda sizler neler yaptınız? Şu anda yargı süreciniz nasıl tamamlandı. Bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php114769-Kimlik-bilgimi-kullanarak-adima-hat-acilmasi

sahte hat cikartmak maddesi

iZinsiz hat acmak para cezasi site:www.hukuki.net

adıma açılan hatlar

başkasının üzerine hat açma cezası

bilgim dışında adıma hat açılmış

adıma telefon hattı açılmış

turkcell adıma acılan hatların şikayeti

kimlik bilgilerimi kullanmışlar

kimlik dolandiricilarina ne kadar tasminat acilir

haberi olmadan hat acilabilirmi

mahkeme benim ama baskasinin kimligi kullanilmis ne yapilir

bilgim disi hat acmak maliyeti

telefonda onay versem adıma hat açılabilir midolandiricilik polis olmaya engel mi www.hukuki.netpolislerin kullandığı gizli hat nediradima acilan hat suc islemisbaşkasının kimliğini kullanarak hat almaturkcell bayi mahkemesiuzerine hat acilmabaskasinin uzerinde sahte hat almakadina haberdar olmadan açılan hat tazminatihat açarak dolandırıcılıksabit hat uzerinden dolandiricilikadıma açılan hattın kapatılması için dilekçe örneği
Forum