+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 20´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım?

(Öncelikle bu yazacağım mesajın dallanıp budaklanmasını istemiyorum. Tartışmanın başka yönde ilerlemesini istemiyorum.Asıl mesele boşanma hukukndaki sorunlar ve anti parantez birşey söyleyip konuyu kapatacağım)
    ayrım yok densede , boşanma kanunlarında nasıl kadına ayrımcılık varsa kürtlere de ayrımcılık var malesef.Bu toplumun sorunu gerçeklerden kaçması ve yuvarlak konuşmasıdır. Pkk terörünün doğuşu diyarbakırda cezaevlerinde insanlara yedirilen bok ve işkencedir arkadaşlar. Terörü destekleyemeyiz veya haklı göremeyiz ama insanlara bok yedirilmesini de detekleyemeyiz. Konumuza dönersek bu arkadaşı illegaliteye iten kendi deyimi ile teröre iten sebep uğradığı haksızlıktır. Bu konu sosyologlar ve yolu buralara düşen yetkililerce incelenmelidir. Çözümsüz gibi duran büyük sorunların arkasında bu ve benzeri sıkıntılar vardır. çok karmaşık sorunların temelinde aslında basit çözümler olabilmektedir. İnsanlara hakkını arayacağı zemini yaratamaz isek insanları başka yerlere itebiliriz. Hakkın hukukun egemen olduğu, demokrasinin olduğu bir ülke hayali ile iyi geceler.

- - - Updated - - -

cemil1 rumuzlu üyeden alıntıdır "Olaya hak adalet açısından değilde, ben bu işten en az zararla nasıl çıkarım diye bakın."

Tebrikler; İşte insanların hukuka baktığı pencere bu.. hak aramayı bırakın diyor nasıl az zararla çıkarım diye bakın diyor. Bu ülkedeki adaletin hazin durumu ve imajı budur.

Hukuki NET Güncel Haber

Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım? konulu yargıtay kararı ara
    Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım?

Konuyu Kürt Türk olayına çevirmek son derece ahmakça... Mahkemede ırkın hiçbir kıymeti yoktur. Çirkin ya da güzel olmanın da... Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı taşın peşinden kuyuya atlamış hikayesi olmasın. Yok dağa çıkarmış, olmadı dağa çıkanlar haklıymış... Yazdım. Dağa çıkan cuhelanın yaş ortalaması belli ve yaşam süreleri de... 21. yüzyılda şu gelişmiş bilişim çağında üstelik bedavadan ve tüm varı ile emperyal niyetlere şakşaklık ve yardım yataklık acınası bir durum.

15 bilemediniz 16 yaşındaki çocuğu kaçırmış, hamile bırakmış, doğuma iki ay kala evlenmiş, çocuğu olmuş, sonra eşini boşamak istemiş, karısı çocuk sebebiyle bağrına taş basmış boşanmamak için direnmiş, sonra bakmış ki olmuyor, koca boşanmada ısrarcı madem öyle o halde gençliğini çalan, yaşamını paramparça eden onu belası ile başbaşa bırakan kocasından tazminat istenmiş diye burada dağa çıkacağım, terörist ve terör kafalılar haklı, adalet yok falan filan türküsü çağırılıyor ve bu tavır tebriğe takdire şayan addedilip, adalet mekanizmasına göz kapatılıp Allah ne verdiyse vuruşlar caiz görülüyorsa

Hadi oradan denir kısaca...

Hukuksal sahada kalınması dileklerimle...

- - - Updated - - -

cemil1, Hedef gözetmeksizin şehirlerde bomba patlatan, çocuk bebek demeden ölebilecek insanları 'davası adına' sineye çekebilen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her insan gibi belli bir çağda vatani görevini yapan insanlara pusu kurup silah sıkan, belli bir coğrafyadaki yaşamın kalitelileşmemesi için iş makinalarını yakan, köprüleri uçuran, yolları bozan, öğretmenleri kaçıran, yatırımlara mani olan bir vicdanın adalet beklentisi içinde olduğunu düşünmemizi beklemediğinizi umarım.
    Konu Av.İsmail Arslan tarafından (10-09-2012 Saat 23:19:38 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ..........................Ancak ben Türk mahkemelerinin sırf birine kürt diye fazla ceza vereceğini düşünmüyorum.Eğer siz böyle düşünüyorsanızda bu size ait bir düşüncedir.
    Türkiyede şu anda yargılanan gazetecilerin çoğunluğu kürt kökenli. Sırf KCK davasında 40 dan fazla gazeteci yargılanıyor. Karşı taraftaki kürt olunca hakimlerin mahkumyet standarları aşağı doğru iniyor.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konuyu Kürt Türk olayına çevirmek son derece ahmakça... Mahkemede ırkın hiçbir kıymeti yoktur. Çirkin ya da güzel olmanın da... Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı taşın peşinden kuyuya atlamış hikayesi olmasın. Yok dağa çıkarmış, olmadı dağa çıkanlar haklıymış... Yazdım. Dağa çıkan cuhelanın yaş ortalaması belli ve yaşam süreleri de... 21. yüzyılda şu gelişmiş bilişim çağında üstelik bedavadan ve tüm varı ile emperyal niyetlere şakşaklık ve yardım yataklık acınası bir durum.

15 bilemediniz 16 yaşındaki çocuğu kaçırmış, hamile bırakmış, doğuma iki ay kala evlenmiş, çocuğu olmuş, sonra eşini boşamak istemiş, karısı çocuk sebebiyle bağrına taş basmış boşanmamak için direnmiş, sonra bakmış ki olmuyor, koca boşanmada ısrarcı madem öyle o halde gençliğini çalan, yaşamını paramparça eden onu belası ile başbaşa bırakan kocasından tazminat istenmiş diye burada dağa çıkacağım, terörist ve terör kafalılar haklı, adalet yok falan filan türküsü çağırılıyor ve bu tavır tebriğe takdire şayan addedilip, adalet mekanizmasına göz kapatılıp Allah ne verdiyse vuruşlar caiz görülüyorsa

Hadi oradan denir kısaca...

Hukuksal sahada kalınması dileklerimle...

- - - Updated - - -

cemil1, Hedef gözetmeksizin şehirlerde bomba patlatan, çocuk bebek demeden ölebilecek insanları 'davası adına' sineye çekebilen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her insan gibi belli bir çağda vatani görevini yapan insanlara pusu kurup silah sıkan, belli bir coğrafyadaki yaşamın kalitelileşmemesi için iş makinalarını yakan, köprüleri uçuran, yolları bozan, öğretmenleri kaçıran, yatırımlara mani olan bir vicdanın adalet beklentisi içinde olduğunu düşünmemizi beklemediğinizi umarım.
    Sn ismail arslan öncelikle sizin gibi düşünmeyen insanlara ya da anlayamadığınız fikirleri ahmakça bulmanız bence daha ahmakça. Konuşmanızda daha saygılı olabilirseniz sizin yazdıklarınızın saygı ölçüsünde kıymeti de artacaktır. Siz konunun eskimiş terkedilmiş ve popüler yüzünde kalmışsınız. Rumuzunuzun altında yazan öğrencilikten beklenebilecek fevri ve basit bir yaklaşım sergilemişsiniz. Burada kimse terörü desteklemiyor , burada bir sosyal psikolojik olgu var. Hakkını arayamadığını düşündüğü, kendisine adaletsiz davranıldığını düşünen insanların iç dünyası var. Adalete güvenmeyen yada mağdur edilen biri kendi adaletini gidip karısını bıçaklayarak kendince adaletini sağlıyor. ya da illegal oluşumlara kayabiliyor. Ekonomik durumu olmayan işsiz birine 500 lira nafaka bağlayıp ya parayı bul getir yada hapis derseniz bu kişinin legal yolda kalmasını bekleyemezsiniz. Ya hırsızlık yapacaktır ya eşini öldürecektir ya da gidip kendini öldürecektir. İtalya da nafaka yüzünden tazminat yüzünden intihar eden erkekleri duydunuz mu bilmiyorum. Canından geçen birine burda afaki kilişe şeylerden konulmanın kutsal şeylerden bahsetmenin bir anlamı yoktur. Daha dün eşine yaklaşmama kararı verilen koca boşanma sürecindeki eşini kadın kılığına girerek öldürdü. Kadın cinayetlerini sadece erkeğin şiddeti olarak algılarsanız yanlılırsınız. Herkes sonuçlara göre konuşuyor , sonuca götüren olgulardan kimse bahsetmiyor. Boşanma kanunlarının ve dava süreçlerinin yıpratıcılığından , insanlara leke sürülen bir süreç olduğunu , erkekleri cinayete azmettiren yönünü siz değil aile ve sosyal politiklatr bakanlığı bile algılayamamışken sizin bazı şeyleri algılayamamış olmanızı çok görmüyorum.

Burda konuyu pkk konusuna getirip bildik şeyleri yazmanın bir anlamı yok. Burda kimse pkkyı tartışmıyor ve yeride değil. Kimse pkk olayını savunmuyor. Teröre lanet olsun , kimden gelirse gelsin terörün mazur görülebilecek tarafı yoktur.
    Konu carrot tarafından (11-09-2012 Saat 09:29:59 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Ahmakça olan ne? 'Konuyu Kürt Türk olayına çevirmek'

Açık kanaatim şudur ki: Etnik köken kavramına aç birinin kemiği ısırdığı gibi tutunmak kabile insanlarının mirasıdır. Bu söylem ile ne medeniyet ne de gelişmişlik özellikle bu coğrafya için söz konusu olamaz.

50 veya daha fazla farklı ırkın iç içe yaşadığı bu topraklarda, 'ben Kürd'üm haksızlığa uğradım, ben Türk'üm burası benim' tarzı söylemler ancak emperyalistlerin ekmeğine katık mesabesindedir. Hukuk ise önceden bilinendir, kimin hangi konu ile ilgili ne ile muamele olunacağı bellidir ve bir haksızlığa uğrama kaygısı varsa haksızlığın giderilme yolları da hukuk içinde açıktır. AİHM'ne kadar işleyen süreç bu hukuk düzeninin belirlediğidir.

Konuyu açan terör örgütüne destek vereceğinden dem vurmuş. Açtığı konuda aktardığı konunun öznesi olarak kendine toz kondurtmayan konu açıcı, alçak bir taşeron örgütün haklılığından haksız muhakemesini ileri sürerek burada bahs açabiliyor. Haklı değil, çünkü hakim, lehine hükmetmezse en kötü insan ona göre. Ardından bazı yorumcular konu boşanma davası süreci iken Kürt Türk konusuna konuyu taşıyan bir yorumlama gayretine giriyorlar.

Hukuk sahası dahilinde konuşulması yetmiyorsa size açarsınız tartışma bölümünde bir moderasyonlu konu, tartışırsınız bu konuyu. Ama aile hukuku alanında ideolojik giydirmelere zekamız izin vermez.
    Konu Av.İsmail Arslan tarafından (11-09-2012 Saat 09:59:56 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu Kürt Türk olayına çevirmek son derece ahmakça... Mahkemede ırkın hiçbir kıymeti yoktur. .
    Irkdan bahseden olmadı. Sanıyorum konudan koptunuz. Cinsiyet ve etnik kökene dayalı ayrımcılık olduğundan bahsedildi.

... Yazdım. Dağa çıkan cuhelanın yaş ortalaması belli ve yaşam süreleri de... 21. yüzyılda şu gelişmiş bilişim çağında üstelik bedavadan ve tüm varı ile emperyal niyetlere şakşaklık ve yardım yataklık acınası bir durum.
    Şöyle yada böyle, karşı tarafta gönüllü savaşanların oranı bu tarafa göre daha yüksek görünüyor gibi. Geçenlerde bakanlardan biri PKK katılımların büyük kısmının Avrupadan olduğunu söylemişti.

Her turlü şidette karşıyım. Fakat hukuk sisteminin iflas ettiği bir düzende kimin kanuna uyup kimin uymadığının fazla önemi kalmıyor. Ayrıca, herhangi bir yargıda bulunmadan öne karşı tarafada meramı anlatma şansı verilmesi gerektiğine inanıyorum. PKK yakın tüm web sitelerine kategorik sansür uygulanıyor. Kusura bakmayın TRT haberleri tek başına benim için delil değildir.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cemil1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

ben mesela bir PKKlının mevcut hukuk sistemi içinde adil yargılanabileceğine inanmıyorum. Zaten dikkat edersen adamlar pek teslim olmuyor, genelde çatışmalarda ölü olarak ele geçiriliyorlar.

PKKlıyı bırakalım bugün bir Kürt mevcut sistem içinde adil olarak yargılanabilir mi emin değilim.
    Alıntı carrot rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    boşanma kanunlarında nasıl kadına ayrımcılık varsa kürtlere de ayrımcılık var malesef.
    Türkiyede şu anda yargılanan gazetecilerin çoğunluğu kürt kökenli. Sırf KCK davasında 40 dan fazla gazeteci yargılanıyor. Karşı taraftaki kürt olunca hakimlerin mahkumyet standarları aşağı doğru iniyor.
    Bana konudan koptun diyorsunuz. Konuyu nereden nereye getirdiğinizi görmemem için gözümü kapatmam yetmez, dimağımı da durdurmalıyım.

Irksal bir ayrım söz konusu değildir demek etnik köken ayrımı söz konusu değildir demektir.

Evet hukuk sistemimizde etnik kökenli bir ayrım söz konusu değildir. Yorumladıklarınız, yazdıklarınız basit bir propaganda yöntemi değil de samimi fikirleriniz ise öncelikle temelinizi sağlam zemine monteleyiniz....

- - - Updated - - -

Şu karşı tarafa da söz hakkı konusuna gelince;

Burası bir Cumhuriyet. Ordusu var, nizamı, kanunu var. Bu sistem kötü ise nasıl düzeltilirin adı var, usulü var. Terörü hak arama yöntemi görenlerin kendilerini ifade etme biçimini haklı bulmak haksızlıktır. Terör ile hak arama adı altında her türlü meşru hakkın ötelenmesine yol açan bu gayretlerin maksat ve hizmet ettiği yerler de bellidir.

Kürt Türk şu bu diye bu coğrafyayı ayırmaya çalışanların 52 devlet 70 milleti bir çatıda toplamış olması da ayrıca ibret vericidir. Hiçbir şey algılanmasa da bu algılansa yeterli...

Konu belli. Bir boşanma davası var ve kocadan tazminat isteniyor. Tazminat kararı çıkarsa üst mahkemeye müracaat etme hakkı var. Sonra daha üstü daha üstü... İyi günler...

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana konudan koptun diyorsunuz. Konuyu nereden nereye getirdiğinizi görmemem için gözümü kapatmam yetmez, dimağımı da durdurmalıyım.

Irksal bir ayrım söz konusu değildir demek etnik köken ayrımı söz konusu değildir demektir.

Evet hukuk sistemimizde etnik kökenli bir ayrım söz konusu değildir. Yorumladıklarınız, yazdıklarınız basit bir propaganda yöntemi değil de samimi fikirleriniz ise öncelikle temelinizi sağlam zemine monteleyiniz....

- - - Updated - - -

Şu karşı tarafa da söz hakkı konusuna gelince;

Burası bir Cumhuriyet. Ordusu var, nizamı, kanunu var. Bu sistem kötü ise nasıl düzeltilirin adı var, usulü var. Terörü hak arama yöntemi görenlerin kendilerini ifade etme biçimini haklı bulmak haksızlıktır. Terör ile hak arama adı altında her türlü meşru hakkın ötelenmesine yol açan bu gayretlerin maksat ve hizmet ettiği yerler de bellidir.

Kürt Türk şu bu diye bu coğrafyayı ayırmaya çalışanların 52 devlet 70 milleti bir çatıda toplamış olması da ayrıca ibret vericidir. Hiçbir şey algılanmasa da bu algılansa yeterli...

Konu belli. Bir boşanma davası var ve kocadan tazminat isteniyor. Tazminat kararı çıkarsa üst mahkemeye müracaat etme hakkı var. Sonra daha üstü daha üstü... İyi günler...

Sizin mahkemelerinizde son 10 yılda diyelim 40 bin nafaka kararı çıkmış ve kararların ezici bir çoğunluğunda (hatta belki tamamında) belli bir cinsiyet lehine hükmedilmişse o sistemede CİNSİYET AYRIMCILIĞI vardır. O sistemde adil yargılanma yoktur. Orada hukuk askıya alınmıştır. Bir kişinin bunu anlamaması için "dimağının durmuş" olması gerekir.

Türkiye AIHM de 800 defadan fazla mahkum oldu. Adil yargılanma hakkının ihlalinden. Bu konuda Avrupa rekortmeni. AIHM de adil yargılanma konusunda Türkiyeden daha büyük sabıklı yok. Cennet vatanımız Türkiye yi tüm dünyanın gözü önünde PKK lılar rezil kepaze etmedi. Senin ehliyetsiz ve liyaksız hakimleri savcıların yaptı bu işi.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sizin mahkemelerinizde son 10 yılda diyelim 40 bin nafaka kararı çıkmış ve kararların ezici bir çoğunluğunda (hatta belki tamamında) belli bir cinsiyet lehine hükmedilmişse o sistemede CİNSİYET AYRIMCILIĞI vardır. O sistemde adil yargılanma yoktur. Orada hukuk askıya alınmıştır. Bir kişinin bunu anlamaması için "dimağının durmuş" olması gerekir.

Türkiye AIHM de 800 defadan fazla mahkum oldu. Adil yargılanma hakkının ihlalinden. Bu konuda Avrupa rekortmeni. AIHM de adil yargılanma konusunda Türkiyeden daha büyük sabıklı yok. Cennet vatanımız Türkiye yi tüm dünyanın gözü önünde PKK lılar rezil kepaze etmedi. Senin ehliyetsiz ve liyaksız hakimleri savcıların yaptı bu işi.
    Sizin mahkeme, hukuk ya da adalet ile probleminiz olduğunu düşünmüyorum, daha farklı bir sıkıntınız var.

Uygun konu başlıkları altında pozitif ayrımcılık, eşitlik ilkesinin kadınlar lehine haklar ile bozulmayacağı, adil yargılama vb. hususlarda görüşlerimi ifade edebilirim; bu konu altında değil...

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu açan kardeşimiz bayağı dertli,haksızlığa uğradığını düşünüyor ki yazdıklarından o da çıkıyor gibi.İlginçtir olayı çok açık anlatmış,hatta sayın hakimin ismini bile vermiş.Bayağı bir cesaret bence.

Anladığım kadarıyla olayTürk-Kürt olayına nereden gelmiş,konuyu açan kardeşimiz bir serzenişte bulunmuş.Tabiki alakasız ve yanlış bir serzeniş bencede.

Diğer bir arkadaşımız da erkek kadın ayrımı yapan bir hakim,Türk-Kürt ayrımı da yapar ve ya etnik köken ayrımı yapmayacağı ne malum demiş, o da mantıklı.

Anlayamadığım sayın hakimin konuyu açan boşanma aşamasında olan arkadaşımıza göstermiş olduğu tavır.Ama yinede sadece yazılanlara göre yorum yapabiliyoruz,orada olmadığımıza göre.

Bence her vatandaş,medeni ölçüler dahilinde her kurumu ve her kişiyi eleştirebilmelidir...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakim emin arici

emin arıcı hakim

nurcan gurses hakim

boşanma davası psikolog raporu www.hukuki.net

boşanma davasında psikolog raporu www.hukuki.net

istanbul hakim emin arici

bosanma davasi psikolog raporunun icerigi www.hukuki.net

emin arici hakim

emin arici