+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Blogspot'a Yani Google'a Dava Açmak İstiyorum - Önerileriniz . .

Sevgili arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar;

Bundan yaklaşık 2 yıl önce blogspottan tarafıma küfür ve hakaretten oluşan bir site açılmış ve ben bu siteyi kapattırmak istiyorum.Bunun için Google Yetkilileri ile iletişime geçip şikayette de bulundum ancak bana gelen geri dönüş maili aşağıdaki gibiydi :

Merhaba Murat Bey,

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

BlogSpot.com'da yayınlanan içerikle ilgili iletiniz için teşekkür ederiz. Sorgunuzun elimize ulaştığını ve incelediğimizi bilmenizi isteriz.

Blogger.com ve Blogspot.com ABD yasalarına tabi olan ABD siteleri olduğuna dikkatinizi çekeriz. Blogger, içerik oluşturma araçlarını sağlayan taraf olup, söz konusu içeriklerin aracısı değildir. Kullanıcılarımızın blog'lar oluşturmasına izin veririz ancak bu sayfaların içeriğiyle ilgili herhangi bir iddiada bulunmayız. Bu gerçekten yola çıkarak ve ABD İletişim Düzenleme Yasası'nın 230(c) bölümü uyarınca Blogger, bu yönde bir mahkeme kararı olmadığı sürece, hakaret, karalama ve iftira içerdiği iddia edilen malzemeleri Blogger.com veya BlogSpot.com'dan kaldırmaz. Bu bilgileri yayınlayan kişiye karşı yasal yollara başvurmayı seçerseniz ve bunun sonucunda, malzemenin yasa dışı olduğu veya kaldırılması gerektiği yönünde bir yargı kararı elde ederseniz, lütfen gereğini yapabilmemiz için mahkeme kararını bize gönderin.

Blogda bir iletişim e-posta adresi verilmişse, söz konusu içeriğin kaldırılması veya değiştirilmesi için doğrudan o içeriği oluşturan kişiyle çalışmanızı da öneririz.

Saygılarımızla,

Google Ekibi
    Siteyi açan kişinin kim olduğunu biliyorum ona zaten dava açacağım ancak bu şekilde siteyi incelemesine ( ve içeriğinde küfür ve hakaretten başka hiç bir içerik bulunmadığını görmesine rağmen ) kapatmayan Google'a da davayı dokundurmak istiyorum.
    Daha önceden bilişim suçları ile ilgili bir mahkemem olmuştu ve 5 duruşma sonucunda kazanan taraf oldum çok şükür. 5 Duruşma süren o dönemi her ne kadar bir kez daha yaşamak istemesem de bu olay için dava açmak istiyorum.

Sorularım :
    1-) Davayı nasıl açabilirim ?
    2-) Sizce bu şekilde bir davayı kaybetme ihtimalim söz konusu mudur ?
    3-) Davayı kazandığımda sadece hakkımda açılmış olan blogspot uzantılı siteyi değilde tüm blogspota kapatma getirtebilir miyim ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim . .

Hukuki NET Güncel Haber

Blogspot'a Yani Google'a Dava Açmak İstiyorum - Önerileriniz . . konulu yargıtay kararı ara
    Blogspot'a Yani Google'a Dava Açmak İstiyorum - Önerileriniz . . konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Blogspot'a Yani Google'a Dava Açmak İstiyorum - Önerileriniz . .

Google'a dava açabileceğinizi zannetmiyorum. Örneğin Facebook'ta size hakaret eden bir grup kurulursa yine Facebook'a dava açamazsınız. Ancak her iki sitede de "Şikayet Et" seçeneği olması lazım. Eğer açılan site ve yapılan yorumlar sizi rahatsız ediyorsa blogu şikayet edip kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Facebook ta bu şekilde kurulan birçok grup fazla şikayet gelmesi üzerine kapatılmaktadır.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar;

zaten yapmış olduğum şikayet üzerine gelen e mail cevabı
    Merhaba Murat Bey,

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

BlogSpot.com'da yayınlanan içerikle ilgili iletiniz için teşekkür ederiz. Sorgunuzun elimize ulaştığını ve incelediğimizi bilmenizi isteriz.

Blogger.com ve Blogspot.com ABD yasalarına tabi olan ABD siteleri olduğuna dikkatinizi çekeriz. Blogger, içerik oluşturma araçlarını sağlayan taraf olup, söz konusu içeriklerin aracısı değildir. Kullanıcılarımızın blog'lar oluşturmasına izin veririz ancak bu sayfaların içeriğiyle ilgili herhangi bir iddiada bulunmayız. Bu gerçekten yola çıkarak ve ABD İletişim Düzenleme Yasası'nın 230(c) bölümü uyarınca Blogger, bu yönde bir mahkeme kararı olmadığı sürece, hakaret, karalama ve iftira içerdiği iddia edilen malzemeleri Blogger.com veya BlogSpot.com'dan kaldırmaz. Bu bilgileri yayınlayan kişiye karşı yasal yollara başvurmayı seçerseniz ve bunun sonucunda, malzemenin yasa dışı olduğu veya kaldırılması gerektiği yönünde bir yargı kararı elde ederseniz, lütfen gereğini yapabilmemiz için mahkeme kararını bize gönderin.

Blogda bir iletişim e-posta adresi verilmişse, söz konusu içeriğin kaldırılması veya değiştirilmesi için doğrudan o içeriği oluşturan kişiyle çalışmanızı da öneririz.

Saygılarımızla,

Google Ekibi
    bu şekildedir. Yani Abd yasalarına göre çalıştıklarını mahkeme kararı olmadan sıte kapatamadıklarını soyluyorlar. Ayrıca bahsi geçen site kesinlikle bir hakaret sitesi dahi değildir baştan sona küfür edilmiş hiç bir sebep gerekçe yokken ve de bunun google'da çıkması benı rahatsız etmekte. Ben hem bu siteyi açan şahsa hemde siteyi incelemelerine rağmen hiç birşey yapmayan Blogspot'a dava acmak istiyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Murat bey, sizinle birebir olarak aynı sorunu yaşıyorum.Üstelik benim sorunum daha karmaşık. Çünkü benim ve ailem hakkında 7 senedir sürekli olarak blog tutan bir şahıs var ve yabancı. Benim, eşimin, arkaaşlarımın ve diğer aile fertlerimin sosyal paylaşım siteleri üzerinden fotoralarımı alıp blog sitesinde sürekli olarak hakaret, iftira, hayal ürünü senaryolar dolu mesajlar ile yayınlıyor.
    Kendisini şahsen tanımıyorum, ismen biliyorum. Çünkü düzenli olarak e-maillar yolluyor. Tehdit içerikli maillar attığı için, şuanda Türkiye'de ve vatandaşı olduğu ABD'de dava için aranıyor fakat avrupada bir ülkede ve izi bulunamıyor. Defalarca kendisini blog sitesine şikayet etmem ve maduriyetimi anlatmama ragmen aynen size yazılan cevabı aldım. Varolan davadaki avukatım yabancı kaynaklı bir site olduğu için kapatılamayacağını söyledi. Bende dışarıdan internet suçları ile ilgili avukatların kurduğu bir firmaya gittim ve benden bir ev parası istediler. Sadece 6 aylık bir süre koruyacaklar ve sonrasında tekrar başka bir yerden açılırsa birşey yapamayacaklarını söylediler. Kişinin nerde olduğunun bilinmemesi bizim açımızdan dezavantaj. Web sitesini görseniz inanın bütün bu olanları bunca senedir nasıl çektiğime şaşırırsınız. Arkadaşlarımın resimlerini kullanıp hakaretler yazdığı için benimle irtibatını kesen arkadaşlarım oldu, soyadı benimle aynı olan tüm insanlarla irtibata geçip kendini ailemizin bir ferdi diye tanıtıp gerçekdışı müstehçen bilgiler verdiği için çoğunu tanımadığım birsürü insana açıklamalar yaptım. İnanın bu ülkenin bir vatandaşı olup, hiç tanımadığım bir yabancı tarafından bunları yaşamak çok üzücü. Belki önemli bir kişi olsaydım, veya önemli bir kişiye hakaret ediliyor olsaydı daha faklı olurdu. Gördüğüm psikolojik şiddet karşısında maalesef yasal olarak hiçbirşey yapılamıyor. Eğer bir sonuç elde ederseniz benimle paylaşmanızı rica ederim. Referans verebileceğiniz bir avukat var ise özelden yazarsanız çok memnun olurum.

Nerede
    bursa
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

google'e herhangi birşey yapabileceğini zannetmiyorum sen o adama dava aç

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gnyd16 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    google'e herhangi birşey yapabileceğini zannetmiyorum sen o adama dava aç
    kesinlikle, freedom of speech diyorlar... Ama ben onu 'freedom of speech about ordinary people' diye düzelteyim.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gonako rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Murat bey, sizinle birebir olarak aynı sorunu yaşıyorum.Üstelik benim sorunum daha karmaşık. Çünkü benim ve ailem hakkında 7 senedir sürekli olarak blog tutan bir şahıs var ve yabancı. Benim, eşimin, arkaaşlarımın ve diğer aile fertlerimin sosyal paylaşım siteleri üzerinden fotoralarımı alıp blog sitesinde sürekli olarak hakaret, iftira, hayal ürünü senaryolar dolu mesajlar ile yayınlıyor.
    Kendisini şahsen tanımıyorum, ismen biliyorum. Çünkü düzenli olarak e-maillar yolluyor. Tehdit içerikli maillar attığı için, şuanda Türkiye'de ve vatandaşı olduğu ABD'de dava için aranıyor fakat avrupada bir ülkede ve izi bulunamıyor. Defalarca kendisini blog sitesine şikayet etmem ve maduriyetimi anlatmama ragmen aynen size yazılan cevabı aldım. Varolan davadaki avukatım yabancı kaynaklı bir site olduğu için kapatılamayacağını söyledi. Bende dışarıdan internet suçları ile ilgili avukatların kurduğu bir firmaya gittim ve benden bir ev parası istediler. Sadece 6 aylık bir süre koruyacaklar ve sonrasında tekrar başka bir yerden açılırsa birşey yapamayacaklarını söylediler. Kişinin nerde olduğunun bilinmemesi bizim açımızdan dezavantaj. Web sitesini görseniz inanın bütün bu olanları bunca senedir nasıl çektiğime şaşırırsınız. Arkadaşlarımın resimlerini kullanıp hakaretler yazdığı için benimle irtibatını kesen arkadaşlarım oldu, soyadı benimle aynı olan tüm insanlarla irtibata geçip kendini ailemizin bir ferdi diye tanıtıp gerçekdışı müstehçen bilgiler verdiği için çoğunu tanımadığım birsürü insana açıklamalar yaptım. İnanın bu ülkenin bir vatandaşı olup, hiç tanımadığım bir yabancı tarafından bunları yaşamak çok üzücü. Belki önemli bir kişi olsaydım, veya önemli bir kişiye hakaret ediliyor olsaydı daha faklı olurdu. Gördüğüm psikolojik şiddet karşısında maalesef yasal olarak hiçbirşey yapılamıyor. Eğer bir sonuç elde ederseniz benimle paylaşmanızı rica ederim. Referans verebileceğiniz bir avukat var ise özelden yazarsanız çok memnun olurum.
    Hocam malesef. Sizinki direkt olarak şahsınızı ve ailenizi hedef alıyor sanırım daha kötüymüş. Benimkisi web tasarım ve host hizmetleri sunduğumdan sitelerimi hedef almaktaydı. Ancak her nekadar google a sıtelerı sıldırtemesem de google aramalarından sildirttim. Ettiğim şikayetler sonucunda, eskiden hemen benim sitem sonrasında çıkan sıteyı google aramalarından kaldırttım. Sanırım bu arkadaşda benimle ugrasmayı bırakmış. Allah kimsenin başına ruh hastalarını musallat etmesin. Umarım sizinde sorununuz cozulmustur. Malum uzerınden bayaga bır zaman geçmış gorunuyor.

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sayın arkadaşın da dediği gibi peşini bırakmazsanız "Google aramaları"ndan kaldıracağınızı düşünüyorum. Diğer türlü şirkete dava açma yöntemi size avantaj sağlamaz. İlk etapta kişiyle muhattap olun... Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

blogspot sikayetleri

facebook sitesine dava acmak

google interneti hepsini kapatmak için bir dava açmak istiyorum

google da haberinin çıkmasından rahatsız olup dava açılması

blogger hakaret

google dava açmak

cumhuriyet gazetesine nasil dava acarim

dava sitem siteyi herkese açmak

blogspot dava

google facebook acmak istiyorum