+ Konuyu Yanıtla
2 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 79 ileti bulundu.

Konu: İnanan Kesim

İnanan Kesim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İnanan Kesim

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Valla billa alıngan olan ben değilim ahan da başka bi forumda ettiğim gafı buralara taşıyan commodore1'in ta kendisidir alıngan.
    Memleket bi tuhaf doğrusu hayat kadınına malum lafı diyemezsin çocuğuna malum lafı diyemezsin eş cinsele malum lafı diyemezsin alınır çingeneye roman demezsen alınır...
    Allah emretmiş baş örtüsüne karşıdır Allah yasaklamış içkiyi içer üstelik över zina eder nasıl ettiğini ballandıra ballandıra anlatır parası bankada faizde oruç tutmaz gider oruçlunun burnunun dibinde ziftlenir ama gelir sana "biz de müslümanız" der. Paran var imkanın var git haca o zaman "araba para mı kaptıracam kabe arabın olsun bize çankaya yeter" der. Hacca gitmek isteyen adamın yardım istediği CHP sözcüsü ne demişti "gitme bakarsın Muhammed seni ayağından yakalar" değil mi?
    Elbette sen de inanan kesimsin ama ben senin inandığın şeye inanmıyorum.
    Fakültede aynı sınıfta ateist entellektüel bir arkadaşım vardı ismi "Ali"ydi ve aleviydi "aleviyim" de derdi. Yahu diyordum alevi demek ehlibeytin soyundan gelen Ali'yi seven onun izinde olan demektir Ali'nin dinini inkar ederek nasıl alevi kalabiliyorsun? "olsun ben aleviyim arkadaş" der geçerdi. Al işte bi tanesi de burda; Darvinin teorisine inanan inanmanın da ötesinde iman eden komunist sosyalist... Durağan inançlar da sorunluymuş.... On yıl öncenin günahları ile bugünün günahları aynı mıymış... Bu tür inananların keyfine göre inançları güncellemek lazım. Beyim; din 1400 sene önce neydiyse bugün de budur hatta Hz. Adem'le gelen din ne ise bugün de budur. Allah insanlar dini unutup sulandırdıkça peygamber yollayarak dini ilk inmiş haline çevirivermiştir. Durağan olmayan yani hareketli şöyle oynak bir din arıyorsanız çok uzağa gitmeyiniz buyrun işte yapılmışı var.
    Ben delikanlı ateiste saygı duyarım açık kimliği ile "görmüyorum inanmıyorum arkadaş" diye özetlese bile duyarım. Ama bütün enerjisini dinin ve dindarın yolunu kesmekte harcamış dindar gördüğünde aslında ifrit görmüş gibi olan ama "biz de müslümanız" diyen adama duymam. Tıpkı mübarek Kur'anı Kerimin Bakara süresi 14. ayetinde tarif edilen inanmışlara; "14 - Onlar iman edenlere rastladıkları zaman: "İnandık" derler. Fakat şeytanlarıyle yalnız kaldıkları zaman: """"Biz, sizinle beraberiz, biz sadece (onlarla) alay ediyoruz." derler."""" ayetin devamı çok daha dokunaklıdır """""15 - (Asıl) Allah onlarla alay eder ve taşkınlıkları içinde serserice dolaşmalarına mühlet verir.""""

Benim oynak bir din falan arayışım yok kardeşim ,
    Asıl oynak hale getiren sizlersiniz.
    bana kurandan sureler okuyarak beni kafana göre istediğin konuma oturtamassınız.
    siz ikdidara yağcılık yapayım diyorsunuz ama onuda beceremiyorsunuz kusura bakmayın. her söylediğiniz laf havada asılı duruyor .
    ucu açık soruşturmalara benziyor.
    gidişe göre yön tayin etmek bırakın bunları sadede geliniz, madem inanıyorum diyorsunuz madem kurandan surelerle, üstelik (küçümseyerek hakaret içeren sözcüklerle ) ön almaya çalışıyorsunuz.
    Size gene kurandan surelerle cevap verelim o zaman.

(ama hakaret etmeden sadece eleştiri hakkımızı kullanarak.)

( Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, "alışveriş de faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah'a kalmıştır. Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır.) (BAKARA/275)
    ne diyorsunuz bu ayet için .
    siz de enflasyon hesabı yaparak mı faize haram diyorsunuz yoksa ayetin ilk indiği haliylemi kabul ediyorsunuz.
    ilk indiği haliyle kabul ediyorsanız banka kredi kartları banka alışverişleri yapmıyor olmanız gerekir di , Bir avukat için bu mümkün değil herhalde ,
    ee sizde enflasyondan arıtılması gerektiğini düşünenlerdenseniz işte sizde çaktırmadan dininmizin bu vecibesini kafanıza göre güncellemiş olmuyormusunuz?.

aramızda ne fark kaldı şimdi yağcılık dışında.

Hukuki NET Güncel Haber

İnanan Kesim konulu yargıtay kararı ara
    İnanan Kesim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İktidardan tek metelik menfaatim yok ki yağcılık yapayım. Yağcılık bağlamında iktidar partisini övecek tek söz de söylemedim.
    "Bana kurandan süreler okuyarak..." demişsiniz bu ifade bile aramızda inanan kesim bağlamında farkı dile getiriyor siz bana Kur'andan dilediğiniz kadar süreler okuyun ben can kulağı dinlerim. "Müminler o kimselerdir ki Allah anıldığı zaman yürekleri titrer ayetleri okunduğunda imanları artar (Enfal-2)"
    Enflasyon vade farkı vs her ne ad altında olursa olsun bir verip 2 almak faizdir. Allah ne demişse o işime gelse de gelmese de.
    Banka kartlarını çok kullanmam kullansam da faiz ödemeksizin kapatmaya çalışırım kartları daha çok üstümde para taşımamak adına kullanmayı yeğlerim. Yalan konuşacak da değilim hiç beş kuruş faiz ödemedim mi? ödemişimdir ancak ben bunun faiz olduğunu kabul eder bir daha yapmama ümidi beslerim. Benim sözüm parasını faize geçim sağlamak adına yatırıp hiç bir rahatsızlık duymayan bunu sizin ifade ettiğiniz gibi enflasyonun, zamanın gereği gibi mübah sayanlara idi.
    Aramızda yağcılık bağlamında bile fark vardır benim anlayamadığım halk olarak en ağır mezalimi gördüğünüz bi partinin ve onun zihniyeti peşinde neden yağdanlıkla dolaştığınızdır. Kibar bir deyimle katibime kolalı da gömlek ne güzel yaraşır mıdır?

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aradaki ince ayrıntı kaçmasın.

İnanan din babında ALLAH tan gelene kayıtsız şartsız inanmak,gelen emirlere uyulmasa da kul hata,günah işlemiştir.Tövbe eder kabul merci bellidir.İnsan ben inandım rahman dan bütün gelenlere ama zina,fuhuş,faiz,tefecilik,içki,kumar envayi çeşit günah işleye bilir.Tabi bunların yasak haram olduğunu bilir ben bunları yapıyorum günah olduğunu biliyorum nefsime de söz geçiremiyorum gibi olanlar karşısında insan müslümandır,günah işlemiştir.Bizlerin kendimiz ve bütün müslümanlar için yaptığımız dua yaratıldığımız fıtrat üzerine yaşamdır.Sonuçta yaratılmış her insan da nefis vardır.Günaha mehillidir.

Sayın Erdoğan beyin verdiği örnek muhakkak önemli ve yaygın bir örnektir.Selam bir insanın diğer insanlara iyilik dilemesi iken selam verilen sadece selamın dinimizden gelen söz olduğunu için vereni küçük görme yoluna gitmesi enteresan tabi.Benimde selam verip te oralı olmayıp ta kendi selamıma kendim karşılık verdiğim olmuştur.

İnsanın müslümanın yaşam gayesi son nefesi kurtarmaktır.Onunda hiç bir garantisi yok.Örnekler verilirken insanın hayatı ibadetler ile geçip son nefeste şeytana tabi olması,insanın hayatı eğlence ile yaşayıp son nefeste kurtarması örnekleri vardır.Herkes kendi açısından son nefesi kurtarma gayesi içinde olmalıdır.

Birde en önemli konu ayetler verirken çok dikkatli olmak lazım.Ben bu ayetten bunu anladım,bu budur,benim anladığım ve işime gelen budur insanı dinin dışında bırakır.Ayetleri açıklamak anlamak çokta kolay değil,bunu yapanlar bellidir.Fetva vardır.Takva vardır.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bugün inanan kesim ya da inanmayan kesim gibi kavramları inkişaf eden ,otobüse binerken bile "bismillah" dediği için yobaz damgası yiyen insanlara bu yakıştırmayı yapan yaptıran zihniyet, Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetidir.Çok açık söylüyorum,CHP din düşmanı değil İslam düşmanı bir partidir.Milletvekillerinin Mekke müşriklerinden hiçbir farkı yoktur.İsmini vermeyeceğim ,malumunuz geçenlerde bir öğretim görevlisi bir üniversitemizde türbanlı öğrencilerin fotoğraflarını çekip ,okula almıyordu.Geçenlerde dışarıdan çok rahatlıkla ve net görünecek şekilde boynuma bir haçlı kolye taktım ve bu okula gittim.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.O görevliye hocam beni neden içeri aldınız bakın dini sembol var üzerimde dedim.Oralı bile olmadı.Türkiye de inanan kesim ya da inanmayan kesim diye bir şey yok.İslam düşmanları var.Herkes birşeye sonuçta öyle ya da böyle inanır.Asıl inanmayan kesim dediğimiz islam düşmanlarıdır.Ayzoglum rumuzlu üye gibi kendilerini bu ülkede çok mağdurmuş gibi gösteren şahıslar da bu gruba dahildir

İletiler
    1.238
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim söylediğim söz gayet açık...
    şimdi bunu ülkenin yarısına ,inananlara söylenmiş diye anlamak nasıl oluyor ben de bunu anlayamıyorum...
    hızlıca okudum mesajları bende birşeyler yazayım.....konular dağılmış ama...
    mesela kur'an da başörtüsü emri yok..artık din adamlarımız bunu söylüyor..yani zaten belli tarz giyinenler varmış , bunlara bir tavsiye inmiş gibi..bir düzenleme.
    başı açıklara başınızı örtün diye birşey yok..çok açık..ha bu gerçek açığa çıkarda bazı kesimlerin elinden silahı giderse onu bilemem tabii..
    eskiden de vardı bu , dini tarz giyim şekillerini silah gibi kullananlar ..
    bir de Engin Oğuz bey in bir sözü dikkatimi çekti,daha önce farketmemiştim...
    "Demokrasi eğitimli özgür beyinlerin sistemidir" de topluma ülkeye ne kadar hayır getiriyor uygulanabilirliği ne düzeyde tartışılır.
    Her devirde devrin ihtiyaçlarına zaruretlerine göre yönetim sistemleri geliştirilmiştir bu devirde demokrasiden malesef en çok suçlusu borçlusu kan emicisi hortumcusu yararlanıyor. Demokrasiden de daha iyisi mutlaka vardır değişe gelişe ulaşılacaktır diye düşünüyorum.
    Demokrasi dediğimiz yönetim biçimini herkes biliyor..özgür düşünceler, örgütlenme ,seçim,halkın kendini idaresi..vs...
    burada ben bir şikayet algıladım ve bunun sonucu demokrasiden vazgeçilebileceğini düşünüyorsunuz..ne uğruna?
    problemlerimize çözüm aramak yerine demokrasiyi neden ortadan kaldıralım?
    demokrasiden daha uygun bir sistem ne olabilir?

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bestseller rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bugün inanan kesim ya da inanmayan kesim gibi kavramları inkişaf eden ,otobüse binerken bile "bismillah" dediği için yobaz damgası yiyen insanlara bu yakıştırmayı yapan yaptıran zihniyet, Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetidir.Çok açık söylüyorum,CHP din düşmanı değil İslam düşmanı bir partidir.Milletvekillerinin Mekke müşriklerinden hiçbir farkı yoktur.İsmini vermeyeceğim ,malumunuz geçenlerde bir öğretim görevlisi bir üniversitemizde türbanlı öğrencilerin fotoğraflarını çekip ,okula almıyordu.Geçenlerde dışarıdan çok rahatlıkla ve net görünecek şekilde boynuma bir haçlı kolye taktım ve bu okula gittim.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.O görevliye hocam beni neden içeri aldınız bakın dini sembol var üzerimde dedim.Oralı bile olmadı.Türkiye de inanan kesim ya da inanmayan kesim diye bir şey yok.İslam düşmanları var.Herkes birşeye sonuçta öyle ya da böyle inanır.Asıl inanmayan kesim dediğimiz islam düşmanlarıdır.Ayzoglum rumuzlu üye gibi kendilerini bu ülkede çok mağdurmuş gibi gösteren şahıslar da bu gruba dahildir

Lütfen hariçten gazel okumayalım,

hakaret yok, ismlendirme yok, hedef gösterme yok ,
    öyle kimliksiz dolaşan taraftar guruplarındaki kimlik arayan çocuklara benzemeyiniz lütfen . sitenin ağırlığı fire veriyor.
    ben mağdur falan değilim siz öyle gösteriyorsunuz, sonra sosyal demokrasi düşüncelere sahip olmak insanı kafir yapmaz, insanı gominist yapmaz üstelik CHP li bile yapmaz.
    ama demokrat yapar, yani ben de-mok-ra-tım,
    demokrasiden yanayım .
    ''elhamdülillah Müslümanım, hatta öyle yarım değil hani ''la ilahe illallah'' deyip arkası olmasada olur diyenlerden değil ,
    ''Muhammeden resullullah'' da demesi gerektiğine inanan müslümanlardanım . boşu boşuna çeneni yorma kardeş olurmu?

ayazoglum

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ........ben Atatürkçüyüm!! Hadi ya, Atatürkçülük bu mu?? O zaman ben Atatürkçü değilim arkadaş, de-ği lim! Senin gibi Atatürkçü de olmak istemem hiç bir zaman.......Atatürkçülük bu mu allah aşkına??
    Üç tür oluyor bu grup Atatürkçüler, Atatürkçü geçinenler ve Atatürk'ten geçinenler.
    Annem babam Atatürk sevgisi ile büyüttüler bizi, resimleri vardı annesi annem gibi örtülü kardeşi kardeşim gibi örtülü yanlız hiç evlenmedi biliyordum "kendisinden sonra padişahlık gibi babadan oğula yönetim geçmesin diye evlenmedi" diye öğrettiler... Sonra evlenip boşandığını öğrendim üstelik eşi de çarşaflıydı. Ama meğerse Atatürk baş örtüsüne karşıymış ama ne garipse ne annesine ne kardeşine ne de eşine bir şey dememiş ama milletin anasına bacısına karısına göz açtırmayın diye vasiyet etmiş (!) Ayrıca ona ait olduğunu sandığım sözlerin yarısı bile ona ait değilmiş yazıyorum googleye "Atatürke ait olmayan sözler" diye anaaa gırla...
    Atatürkçü geçinenlere bakıyorum çoğu komunist arkadaş bana Atatürkün komunist olduğunu öğretmediler. Devrimci komunist Deniz gezmiş ve arkadaşları haso Atatürkçüymüş e ne diye astınız garipleri? Siz hem darbecilere yağlananlar hem Deniz Gezmiş'in yasını tutanlar ananlar aklınızdan mı zorunuz var? Ben fakültedeyken hepsi komunist olan öğrenci derneğinden haso komunist bir hemşerim vardı bildiğiniz sakal bıyık birbirine girmiş komunistlerden Deniz Gezmiş hayranı biriydi Atatürkün lafını ettiğini hiç duymadım da bugünün BDP'si HEP'e üye yapmak için yırtınıp duruyorlardı. Sosyal medyada ülkücü gruplara rastlarım son derece Atatürkçü olduklarını görüyorum yahu hepiniz aynı önderi seviyorsunuz da ne diye geçinemiyorsunuz birbirinizin boğazını sıkıyorsunuz? Terör örgütünün siyasi kanadını da meclise ilk sokan Atatürkçü parti değil miydi? şimdiki Atatürk'ten geçinen parti yani? e Atatürk'ün mirası tabi.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayazoglum rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ''elhamdülillah Müslümanım, hatta öyle yarım değil hani ''la ilahe illallah'' deyip arkası olmasada olur diyenlerden değil ,
    ''Muhammeden resullullah'' da demesi gerektiğine inanan müslümanlardanım . boşu boşuna çeneni yorma kardeş olurmu?

ayazoglum
    Evrim teorisine inanmıyorsunz o halde? Hani komunizmin sosyalizmin temeli olan teori?
    Hareketli bir şeyler çalmamı istermisiniz

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı meraklıüye rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bir de Engin Oğuz bey in bir sözü dikkatimi çekti,daha önce farketmemiştim...
    Demokrasi dediğimiz yönetim biçimini herkes biliyor..özgür düşünceler, örgütlenme ,seçim,halkın kendini idaresi..vs...
    burada ben bir şikayet algıladım ve bunun sonucu demokrasiden vazgeçilebileceğini düşünüyorsunuz..ne uğruna?
    problemlerimize çözüm aramak yerine demokrasiyi neden ortadan kaldıralım?
    demokrasiden daha uygun bir sistem ne olabilir?
    Demokrasi buysa ne diye çoğunluğun iradesine saygı göstermezsiniz?
    Bir parti lideri seçiyor adayları koyuyor önümüze seç bunları diyor seçiyoruz bu mu halkın kendi iradesi?
    Benzine para yetişmiyor ona buna kol gibi zam, memura işçiye sadaka gibi zam, kazandığımız paranın %70'i vergilere gidiyor değiştirebiliyor muyuz? Senin partin de geldi böyleydi benim partim de geldi böyle onun partisi geldiğinde de bu.
    Bak adam ben sosyal demokratım diyor mesela? demokrasiden başka sosyal demokrasi var demek ki geliştirirsin ilerletirsin önüne arkasına başka bişiler eklersin yine demokrasi dersin ya da başka bir şey dersin icat edilmemiş şeyin adını kim koymuş da bana soruyorsun?

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evrim teorisine inanmıyorsunz o halde? Hani komunizmin sosyalizmin temeli olan teori?
    Hareketli bir şeyler çalmamı istermisiniz
    Siz kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz,
    Hiç bir yazımda ben evrim teorisine inanıyorum demedim ki! çıkar o yazıyı özür dileyeyim,
    İşte ön yargılı olduğunuz nasılda ortaya çıktı .
    okumadan cevaplıyorsunuz. beyim .
    bu yüzden küfürde etseniz artık cevap yazmayacağım, zira fanatiklerle tartışma olmaz,
    size başarılar

+ Konuyu Yanıtla
2 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: