Sayın Avukatlarım;

Uluslararası bir şirkete outsource olarak destek vermekte olan bir şirkette çalışıyorum. Bu yıl bir zam yapılmaması üzerine, hukuksal haklarımı araştırmaya başladım ancak işin içinden çıkamadım maalesef.

Çalıştığım şirkette takım kordinatörü olarak görev alıyorum ve benim ile aynı düzeyde kimse yok. Sadece çalıştığım yıl olarak bana emsal bir arkadaşım bulunmakta her ne kadar benim ile aynı görevi yapmasa da onunda zam alma olasılığı var. (haftaya belli olacak)

Destek verdiğimiz şirketteki bir yöneticim bana herkesden daha yüksek oranda bir zam yapıldığını belirtti ancak sözleşmemde "Destek verilen şirket ile doğrudan bilgi alışverişi yapamaz" tarzındaki madde nedeni ile bunu kanıt olarak kullanamam sanırım. İşverenim, bunu öğrendiğinde bana bir hayli kızdı ancak destek verdiğimiz şirketin yöneticileri beni savunduğu için beni kovamadı. (Aradan aylar geçmesine rağmen bunu ileride tekrar önüme koyabilir mi bilmiyorum ama)

Çalışanların yarısından fazlası görüşmelerinde belirli miktarlarda zam aldı ancak görüşmelerin hepsi henüz tamamlanmadı. Kasım ayı itibari ile görüşmeye girecek kişiler de var ama bu önümüzdeki sene için zam yapıldığı anlamına mı gelir ? Tüm araştırmalarıma rağmen kesin bir sonuç alamadım yasal olarak nasıl bir yöntem izlemem gerektiği konusunda. Tüm çalışanların zam aldığından emin olmam mı gerekiyor yoksa eşitlik ilkesinden bende faydalanabilir miyim? Emsal bir çalışan olmaması beni mahdur eder mi? Avukat arkadaşlarımdan bile kesin bir yöntem öğrenemedim maalesef.

Umarım çok karışık bir anlatım olmamıştır. Kısacası, eşitlik ilkesinden yararlanarak tazminatımı alıp işten çıkabilirmiyim.
Bu konuda bana destek verebilecek avukatlar ile telefon, vs. görüşmek istiyorum.

Yardımınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.

Saygılarımla...