merhaba.kamuda çalışmaktayım.boşanma gerçekleştirim dava sonuçlandı ve kararı yargıyata taşıdık. onun dışında eşimle aramda iki tane ceza davası eşimin kardeşide savcılığa şikayette bulunmuş ve birde sancılık soruşturmam var. ceza davalarının birinde hem müşteki hem sanık pozisyonundayım diğer davamda ise ayrılırken sorunlu ayrılmıştım ve gönderdiğim bazı msjlar vardı. savcılığın değerlendirmesi sonucu tehdit konulu ayrı bir ceza davam daha açıldı. birde eşimin kız kardeşi bana hakaret içeren msj gönderiyor msj içeriği ( seni pislik git tedavi ol, ezik seni, sevenin dahi yok)gibi sözler kullanıyor. sonra ailemi arayarak hakaret içeren sözler söylediler. bende msj ndan birkaç saat sonra eşimin kardeine asıl sen tedavi ol. ahmetle arandaki sonrunu takıntı yapan ben değilim. sen benim muhattabım değilsin olamazsında bana birdaha msj gönderme) diye msj gönderdim. savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve sanki ilk ben msj göndermişim gibi benden şikayetçi olmuş. ben onun gönderdiği msj ne yakıkki sildim. sadece ilk onun bana msj gönderdiğini ve aradığını ıspatlayabilirim oda anca mahkeme kanalıyla. şuan amaçları benim hapis cezası almam. bunun için herşeyi yapıyorlar. iki tane ceza davam var bunların ikisinden ceza alma durumum var. ve baldızımın savcılık soruşturması var. kamuda çalışıyorum. ceza almam durumunda ne gibi sonuçlar beni bekler. arıca savclık soruşturmasında haklılığımı nasıl ıspatlayabilirim. saygılarımla...