Merhaba,ben daha önce sorunumu paylaşmıştım(velayet davasında çocuğun isteği).Aradan nerdeyse 3 yıl geçmiş.2 yıl önce bir cumartesi günü annemden gene şiddet gördüm ve karakola başvurdum.Ertesi gün ben dersanedeyken polisler eve gelip annemi uyarmışlar,o da beni arayıp tehdit etti.Babamlara haber verince şehir dışından geldiler,bir hastaneden darp raporu aldık,nöbetçi savcı da beni babama verdi.Ama velayet hala annemde çünkü babamın avukatı sahtekar çıktı,davayı yanlış yerde açtı bu yüzden dava düştü,duruşmalara girmedi.Her neyse dava tekrar açılacak.Karşı taraf psikolojik sorunlarım oldugunu,kendi kendime zarar verdiğimi iddaa etmiş.Kanıt olarak da bir günlük sunmuş.O günlüğü yazarken bilerek sorunlarım varmış gibi yazmıştım çünkü küçük kardeşimin sorunları var diye annem onunla uğraşmıyordu.Ben de öyle davranırsam benimle e uğraşmaz diye düşünmüştüm ama aleyhime kanıt oldu.Bir de arkadaşlarından birkaç yalancı şahit yazdırmış,benim sorunlu olduğumu anlatan.Bizde şu anda sadece darp raporu var ve avukat davayla ilgilenmiyor.Velayetimin babama geçmesi için neler yapabiliriz?karşı taraf memur olduğu için hakkında kamu davası açılmış,hatta benden ifade istemişlerdi ama işinden olmasın diye bir şey söylememiştim.Şimdi bunu da velayet davasında kullanıyorlar ve kamu davası hala sonuçlanmadı.Şimdi ifade vermek istesem olur mu? çok şey sordum biliyorum ama son olarak,karakola gittiğimde baro bana bir avukat vermişti.Davalara düzenli olarak girdiğini gördüm.Avukatım olarak onu atasak ya da onunla iletişime geçsek ücret ödememiz gerekir mi?