+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 32 ileti bulundu.

Konu: Gbt sorgulamasi

Gbt sorgulamasi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gbt sorgulamasi

Eşinize de size de sorun çıkaramazlar. Yakalaması olanı aşağıda polise bildirebilirler o kadar.

Hukuki NET Güncel Haber

Gbt sorgulamasi konulu yargıtay kararı ara
    Gbt sorgulamasi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. ben 2004 yılında aldığım ikinci el bir cep telefonun çalıntı çıkması sonucu ve benim bunu belgeleyemediğim için mahkemeden denetimli serbestlik kararıyla karşılaştım. bu durum benim polis olmama engel teşkil edermi? polis olmak istiyorum ama bu sorun kafamı kurcalıyor. üstünden 8 yıl geçtiği için sicilimden silindiğini öğrendim ancak polisliğe başvurduğumda acaba gbt den bu bilgiler silinmemiş olabilir mi? acil bir cevap verirseniz çok sevinirim.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.gunceli, hırszılık suçlamasıya denetimli serberstlik aldıysanız polis, asker veya devlet memuru olmanız gene askerliğinizi yedek subay olarak(veya yedek subay özlük haklarında kısa dönem) yapmanız zora giriyor.Zaten mit, polis teşkilatı veya silahlı kuvvetler gibi kurumlara girişte, güvenlik araştırmasından olumlu sonuç çıkması gibi bir şart var.GBT isimli kolluk kuvvetinin kullandığı sistemde şu anki düzenleme dahilinde silinme gibi bir durum söz konusu olmadığıda ayrıca söylenenler arasında.Eğer denetimli serbestlik aldığınız suç hırsızlık dışında başka bir kapsamdaysa o da başvurduğunuz kurumca ayrıca değerlendirilecektir.İyi forumlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sicil kaydım temz gözüküyor yani sicilimden silinmiş sonuçta bir kanun var kanun ya evet der ya hayır zora girer demeniz sanırım konu hakkında pek bilginiz yok demektir net bilginiz yoksa yanıt vermeyin

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle burası serbest bir forum ve kimseye ne bilgisinden ne fikrinden dolayı yanıt ver verme deme hakkın yok.Ama görünüyorki bazı(özellikle sadece soru sorup çıkan ve hiç bir paylaşımda bulunmamış) arkadaşlarda gördüğümüz cevabı beğenmeme işine gelmeme durumu söz konusu.Zaten cevap senin şahsına değil bu durumda arama yapıp bu sayfaya ulaşmış herkese veriliyor.Olayın teknik kısmına gelince;
    Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak diye bir şart var, bunun anlamı sicilin temiz olup olmadığı değil.Teror örgütü bağlantı şüphesi var mı, yüz kızartıcı suç(hatta affa uğramış veya ertelenmiş olsa dahi yazar) var mı, uyuşturucu bağlantılı işler yapmış olma durumu var mı(onda da ilkinde denetimli serbestlik varilir ve sicilde gözükmez)
    Ayrıca suçun içeriğini yazmadığın için %100 cevap yazılmadı.Eğer hırsızlıkla alakalı bir durum söz konusu olduysa bu GBT de her zaman çıkacaktır ki, sonuç güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alınamadı şeklinde karşına gelecektir.Bırak bunları doksanlı yılların Türkiyesinde hayatında karakol mahkeme görmemiş admalar sırf babaları sabıkalı diye bu kurumlara baş vurmuyordu.Cevabı beğenmediğini ve seni üzdüğünü tahmin edebiliyorum.Eminim sicilinden silinmiş(denetimli serbestlik dosyalarıda emin ol farklı şekilde saklanır, adli sicil sadece kişilere verilen ve ağırlıklı iş başvurularında kullanılan bir evrak ama söz konusu kurumlar çok daha kapsamlı araştırmalar yapar)hiç bir şey olmaz gibi bir cevap görmek istiyorsun lakin bu hem seni kandırmak hem burda arama yapıp(bir yakını için kendi için vb.) bu sayfaya ulaşanları kandırmak olur.Cevap veren herkese saygı göstermek zorunda olduğunu ve kimseye sen yaz sen yazma deme hakkın olmadığını tekrar hatırlatırım.Buradaki üyeler ağırlıklı olarak hukuksever üyeler.Eğer profesyonel yardım almak istiyorsan ücreti mukabilinde bir avukattan şahsına özel yardım alabilirsin.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben burda olumlu bişey yazsın diye sölemedim onu bir cevap veriliyorsa tam bir cevap olmalı kafa karıştırmamalı ben sana ne soruyorum sen bana ne cevap veriosun yok terör yok uyuşturucu bende diyorum soru net 2 el aldığım cep telefonu çalıntı çıktı sokaktan aldığım için(o zamanlar genelde öle bi şatış vardı şimdiki gibi değil) ispat edemedim doğal olarak mahkemede eldekilere bakarak böle bir karar verdi ve 1 sene imza attım ve 5 sene sonra silinecek dedi imza attığım sosyal hizmetlerdeki görevli benimde sorduğum bu denetimli serbestlik memeur olamam engel değil ama polis olmama engelmidir bilen cevaplar bilmeyen gereksiz yorum yapıp insanların kafasını bulandırmasın olay budur.

- - - Updated - - -

ben burda olumlu bişey yazsın diye sölemedim onu bir cevap veriliyorsa tam bir cevap olmalı kafa karıştırmamalı ben sana ne soruyorum sen bana ne cevap veriosun yok terör yok uyuşturucu bende diyorum soru net 2 el aldığım cep telefonu çalıntı çıktı sokaktan aldığım için(o zamanlar genelde öle bi şatış vardı şimdiki gibi değil) ispat edemedim doğal olarak mahkemede eldekilere bakarak böle bir karar verdi ve 1 sene imza attım ve 5 sene sonra silinecek dedi imza attığım sosyal hizmetlerdeki görevli benimde sorduğum bu denetimli serbestlik memeur olamam engel değil ama polis olmama engelmidir bilen cevaplar bilmeyen gereksiz yorum yapıp insanların kafasını bulandırmasın olay budur.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ya arkadaşım sen hala anlamadın olayı.Burda sana cevap verilmez.Burası genel bir forum.Biri ortaya bir konu veya soru atar ona ve benzer durumlara yönelik yazılar gelir.Sen hala şahsına özel cevap aldığını sanıyorsun.İnsanlara yaz yazma demeye kalkıyorsun.Ben diğer durumları(terör, uyuşturucu vb.) bu sayfayı okuyan ve ihtimal fikir edinebilecek başkaları içinde yazdım.Sanane o yazılanlardan.Senle alakalı kısmını al o kısımlarlada diğer insanlar faydalansın.Bu sayfaya günde yüzlerce kişi bakıyor.Belki onlardan biride uyuşturucudan denetimli serbestlik aldı o faydalanacak.%100 şahsına özel yardım ve soru cevap arıyorsan bura yeri değil.İnsanlar bu sayfaya senin sorunla alakalı alakasız istediği şeyi yazabilir.Başka bir soru yada konuda ortaya atabilir.Ben daha karışmıyorum.Cevabı belli bu soruya isteyen cevap yazsın benden bu kadar.İyi forumlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bencede tam bilgin yok ve gereksiz yazma genelede hitap etse kesin bilgi varsa yazsın diyorum yoksa insanların kafasını gereksiz yere karıştırmasın yok olabilir galiba gibi şeyler hiç bişeye çözüm üretmez.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biz sana burda neyin garantisini verelim arkadaşım.Forumu gez bakalım hiç %100 davayı kazanırsın %100 kaybedersin kesin şöyle olur böyle olur diye bir yorum var mı.İhtimal dahilinde olabilecekler söylenir.Sen daha TCK hangi maddeden yargılandığını yazmamışsın.Çıkan karar hırsızlık olarak mı yoksa faturasız ürün kullandığın için kaçakcılık olarak mı değerlendirildi daha o belli değil.%100 polis olursun %100 polis olamazsın'ı biz sana nasıl diyelim.O sene polis meslek yüksek okuluna başvuranlar arasından yeter başarıyı gösterenler güvenlik araştırmasına giriyor ve durumlarına bakılıyor.Öbürlerinin ertelenmiş cezaları var mı yok mu yada bunu yapan kurulun o seneki kriterleri değişecek mi aynı mı kalacak %100 nasıl garanti edelim.Şuçunu hangi madden yargılandığını ve ceza aldığını bile yazmadın.Bende hırsızlık olduğunu tahmin ederek(eğer hırsızlıksa halen daha bilmiyorum) girmen zora girdi dedim.İşine gelmedi tabi cevap başladın sana hiç bir karşılık beklemeden cevap yazmış birine kesin bişey demedin bilmiyosun falan gibi yazmaya.Burda kimseye %100 garanti veremeyiz kusura bakma.Zaten forumu gezersen de hukuksever üylerden tut hukukçu üyelere kadar herkez şöyle bir ceza ALABİLİRSİN, şöyle gelişmeler OLABİLİR şeklinde yazar.Biz senin hangi maddeden ceza aldığını bilmeden neyin kesinini yazalım sana.Ayrıca kimseye bir şeyin garantisini vermek gibi bir zorunluluğumuz yok.Karşılıksız paylaşım yapan üyere saygıya davet ediyorum.Herkese SAYGILI forumlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

:D bugün gidip sabıka kaydını sorgulattım. cevap şu adli sicil ve arşiv bilginiz yoktur. benim sorduğum soruyu sen anlamamışsınki daha sorduğu soru denetimli serbestlikte 5 yıl geçince kaydın siliniyormu burda suçun içeriği önemsiz zaten önemsiz suçlarda denetimli serbestlik veriliyor öle her şeye denetimli serbestlik yok. bak ben bu konuda net cevap yazıyorum arayan bunu okusun içinde yorum yok denetimli serbestlik için bir yıl içinde aksatmadan imzasını veren ve 5 yıl boyunca hiç bir şuça karışmayanın sicili ve arşivi temizlenir bitti bak sana kesin bir cevap. zaten bi forumdan medet ummak ayrı saçmalıktı benim için hukukçu vardır bilir dedik ama fos çıktı.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php98455-Gbt-sorgulamasi

nufus mudurlugunde gbt

nüfusta gbt sorgusu var mı

kimlik cikarirken aranma cikarmi

gbt de ne yazar

nufus mudurlugu gbt

avukatlar gbt bakarmi

kimlik çıkarırken gbt olur mu

nufusta gbt varmi

trafik kontrolünde gbt sorgusu var mi

nufu kagidi cikarken gbt yapilirmi

kimlik cikarma da gebete sorgulamasi varmi

nufus mudurlugunde kayit olurken gbt ne bakilirmi

araniyormuyum

nufusta ara çıkarmı

nufus müdürlüğüne alırken g b t çıkarmı

nufus mudurlugunde kimlik gbt sorgulamasi olurmu

nufus mudur gbtaskerlikten curuk alana devlet bakiyormuturkiyede araniyormuyumtapu islerinde gbt ye bakilirmiGBT FORMUgbt var kimlik çıksrtırken sorun olurmunufus mudurlugunde gbt gorunurmunufusta gbt var mi
Forum

İlgili Hukuk terimleri