Yardımlarınızı rica ediyorum.

Haziran 2011 tarihinde bir ev satın aldık. Biz de kiracı olmamıza ve başka hiçbir mülke sahip olmamamıza rağmen kendi evimize taşınma gereği duymadık ve mevcut kiracıyla 1 yıllık bir kira sözleşmesi imzaladık. Fakat, Haziran 2012'de biten sözleşmeden aylar önce ihtiyaç sebebi ortaya çıktı (hamilelik) ve evimize sözleşme bitimi itibariyle taşınmaya karar verdik.

Şubat 2012 tarihinde kiracıya sözlü olarak “Haziran 2012'de sözleşmeyi yenilemeyeceğimizi ve sözleşme bitimi itibariyle evi tahliye etmesini” söyledik. Mart 2012 tarihinde ise kendisine noterden bir ihtarname gönderdik ve aynı şeyleri bu ihtarnamede dile getirdik.

Ancak kiracı, Haziran 2012 başından bugüne (25.Temmuz.2012) dek on gün içinde çıkacağını, ev alacağını, aldığı evin sorunlarını halledeceğini, vb söyleyerek tahliyeyi geciktirdi. Hâlâ evden çıkmıyor ve ne zaman çıkacağını da söylemiyor.

Kendisine ihtiyaç sebebiyle tahliye davası açmak istiyorum. Yapmam gerekenler ve beni bekleyen süreçle ilgili olarak (dava ne kadar sürer, vb gibi) bilgilendirebilirseniz sevinirim.