+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 80 ileti bulundu.

Konu: İstanbul'da Hangi Hukuk Fakültesi - Önerileriniz?

İstanbul'da Hangi Hukuk Fakültesi - Önerileriniz? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Aydın, Merkez, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İstanbul'da Hangi Hukuk Fakültesi - Önerileriniz?

Değerli forum üyeleri öncelikle foruma yeni katıldım. Hepinize merhaba demek istiyorum. Kızım bu sene üniversite sınavlarına girecek. Kendi isteği İstanbul'da hukuk eğitimi yapmak, ben de kendisini destekliyorum. Hukuk eğitimi yapan yada mesleği icra eden arkadaşların önerilerini almak istiyorum. Her mesleğin kendine özgü püf noktaları vardır.
    Ögrenmek istediklerim şunlar:
    1. İstanbul'da sıralama yapsanız ilk 5 sıraya hangi hukuk fakültelerini yazardınız? ( Puan olarak değil eğitim kalitesi ve imkanlar yönünden devlet yada özel)
    2.Yeditepe-Koç-Bahçeşehir-Bilgi Üniversiteleri hakkındaki kısa fikirleriniz ne olur?
    3.Marmara hukuk fakültesinin son durumu hakkında görüşleriniz nedir?
    4.Eğitim sürecinde yurtdışı desteği en iyi olan kurumlar hangileridir?
    5.Sizce kesinlikle gidilmemesi gerektiğini düşündüğünüz kurum varmıdır varsa neden?
    Bu arada 19 yıllık hekim ve KBB uzmanıyım Tıp ve Hukuk'un Dünya döndükce yapılacak saygın meslekler olduğunu düşünüyorum. düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

İstanbul'da Hangi Hukuk Fakültesi - Önerileriniz? konulu yargıtay kararı ara
    İstanbul'da Hangi Hukuk Fakültesi - Önerileriniz? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    South Africa.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Değerli forum üyeleri öncelikle foruma yeni katıldım. Hepinize merhaba demek istiyorum. Kızım bu sene üniversite sınavlarına girecek. Kendi isteği İstanbul'da hukuk eğitimi yapmak, ben de kendisini destekliyorum. Hukuk eğitimi yapan yada mesleği icra eden arkadaşların önerilerini almak istiyorum. Her mesleğin kendine özgü püf noktaları vardır.
    Ögrenmek istediklerim şunlar:
    1. İstanbul'da sıralama yapsanız ilk 5 sıraya hangi hukuk fakültelerini yazardınız? ( Puan olarak değil eğitim kalitesi ve imkanlar yönünden devlet yada özel)
    2.Yeditepe-Koç-Bahçeşehir-Bilgi Üniversiteleri hakkındaki kısa fikirleriniz ne olur?
    3.Marmara hukuk fakültesinin son durumu hakkında görüşleriniz nedir?
    4.Eğitim sürecinde yurtdışı desteği en iyi olan kurumlar hangileridir?
    5.Sizce kesinlikle gidilmemesi gerektiğini düşündüğünüz kurum varmıdır varsa neden?
    Bu arada 19 yıllık hekim ve KBB uzmanıyım Tıp ve Hukuk'un Dünya döndükce yapılacak saygın meslekler olduğunu düşünüyorum. düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ekleyen: goldi*-*19/04/2006*:* 04:43:16
    öncelikle kızınıza başarılar.

bir iki sene önce bu sorunun yanıtı kolaydı, ankara mı iyi istanbul mu?
    iki fakülte de öğretim üyesi kadrosuyla göz dolduran saygın fakültelerdi.
    istanbul hukukçu , ankara kanun adamı yetitirir; ya da hakim olacaksan ankara, avukat olacaksan istanbul gibi yarı şaka yarı ciddi yanıtlar verilirdi.
    ancak son yıllarda artan fakülte sayısı ve özel hukuk fakülteleri olgusu işi karıştırdı. ayrıca gerek istanbul gerek ankara nın ihtişamlı kadroları yerlerini zamanla -halen çok iyi sayılabilirler- daha mütevazi kadrolara bıraktılar.
    istanbul dışını düşünmediğinize göre ankara ve dokuz eylül ü değerlendirmeye gerek yok sanırım.
    istanbul varken marmara yazmak çok anlamlı değil. marmara daha düşün puanla alıyor, puan kaygısı dışında istanbul varken oraya gitmek pek mantıklı değil.
    özel üniversitelerde öğrenim kalitesi hakkında pek fikrim yok, meslek sınavlarında pek başarılı olmadıkları ortada. fakat kesin yargıya varmak için en azından 3-5 yıl hatta daha fazla beklemek gerekli.

özel üniversiteler geleneksel hukuk eğitimine yeni bir açılım sağlamayı amaçlayan kurumlar. fakat hepsi çok yeni, hukuk eğitimi de tıp gibidir aslında. gelenek önemlidir. 19 yıllık doktor olduğunuza göre büyük bir fakülteden mezunsunuz sanırım. ben konuyu daha iyi anlatmak için şöyle sorayım;
    cerrahpaşa tıp fakültesi mi, hacettepe mi, marmara tıp mı yoksa yeditepe tıp mı?
    ankara ve istanbul u hacettepe ve cerrahpaşa; marmara tıp ı marmara hukuk, yeditepe tıpı da özel hukuların yerine koyun. hepsi doktor yetiştirir, hepsinin doktor olma hakkı vardır, hepsi sağlık bakanlığında çalışabilir. ama aralarında fark elbette vardır, en azında uzmanlık sınavında fark ortaya çıkar.
    kızınız hakimlik, savcılık düşünürse devlet üniversitesine gitmeli. özel üniversiteler bu alanda dökülüyor. rekabet kurulu, spk gibi özerk kurumlar ya da diğer kamu kurumlarında çalışacaksa yine devlet üniversiteleri -özellikle ankara- tercih edilmeli. kamu da çalışmayacaksa özellere gidebilir.
    kampüs ,yurt,olanakları önemliyse devlet üniversitelerinden uzak durmak gerek

kafanızı karıştırmadım umarım hukuk eğitimi son yıllarda sancılı bir süreç yaşıyor.

bence istanbul daki en iyi hukuk fakültesi istanbul dur. önemli sayılabilecek tek eksiği ingilizce ya da başka bir yabancı dili bu okulda öğrenmenin mümkün olmamasıdır. özel üniversitelerin yurtdışında lisanüstü ve doktora eğitiminde büyük kolaylık sağladığı kesinlikle doğru değildir, bu üniversitelerin anlaşma yaptıkları üniversiteler diplomalarını tanıyor,istanbul hukuk fakültesi nin ise dünyanın her yerinde resmi olarak kabül edilen bir diploması vardır.
    eğer kızınız istanbul hukuk fakültesine girecek puanı alırsa istanbul hukuk fakültesinden başkasını düşünmeyin derim. puan düşük olursa Bahçeşehir diğerlerinden daha ciddiye alıyor bu işi. bilgi ve koç un türk hukuku ile ilgisi yok. mezunlarının çok iyi maaşla çok iyi yerlerde çalışması da beni ilgilendirmiyor. çünkü ikisi de hukukçu yetitirmiyor. mercedes in pazarlama servisinde 5 milyar maaşla çalışan bilgi ve koç mezunları fakültelerine övünme hakkı vermemeli.

Nerede
    Aydın, Merkez, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın microcosmos aydınlatıcı net bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Gerçek anlamda bakış açımı genişlettiniz.

Nerede
    Azerbaijan.
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Selamlar, Olur da yolunuz Ankara'ya düşerse Çankaya üniversitesinin önünden dahi geçmeyin derim.Okul ilk açıldığında tabldot fiyatı 7milyondu.Hoş şimdi 4milyon oldu ama bedava verseler de artık orda yemem,züppe tüccarların okulu,adamlara oruç tutturuyorlar sinirden resmen.Ben de zaten İstanbul Hukuk'a geçmeyi düşünüyorum....
    Her ne kadar istisnaları olabilse de,okulların taban puanları %80-90 oranında o okulun kalitesi hakkında sizi yönlendirecektir diye düşünüyorum.Ucuz etin yahnisi yavan olur misali.Bir nevi piyasa sistemi ama alıcılar ülkenin geleceği öğrenciler.
    Kızınıza ben de başarılar dilerim,ve halen okumakta olan bir hukuk öğrencisi olarak,kızınıza mutlaka yabancı dil ağırlıklı öğretim veren bir okul seçmesini şiddetle salık veririm.25.04 sabahı, anayasa mahk. başkanı sn. Tuğcu'nun yaptığı konuşmada da yabancı dilin önemi vurgulanmıştır.Kızınızın yerinde olsaydım;mutlaka 1- Galatasaray 2-Koç Üniversitelerinin Hukuk fakültelerini düşünürdüm,insanın nasıl içi gidiyor[:mgf] http://www.egitimgazetesi.com/read_news.php?nID=68262
    Son sözüm de Hukuk camiasına,ne zaman yabancı dil ağırlıklı hukuk öğretimini tartışacaksınız?1.5 sene önce bunu AÜHF forumlarında yazdığımda,kimse yazılarımı ciddiye almamıştı.Artık sn. Tuğcu söylediği için 'zorunlu' olarak tartışılacak.Okullarda kaliteli eğitim verilsin artık,fotokopi öğrencileri bu ülkeye bir şey kazandırmaz.

Nerede
    Aydın, Merkez, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

teşekkürler 4JJustice yabancı dilin önemi çok büyük Dilerim geçiş yaparsınız .

Nerede
    İstanbul, Kadıköy, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

İstanbul üniversitesi ekolünden gelen hocalardan oluşan ve seçmeli derslere bile asistanların değil profesörlerin girdiği üniversite olması, ayrıca upper seviyesinde ingilizce ve eğitim dili olarak fransızca vermesi itibariyle Galatasaray Üniversitesinin İstanbul Üniversitesinin açıklarını barındırmayan üniversite olduğunu düşünüyorum.Öte yandan sınıf mevcutlarının 30 kişi civarında olması da öğrencinin derse(bazen mecburiyet derecesinde) katılımını sağlıyor. Ancak her ne kadar bazılarına bunlar da olumlu yönmüş gibi görünse de öğrencinin ruh sağlığı açısından olumsuz yönleri de var; çok fazla ödev, sunum, pratik ders olması sebebiyle ders dışı aktivitelere zaman kalmaması uzun vadede yıpratıcı olabiliyor.Özel olarak sadece zeki değil ders çalışmayı seven öğrencilerin gitmesi gerektiğini düşünüyorum.Son olarak da genel bir yanlışı belirtip düzeltmek adına bir kez daha belirtiyorum; Galatasaray üniversitesi devlet üniversitesidir.(özel ya da vakıf ünv.değildir.Zaten vakıf ve özel ünv. farklı şeyler değildir.)

Nerede
    Azerbaijan.
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Son olarak da genel bir yanlışı belirtip düzeltmek adına bir kez daha belirtiyorum; Galatasaray üniversitesi devlet üniversitesidir
    Ne devlet üniversitesi ama,belki de Fransızlarla ortaklaşa kurulduğu içindir...
    Özel olarak sadece zeki değil ders çalışmayı seven öğrencilerin gitmesi gerektiğini düşünüyorum
    Ders çalışmayı sevmeyen öğrenciye öğrenci denebilir mi ki?

Nerede
    İstanbul, Kadıköy, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ne devlet üniversitesi ama,belki de Fransızlarla ortaklaşa kurulduğu içindir...
    "Devlet üniversitesi" kavramı tartışmaya açık bir kavram olmadığından bir üniversite ya devlet üniversitesidir ve parasız eğitim yapar ya da vakıf üniversitesidir(ki bunlar özel üniversite olarak bilinenlerdir) ve eğitim ücret karşılığı verilir.Yani bir üniversitenin devlet ünv.olup olmadığı kesindir(ÖSS formlarında bile GSÜ'nün devlet ünv. olduğu özel olarak belirtilmiştir.)Ama sizin eleştiriniz GSÜ'nün devlet üniversitesi olması kararındaki 'yerindelik'e ilişkinse diyecek bir şey yok tabii, kişisel fikrinizdir saygı duyulur.
    Öğrenci ve ders çalışmayı sevme paradoksumuza gelirsek evet ders çalışmayı sevmeyen ve seven öğrenci ayırımı var. O yüzden bazılarıma bazı dersler işkence gelir

Nerede
    Azerbaijan.
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Polemik yaratmak istememiştim aslında,
    bir üniversite ya devlet üniversitesidir ve parasız eğitim yapar
    Harç,tuğlaları sıkıştırmak için kullanılan kireç karışımı madde olduğu kadar,Devlet üniversitelerinde okumak için verilen paradır aynı zamanda.Tıp fakültelerinde bu ücret 1 milyara yakın yanlış hatırlamıyorsam
    ya da vakıf üniversitesidir(ki bunlar özel üniversite olarak bilinenlerdir) ve eğitim ücret karşılığı verilir
    Ben burslu okuduğum için ücret vermiyorum
    saygılar (Cevap yazmak için kendini zorlama [8D])

Nerede
    Aydın, Merkez, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Özel yada vakıf üniversitesinde burslu okumanın artı ve eksileri varmı sizce . Ayrıca İstanbul Üniversitesini hiç Değerlendirmek için sormadım Orasının bir numara olduğunu düşünüyorum devlet üniversiteleri içinde Galatasaray devlet olsada farklı özerklikleri var bildiğim kadarıyla. Mesela galatasaray lisesi ve fransız kolejleri için özel kontenjan ayırıyor diye biliyorum.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

istanbuldaki hukuk fakülteleri

istanbul hukuk fakülteleri

istanbulda hukuk fakülteleriistanbulda hukuk okumakistanbulda hukuk bölümü olan üniversiteleren iyi hukuk fakülteleriistanbulda hukukİstanbuldaki hukuk fakülteleriistanbul'daki hukuk fakülteleriistanbuldaki hukuk üniversiteleriözel hukuk fakülteleribeykent üniversitesi hukuk fakültesi ekşiistanbul özel hukuk fakülteleriistanbulda özel hukuk fakülteleriistanbuldaki hukuk fakultesabanci hukukistanbul devlet üniversiteleri hukuk fakültelerisabancı hukukkoç üniversitesi hukuk fakültesi neredehangi hukuk fakültesiistanbuldaki en iyi hukuk fakülteleriistanbuldaki iyi hukuk fakulteleriistanbul hukuk üniversitelerien iyi hukuk fakültesikoç hukuk fiyat
Forum