+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 65 ileti bulundu.

Konu: 3 yargı paketinde ev haczi durumu

3 yargı paketinde ev haczi durumu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ev haczi

Konuşulan değil zaten dikkat ederseniz kanunda yazan şeyi söylüyorum.
    "Bu kanundan önce başlatılmış takip işlemleri" siz burdan ne anlıyorsunuz icra dosyasında bir çok takip işlemi var değilmi burada başlatılan takip işlemleri diyor yasa koyucu takip dosyaları diyemezmiydi, yasa koyucular tv lerde artık vatandaşımın evinden dolab vs. alınmayacak diye boşunamı haykırdılar. 10-15 gün içerisinde hepimiz göreceğiz zaten fakat ben değil siz size soru soran birine kesin yanıt verdiniz, siz bizde ihtlaftayız deseydiniz yanıt bile vermezdim bunu ben değil siz yapıyorsunuz.

Bunun için duyumada gerek yok maddeyi dikkatle okuyunca zaten anlaşılıyor. Bahsettiğim konuşmalar takip işlemleri ile ilgili değil buna uymayanların görecekleri cezalarla ilgili.

Eklemek istediğim son nokta da artık bu eşyaların satışı internet üzerinden yapılacağı için devletin dolaysız olarak kontrolünde olacaktır. Yani vatandaşların yasayı bilmemelerinden dolayı haciz yapıp nasıl olsa şikayet de edemez diye düşünen arkadaşlara belirteyim devlet bu eşyayı nereden buldun sorusunu çok rahatlıkla sorabilecektir.

Neyse size daha yanıt vermeyeceğim zaten bir kaç gün sonra herşey netleşir.
    Kırdıysam özür dilerim,
    Hayırlı günler.

Hukuki NET Güncel Haber

3 yargı paketinde ev haczi durumu konulu yargıtay kararı ara
    3 yargı paketinde ev haczi durumu konulu hukuk haber
    Konu memosmemos tarafından (06-07-2012 Saat 12:57:36 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bakın zaten hakkımda açılmış birkaç icra takip dosyası var
    ben bir avukatın yazihanesine alacaklı olarak gittim deneme amaçlı gittim
    kendisine dedimki bir kişiden 50.000 tl alacağım var dedim
    bu kişinin üzerinde kayıtlı hiç mal mülkü yoktur dedim
    senedimle bu kişi hakkında icra takibi başlatsam evindeki eşyaları haczetme şansımız yokmu dedim
    avukatın bana cevabı şu oldu
    yeni çıkan yasaya göre kişinin yaşantısı devam ettirmesi için evindeki ev eşyaları almamıza yasa artık izin vermiyor dedi
    kişinin evinde değerli eser antika veya beyaz eşyadan ikişer tane varsa birini alırım oda gitmeğe değmez adamın parası olsa zaten öder dedi
    sadece denemek için üç avukatın burosuna gittim bana verilen cevap aynı
    peki sayın yetkili bu avukatlar türkiye cumhuriyetinde değilde
    somalidemi hukuk okumuş
    demekki yeni yasa luzunlu eşyayı kaldırmana izin vermiyormuş
    dördüncü bir avukata gitim bu avukatada bu şekilde sordum iki sene önce bir kişi hakkında açmış olduğum icra takibim mevcuttur dedim
    bu kişinin ev adresi yoktu
    adam yeni ev kiralamış ikamet adresi resmi olarak belli
    bunun evindeki eşyaları kaldıralım dedim
    avukatın cevabı aynen bu oldu yeni çıkan yasa luzunlu ev eşyasını kaldırmama artık izin vermiyor
    kusura bakmayın elimden gelen budur dedi

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Avukat değilim, hiç bir yerde de avukat olduğumu belirtmedim.
    Konuşulanlardan duyduğunuzu değil, net olarak ıspatlayabileceğinizi paylaşın lütfen.
    Yoksa, ne olacak bu memleketin hali..., bu sene kim şampiyon olur tarzı muhabbetlerde kulağınıza kaçanları etrafta doğrunun en doğrusu edasıyla yayınlamayın.
    Ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır. (Mevlana)

Nerede
    Ankara
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu sözü sizin için söylerdim ancak sizin anladığnız doğru olmakla beraber yorumlarınız anladığınız ile uyuşmuyor.

Sayın Avukatlarımız, bizler borçlu insanlarız. Ama avukatlar sadece alacaklı avukatı değildir aynı zamanda borçlularada avukatlık yapabilirler. Ben belki bu konuda değil ama başka konularda aile vs. avukatlara ihtiyacım oldu çok param olmadığı için düşük tutarlarda anlaşıp masraflarını peşinde ödedim sağolsunlar işlerimide tıkır tıkır yaptılar. Yani bizimde avukatlara her zaman ihtiyacımız var. Ancak sadece bu yoldan para kazanan bazı avukat arkadaşların kalkıp borçlulara hakaret edercesine yorumları bizleri üzmekle beraber insanların avukatlara olan güvenleride sarsılmakta. Eğer bu konuda bu avukatların bu şekilde yorumları olmasaydı ben ne bimere, ne adalet bakanlığına nede kgm ye mail yağmuru tutarak sorular sorma ihtiyacıda hissetmezdim kanunu bu kadar araştırmak zorunda da kalmazdım. Ne oluyor avukatlara karşı güvensizleşen arkadaşlar bu sefer başka bir durumda avukatsız işini halletmeye çalışıyor çünkü cepheleri ister istemez ayırıyorsunuz. Sizlerden ricam lütfen herkesin avukatı olarak kendinizi görmeniz yorumlarda kişisel değil gerçekten halk için sağlıklı olacak şekilde ve doğru şekilde yorumlarınızı sunmanız.

Başka sitelerden genel olarak çıkarttığım;
    Hırsızın hiçmi suçu yok, bir başka avukatın borçlu ve suçlu cenneti bir ülke, başka bir avukatın yorumu ise benden önceki haciz yapınca benim de canım çekiyor bugün bir kaçtane yapacağım ve hatta hakaret noktasına gelerek bir avukatın bana herkesi tenzih ederim y..şak sözleri. Tekrar söylüyorum ben avukatlığın kesinlikle saygıyı son derece hakeden bir meslek olarak görmeme rağmen bunları okuyan insanların genel olarak tüm avukatların bu şekilde davrandığını düşünmesine ne engel olabilir. Aslında bunlar sizin mesleğize zarar veren insanlar olarak görüyorum yine takdir sizlerin.

Hayırlı günler.
    Konu memosmemos tarafından (06-07-2012 Saat 13:44:56 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    228
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaslar 3 yargi paketinin daha mecliste onaylandigi gün yani Pazartesi gunü binamizdaki komşumuza icra geldi jandarma ile eşya hacizi yapıldı tv çamaşır makinası ve salondaki tüm eşyalar kaldırıldı

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim hakkımda ondan fazla açılmış icra takibi var
    3 yargı paketi onaylandıktan sonra nufus dairesine gittim ikamet adresimi verdim
    evimde tv buzdolabı ç makinesi bul makinesi yatak odam oturma gurubum var mutfaktaki gerekli tabak mabak tencere yatak battaniye
    devlet diyorki bunlar kişinin yaşantısını devam ettirmesi için haczedemezsin
    kendini bu yasadan üstün görüpte kaldırabilirim diyen avukat varsa buyursun
    türkiye yasalarla hukukla yönetilen bir ülkedir
    avukatların ekmeği elinden aldılar
    allah korkusu olmıyan avukat eve gider kişiyi donuna kadar haczedrdi
    geçti bunlar avukat bey
    buyrun istersen adresimi verim hakkımda açılmış davayı sen üstlende gel ev eşyamı haczet

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O kadar zor mu ki anlamak?
    Eğer dava yargı paketinden önce sonuçlandı ise haczedebiliyor, sonra sonuçlandı ise haczedemiyor. Herkes aynı şeyi söylüyor ama karşısındakini anlamıyor

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı demirler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    avukatların ekmeği elinden aldılar
    allah korkusu olmıyan avukat eve gider kişiyi donuna kadar haczedrdi
    geçti bunlar avukat bey buyrun istersen adresimi verim hakkımda açılmış davayı sen üstlende gel ev eşyamı haczet
    Avukatların tek ekmek kapısı haciz değildir öte yandan öyledir diyelim avukatın ekmek kapısı kapanınca evinize avukat değil eli sopalı bıçaklı it kopuk takımının gelebileceği ihtimali bence daha korkunçtur.
    Başkasını bilemem ben meslek hayatımda ev veya iş yerinden mal kaldırdığım iki elin parmaklarını geçmez yeri gelir yalvarırım borçluya ama nafile genelde muhatap olduğum borçlular söz verip tutmazlar her tür tahrik yolunu tutarlar avukata da düşen sabır mıdır bilemiyorum.
    Bunca yıllık meslek hayatımda gördüm ki her mevzuat değişikliği ile durum daha kötüye gitmiştir alacaklı için de borçlu için de. Bu ara çekle senetle gelen bi çok kimseye borçlusunun borcu karşılar mal varlığı yoksa kanun nizam yolu ile tahsilinin imkansız olduğunu söyleyip yolluyorum borçlular artık karşılarında avukat görmek için dua etsinler bence.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Kanunun bittiği yerde zorbalık başlar. Ev haczi bittiyse emin olun ki alacağına kavuşmak isteyen alacaklılar için başka bir servis kurulacaktır ki bu tahsilat servisi asla yasal olmayacaktır. İcra memuru veya avukat ile muhatap olmak yerine mafyamatik abilerle karşılaşacaklara müjdeler olsun. Bakalım polise, savcılığa şikayet etme cesareti mi, yoksa birden bire oluşan borcu ödeme azmi mi kazanacak göreceğiz...
    Unutmayın, alacaklıların da hakkını korumayan bir düzen olamaz. İcra iflas kanunu hem alacaklının hem de borçlunun haklarını koruyacak bir düzenlemeye gereksinim duymakta. Yoksa borçlulara dokunulmasın mantığı ancak oy toplamak isteyen arabesk düşüncenin ürünüdür diyebiliirim. Bungünün borçlusu yarın alacaklı olduğunda ise sakın sakın parasını istemesin. Niye? Eh yazıktır, borçludur, mağdurdur...

Nerede
    Bursa
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Avukatların tek ekmek kapısı haciz değildir öte yandan öyledir diyelim avukatın ekmek kapısı kapanınca evinize avukat değil eli sopalı bıçaklı it kopuk takımının gelebileceği ihtimali bence daha korkunçtur.
    Başkasını bilemem ben meslek hayatımda ev veya iş yerinden mal kaldırdığım iki elin parmaklarını geçmez yeri gelir yalvarırım borçluya ama nafile genelde muhatap olduğum borçlular söz verip tutmazlar her tür tahrik yolunu tutarlar avukata da düşen sabır mıdır bilemiyorum.
    Bunca yıllık meslek hayatımda gördüm ki her mevzuat değişikliği ile durum daha kötüye gitmiştir alacaklı için de borçlu için de. Bu ara çekle senetle gelen bi çok kimseye borçlusunun borcu karşılar mal varlığı yoksa kanun nizam yolu ile tahsilinin imkansız olduğunu söyleyip yolluyorum borçlular artık karşılarında avukat görmek için dua etsinler bence.
    Pardon ancak şimdi şöyle bir durum var. Yorumunuzu bekliyorum çünkü çıkış yolu bulamadım. Eski mesajlarımı okursanız daha önce çalıştığım şirketten emniyeti suistial ederek haksız kazanç elde ettiğimi göreceksiniz. Elde ettiğim haksız kazancın bir kısmını kapattım ancak kalan meblayı aylık olarak şirketin hesabına yatırıyorum. Zararlarını ne kadar çok kapatırsam cezam o kadar hafifler ve vicdanım rahatlar. Ancak bu ödemeye ek olarak ayda 900 tl kredi ödemelerim var. Şirkete yatırdığım 500 maaşım zaten 1500 TL. aile yardımıyla kiramı ödüyorum geçiniyorum. Ancak ihtiyaçlar bitmiyor.
    Aklıma şöyle bir yol geldi: ben ödediğim krediyi icra takibine düşürsem maaşımın 1/4ü kesilecek. 900 tl ödediğim kredi 375 tl olacak. 500 şirkete yatırsam kiramı ve aylık giderlerimi kimseye muhtaç olmadan karşılayabileceğim. Bu durumda gecikmeli de olsa krediyi ödemiş olacağım hem de şirketi mağdur etmeyip ödemesini yapmış lacağım ve kimseye muhtaç kalmadan yaşayacağım. Bu durum ne derece ahlaklıdır?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ev haczi

ev haczinde son durum

eve haciz yasası

3.yargı paketinde ev haczi kalktımı

ev haczinde son durum 2015

ev haczi son durum 2015

eşya haczinde son durumyeni kanuna göre eve icra gelebilir mi3 yargı paketi icraeve icra nasıl yapılıryeni icra kanununa göre hacizev haczi son durum 2014ev haczi son dakikayeni yargı paketi icra hacizeve icra yasası son durumyeni icra kanunu 2014yeni yasalara göre eve hacizhaciz hukukuev hacizlerinde son durum2015 yılında evden hacız ıcın esya alınırmıev hacizlerinde son durum 2015http:www.hukuki.netshowthread.php98169-3-yargi-paketinde-ev-haczi-durumuyeni haciz kanunu 20163. yargi paketi icralar nasilev hacizinde beyaz esyalar alinirmi
Forum