+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 54 ileti bulundu.
    Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Araç Değer Kaybı

Alıntı malatyadoğan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    karşı taraf eski arabaya yeni orjinal kapı takılmış değeri düşmez gibi bir savunmaya gidebilir mi?
    Gidebilir ama savunmalarını bunun üzerine kurarlarsa pek bişey elde edemezler.

Arabaya orjinal kapı değilde yukarı açılır kapıda taktırabilirsiniz bu size kalmış.Üstüne ufak bi fark verirsiniz.Onlar normal masrafı karşılamakla yükümlü bundan ötesi onları ilgilendirmez.

Alıntı malatyadoğan rumuzlu üyeden alıntı
    Tramer sisteminin kaza kusur oranı raporu işimi görmez mi?
    Rapor ne gibi işinize yarayacak ?

Hukuki NET Güncel Haber

Araç Değer Kaybı Tazminat davası ve emsal kararlar konulu yargıtay kararı ara
    Araç Değer Kaybı Tazminat davası ve emsal kararlar konulu hukuk haber
    Konu Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk tarafından (17-04-2011 Saat 21:03:24 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    MARAŞ
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Davada kaza kusur oranları o raporda veriliyor da kusur oranı için bilirkişiye gerek kalmaz diye düşünmüştüm de.Bir de bilir kişi olarak exsper mi atanır yoksa o ilçenin veya bölgenin konuyla ilgili bilirkişisi var mıdır?
    Başıma gelen bu sorunla ilgili önerileriniz nelerdir?
    Konu malatyadoğan tarafından (17-04-2011 Saat 21:27:52 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    manisa salihli
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Araç değer kaybı

öncelikle soruma cevap verecek büyüklerime teşekkür ederim.

2 ay önce sıfır bir araç aldık. 2 gün önce benzinlikte akaryakıt alırken duran aracıma kamyon sol ön kapısından çarptı. gerekli tutanakları tuttuk. bildiğim kadarıyla özel alanda olduğu için diğer karşı tarafın sigortası bizim aracı karşılamıyor. biz kendi kaskomuzdan yaptırıp kasko karsı taraftan talep edecek. ama benım asıl sıkıntım aracımda meydana gelen değer kaybı olayı. ben bu değer kaybını karsı taraftan talep edebilirmiyim. nasıl bir yol izlemem gerekir. ne kadarlık bir değer kaybı verirler.
    bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

saygılar

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Araç Değer Kaybı

Merhabalar.

Geçen sene babamla birlikte bir kaza yapmıştık.Biz sola dönerken araç fren yapmadan sağa sola kırmadan bize çarpmıştı.Babamda suçu kendi üstüne aldı ve olay orda bitti sandık.Tebligat geldi.Kaza yaptığımız araç kiralama şirketininmiş.Bize aracın tamirinde geçen süre,değer kaybı tamirde olduğu süre zarfında arabayı kiraya veremediği için aracın günlük kirasını tamir süresiyle çarpmışlar.2500tl gibi bir rakam çıkarmışlar ortaya.Bizde kazada onların suçlu olmasına karşın suçu üzerimize aldığımızı 3 tane okulun olduğu caddede hız sınırını aştığı, fren yapmadan sağa sola kırmadan aracın sol çamurluk, kapı tarafına çarptığı ve benim arabayı daha önce görüp çekilmemle kazayı ufak bir boyutla atlattığımı yazdık.

Gelelim saadete biz değer kaybı adı altında çıkan bu miktarı çürütmek için bize çarpan aracın plakasını cep telefonuyla 5664'e gönderip daha önce 3 kazasının olduğunu ve bizim büyük kazanın o kazalar içinde yer almadığını yani, kasko tarafından yapılmadığını, böylece bir kaç tane daha böyle tamir edilmiş yerlerinin olabileceğini belirteceğiz.5664'ten aldığımız mesajlar sonrasında bunları nasıl bir rapor olarak alabiliriz.Nereden aracın detaylı şekilde kazalarını öğrenebiliriz.Karşı tarafı başka nasıl suçlayabiliriz.%100 suç bizim üzerimizdeyken bir çok şey iddaa etmemiz zor.Fakat bu durumu nasıl lehimize çevirebiliriz.

En kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.Duruşma yakında

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı emree rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar.

Geçen sene babamla birlikte bir kaza yapmıştık.Biz sola dönerken araç fren yapmadan sağa sola kırmadan bize çarpmıştı.Babamda suçu kendi üstüne aldı ve olay orda bitti sandık.Tebligat geldi.Kaza yaptığımız araç kiralama şirketininmiş.Bize aracın tamirinde geçen süre,değer kaybı tamirde olduğu süre zarfında arabayı kiraya veremediği için aracın günlük kirasını tamir süresiyle çarpmışlar.2500tl gibi bir rakam çıkarmışlar ortaya.Bizde kazada onların suçlu olmasına karşın suçu üzerimize aldığımızı 3 tane okulun olduğu caddede hız sınırını aştığı, fren yapmadan sağa sola kırmadan aracın sol çamurluk, kapı tarafına çarptığı ve benim arabayı daha önce görüp çekilmemle kazayı ufak bir boyutla atlattığımı yazdık.

Gelelim saadete biz değer kaybı adı altında çıkan bu miktarı çürütmek için bize çarpan aracın plakasını cep telefonuyla 5664'e gönderip daha önce 3 kazasının olduğunu ve bizim büyük kazanın o kazalar içinde yer almadığını yani, kasko tarafından yapılmadığını, böylece bir kaç tane daha böyle tamir edilmiş yerlerinin olabileceğini belirteceğiz.5664'ten aldığımız mesajlar sonrasında bunları nasıl bir rapor olarak alabiliriz.Nereden aracın detaylı şekilde kazalarını öğrenebiliriz.Karşı tarafı başka nasıl suçlayabiliriz.%100 suç bizim üzerimizdeyken bir çok şey iddaa etmemiz zor.Fakat bu durumu nasıl lehimize çevirebiliriz.

En kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.Duruşma yakında
    Evvela size geçmiş olsun.
    Siz kazada sucu nasıl kabul ettiniz, bir rapor ile kabul ettiyseniz yapacak bir şey kalmamış.
    Kanun böyle, mademki karşı taraf suclu idi siz neden kabul ettiniz, ehliyetiniz yoktu iş uzamasın diyemi ?, bunu tahmin eden kiralama şirketi de bunu fırsata dönüştürdü,
    Eğer siz de bir sorun yoksa mahkemede itirazınızı yapabilirsiniz. Tavsiyem anlaşınız bu iki taraf içinde hayırlı olur, tabiki bu sistemi sizden iyi bilen kiralama şirketinin avantajı var.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ehliyet meselesi falan değildi.Babam 1990 yılından beri araba kullanıyor iki kez kaza yaptık, bu işlerde tecrübeli değil.
    Kasko şirketinde çalışan bir akrabamız farketmez nasıl olsa kasko ödüyor diye suçu üzerimize almamızı söyledi.Zaten bir sataşma falan olmadı.
    Babam arabayı görmeden kalkış yapmıştı ben görmüştüm ve uyarmamıştım.Çünkü çok uzaktaydı.Kafamı birkaç saniye sonra tekrar sağa çevirdiğimde aramızdaki mesafe çok azdı.Araç hiç bir şekilde sağa yada sola kırmadı frene basmadı.Çamurluk tarafından bize çarptı.Babam beni olaya karışmamam için gönderdi.Keşke orada dursaydım.Şimdi mahkemede bizim kazanın o aracın tramer sorgusunda çıkmadığı için daha fazla kazasının olabileceğini ve bu durumda ekspertiz yapılması gerektiğini söyleyeceğiz.Bu bizim işimize yarar mı?

İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilk mesajınızda arabayı sizin kullandığınızı, ikincisinde ise babanızın kullandığını söylemişsiniz. var bişeyler

sorunuza gelince o parayı %99,9 ödeyeceksiniz. hatta dava masrafları, dava süresi boyunca geçecek zaman için uygulanacak faiz ile birlikte.

Nerede
    Denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Araç Değer Kaybı Tazminat davası ve emsal kararlar

Merhaba değerli hukuki net kullanıcları ;

Sitede yapmış olduğum araştırmalar sonucu net bir bilgiye ulaşamadım ve hem kendim için hem de diğer arkadaşlarımızın böyle bir dava açtığında
    ne yapmaları gerekir sizlerden bilgi almak istedim...
    Aracımla trafik kurallarına uygun bir şekilde seyahat ederken kırmızı ışık ihlali yaparak önüme çıkan bir araç sürücüsüne çarpmak sureti ile kaza yapmama sebebiyet verdi... Anlaşmalı olarak yapmış olduğumuz kaza tutanağında kırmızı ışıkta geçtiğini ve '' .... plakalı aracın önünü kesmek sureti ile kaza yapmasına sebebiyet verdim'' diye kaza tutanağı tuttuk. yani karşı taraf %100 suçlu olduğunu kabul etti.
    aracım kasko şirketinden onarılmış olarak aldım. ancak araç kaza yapmadan önceki 2.el satış bedeli ile kaza yaptıktan sonra ki 2.el satış bedeli arasında 5000 TL lik değer kaybı olduğunu gözlemledim.
    Bu farkın tazmin edilmesi için suçunu kabul etmiş olan ve kaza yapmama sebebiyet vermiş olan kişiye dava açmak istiyorum.
    Ben bunu kaza olarak görmüyorum çünkü kural ihlali yapan bir kişi kaza yapmamıza sebebiyet vermekte belki de canıma kast etmekte....
    Bu dava hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Kazanabilirmiyim ? Emsal kararları olan arkadaşlardan yardım ve bilgi paylaşımı rica ediyorum...
    Cevaplarınız için şimdiden Teşekkür ederim....

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Araç Değer Kaybı Tazminat davası ve emsal kararlar

1-Siz bu davayı açıp kazanıp tazminatı alırsanız kasko şirketiniz bunu sizden isteyebilir mi?
    2-Sizin bu davayı kaza yaptırana mı yoksa kasko şirketinize mi açmalısınız?
    Bu iki soru geliyor aklıma. Zira kaza olduktan sonra sizin muhatabınız kasko şirketi oluyor. Sanki bu konuda birtakım incelikler var gibi geliyor bana. Kasko sözleşmenizin ilgili kısımlarını dikkatle tekrar okumanızı öneririm.

Nerede
    Denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Araç Değer Kaybı Tazminat davası ve emsal kararlar

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1-Siz bu davayı açıp kazanıp tazminatı alırsanız kasko şirketiniz bunu sizden isteyebilir mi?
    2-Sizin bu davayı kaza yaptırana mı yoksa kasko şirketinize mi açmalısınız?
    Bu iki soru geliyor aklıma. Zira kaza olduktan sonra sizin muhatabınız kasko şirketi oluyor. Sanki bu konuda birtakım incelikler var gibi geliyor bana. Kasko sözleşmenizin ilgili kısımlarını dikkatle tekrar okumanızı öneririm.
    Kasko şirketi aracın hasarını onardı ve bana teslim etti poliçede araç değer kaybı diye birşey yok kırmızı ışıkta geçip kaza yapmama sebebiyet veren ve bunu anlaşmalı tutanakta açıkca belirten kişiye dava açmam gerekiyor diye düşünüyorum boyle dava açıldıgını duymustum fakat lehte sonuclanan emsal kararlar da bulursam çok iyi olur diye düşünüyorum

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

araç değer kaybını kim öder

http:www.hukuki.netshowthread.php99233-Arac-Deger-Kaybi-Tazminat-davasi-ve-emsal-kararlar

kazada araç değerinin düşmesi

araç değer düşüklüğü tazminatı

araç değer kaybı davası hangi mahkemede açılır

araç değer kaybı için bana dava açıldı

trafik kazalarında değer kaybı davalarıdeğer düşme davasıtrafik kazalarinda araç değer düşüklüğüyapılan trafik kazalarından sonra arabanın değerinin düşmesi karşı taraftan alınabilirmiaracimin kasko degeri 5 bin lira fakat 10nin tl masraf yaptim zincirleme bi kaza sonrasi aracim pert oldu nasil bi bedel alabilirimaracin kaldirima çarpması maddi hasarı kasko odermiaraç değer kaybı davasıkaza sonrası araç değer kaybıaracimla kaza yaptim suc bende karsi tarafin zararini trafik sigortam karsilarmiaractaki deger kaybi turk hukuk sitesiaraç değer kaybı dava dilekçesideğer kaybı tazminatıdeğer kaybını kim öderaraç değer kaybı dosyası nasıl açtırılırtrafik kazası değer kaybı davasıSıfır araç kazası değer düşüm tazminatıaraç değer kaybı dilekçe örneğiKaza sonrası deger dusuklugu davasıaraç değer kaybı davası ne kadar sürer
Forum