+ Konuyu Yanıtla
8 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678
71 den 79´e kadar toplam 79 ileti bulundu.

Konu: İnanan Kesim

İnanan Kesim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İnanan Kesim

Bir iletisinde söyle demiş sayın Commodore1tr.Aman karıştırmayalım bazı şeyleri arkadaşlar.

"Kur'an da son derece anlaşılır bir şekilde Hz. İsa dan Peygamber diye bahseder. Hatta Hz. Meryem'in nasıl hamile kaldığınıda anlatır. Hz. İsa neyin peygamberi ? Hristiyan dininin peygamberi ve sizin yazınıza göre hristiyanlar KAFİR DOLAYISIYLA HZ.İSA DA KAFİR... Kafir Peygamber mi oluyor ? Kur'an da ne işi var ki o zaman ? Top toplayıcı olarak mı görevli ? Bunasıl bir anlayış nasıl bir yorumlama nasıl bir bilgisizliktir ? Ya da cümle düşüklüğünü ve bozukluğunu düzelterek çok iyi yönden yorumlayalım ve demek istediğinizi"..Denmiş.Elbette kafir diyemeyiz.amma...

Din Nedir?

Din: Allah tarafından peygamberler aracılığı ile insanlara ulaştırılan ilahi bir kanundur. Dinin kurucusu Allah, muhatabı insanlardır.

Dinin amacı, insanları iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, güzel ile çirkini bildirmektir, onları dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşturmaktır.

İslâm Dini ve Diğer Dinler

İlk insan olan Hz. Adem (a.s.) aynı zamanda ilk peygamberdir. İnsanlığın ilk dini de Hak din'dir. Hz. Adem'den Peygamberimiz Hz. Muhammed'e kadar gelen bütün peygamberler insanlara Allah'ın birliği inancını tebliğ etmişler ve Allah'a nasıl ibadet edileceğini öğretmişlerdir.

Ancak son peygamber Hz. Muhammed'den önceki peygamberlerin tebliğ ettiği iman esasları ve dinî hükümler zamanla bozulmuş ve insanlar karanlıklar içinde kalmıştı. İnsanlığı düştüğü bu durumdan aydınlığa çıkaracak bir kurtarıcıya ihtiyaç vardı. Bunun üzerine Yüce Allah, son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.) aracılığı ile bütün insanlara son ve en mükemmel din olan İslâm'ı göndermiştir.

Bu gerçek Yüce Allah tarafından Kur'an-ı Kerim'de şöyle bildirilmiştir: "Allah katında din, şüphesiz İslâmdır." (Al-i İmran Suresi, 19)

İslam'ın dışındaki dinler, Allah katında makbul değildir. Bunların insanlara bir yararı olmayacaktır. Bu konu Kur'an-ı Kerim'de şöyle açıklanmıştır: "Kim İslâm'dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecektir. O, ahirette de zarara uğrayanlardandır." (Al-i İmran Suresi, 85)

İslâm Dini, Allah tarafından gönderildiği gibi hiçbir değişikliğe uğramadan ve bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Bundan sonra da bu özelliğini koruyacaktır. İslâm, Allah katında makbul olan tek dindir. Bazı insanlar tarafından ortaya konulan dinler de vardır, ancak bu dinler, batıl ve geçersizdir. Çünkü bunlar, Allah tarafından gönderilmemiş, insanlar tarafından uydurulmuştur.

İslâm Dini'nin Özellikleri

1) Hz. Muhammed tarafından tebliğ edilen İslâm, son dindir. Ondan başka din gelmeyecek, hükümleri kıyamete kadar devam edecektir.

2) İslâm evrensel bir dindir. Önceki peygamberlerin tebliğ ettikleri dinler, belirli milletlere geldiği halde İslâm dini, bütün dünya milletlerine gönderilmiştir.

3) İslâm dini'nin hükümleri insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mükemmeldir. Bu sebeple başka bir dine ihtiyaç kalmamıştır.

4) İslâm dini, kendinden önce Allah tarafından gönderilen peygamberleri ve ilâhi kitapları tasdik eder. Ancak o kitapların hükümlerini yürürlükten kaldırmıştır. Çünkü onlar, belirli milletlere sınırlı zamanlar için gönderilmişti. İslâm Dini ise bütün milletlere gönderilen ve kıyamete kadar değişmeden devam edecek olan Din'dir.

İslam Dininin Kaynakları

İslam dininin ilk, en önemli ve birinci kaynağı "Kur'an-ı Kerim"'dir. Dini bir konu öncelikle Kur'an-ı Kerim'de aranır.

İkinci kaynağımız, Peygamberimizin sünnetini oluşturan sözleri ve davranışlarıdır. Kur'an-ı Kerim'den sonra ikinci önemli dini kaynağımız "sünnet"tir.

Üçüncü dini kaynağımız Peygamberimizden sonra herhangi bir çağda yaşayan İslam bilginlerinin kendi zamanlarında dini bir konuda görüş birliğine varmış olmalarıdır. Buna "İcma" denir.

Dördüncü kaynağımız "Kıyas"tır. Kıyas, belirttiğimiz üç kaynakta hüküm bulunmayan bir dini hükmü başka bir dini hükme benzeterek, benzetme yolu ile sonuca varmaktır.

O halde; dinimizin dört ana kaynağı vardır: KUR'AN, SÜNNET, İCMA ve KIYAS. Bunlardan birine dayanmayan dini görüşlere değer verilmez, güvenilmez ve bu tür dini görüşlere göre hareket edilmez.

Hukuki NET Güncel Haber

İnanan Kesim konulu yargıtay kararı ara
    İnanan Kesim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[/B]
    Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir iletisinde söyle demiş sayın Commodore1tr.

"Kur'an da son derece anlaşılır bir şekilde Hz. İsa dan Peygamber diye bahseder. Hatta Hz. Meryem'in nasıl hamile kaldığınıda anlatır. Hz. İsa neyin peygamberi ? Hristiyan dininin peygamberi ve sizin yazınıza göre hristiyanlar KAFİR DOLAYISIYLA HZ.İSA DA KAFİR... Kafir Peygamber mi oluyor ? Kur'an da ne işi var ki o zaman ? Top toplayıcı olarak mı görevli ? Bunasıl bir anlayış nasıl bir yorumlama nasıl bir bilgisizliktir ? Ya da cümle düşüklüğünü ve bozukluğunu düzelterek çok iyi yönden yorumlayalım ve demek istediğinizi"..Denmiş.Elbette kafir diyemeyiz.amma...

Din Nedir?

Din: Allah tarafından peygamberler aracılığı ile insanlara ulaştırılan ilahi bir kanundur. Dinin kurucusu Allah, muhatabı insanlardır.

Dinin amacı, insanları iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı, güzel ile çirkini bildirmektir, onları dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşturmaktır.

İslâm Dini ve Diğer Dinler

İlk insan olan Hz. Adem (a.s.) aynı zamanda ilk peygamberdir. İnsanlığın ilk dini de Hak din'dir. Hz. Adem'den Peygamberimiz Hz. Muhammed'e kadar gelen bütün peygamberler insanlara Allah'ın birliği inancını tebliğ etmişler ve Allah'a nasıl ibadet edileceğini öğretmişlerdir.

Ancak son peygamber Hz. Muhammed'den önceki peygamberlerin tebliğ ettiği iman esasları ve dinî hükümler zamanla bozulmuş ve insanlar karanlıklar içinde kalmıştı. İnsanlığı düştüğü bu durumdan aydınlığa çıkaracak bir kurtarıcıya ihtiyaç vardı. Bunun üzerine Yüce Allah, son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.) aracılığı ile bütün insanlara son ve en mükemmel din olan İslâm'ı göndermiştir.

Bu gerçek Yüce Allah tarafından Kur'an-ı Kerim'de şöyle bildirilmiştir: "Allah katında din, şüphesiz İslâmdır." (Al-i İmran Suresi, 19)

İslam'ın dışındaki dinler, Allah katında makbul değildir. Bunların insanlara bir yararı olmayacaktır. Bu konu Kur'an-ı Kerim'de şöyle açıklanmıştır: "Kim İslâm'dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecektir. O, ahirette de zarara uğrayanlardandır." (Al-i İmran Suresi, 85)

İslâm Dini, Allah tarafından gönderildiği gibi hiçbir değişikliğe uğramadan ve bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Bundan sonra da bu özelliğini koruyacaktır. İslâm, Allah katında makbul olan tek dindir. Bazı insanlar tarafından ortaya konulan dinler de vardır, ancak bu dinler, batıl ve geçersizdir. Çünkü bunlar, Allah tarafından gönderilmemiş, insanlar tarafından uydurulmuştur.

İslâm Dini'nin Özellikleri

1) Hz. Muhammed tarafından tebliğ edilen İslâm, son dindir. Ondan başka din gelmeyecek, hükümleri kıyamete kadar devam edecektir.

2) İslâm evrensel bir dindir. Önceki peygamberlerin tebliğ ettikleri dinler, belirli milletlere geldiği halde İslâm dini, bütün dünya milletlerine gönderilmiştir.

3) İslâm dini'nin hükümleri insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mükemmeldir. Bu sebeple başka bir dine ihtiyaç kalmamıştır.

4) İslâm dini, kendinden önce Allah tarafından gönderilen peygamberleri ve ilâhi kitapları tasdik eder. Ancak o kitapların hükümlerini yürürlükten kaldırmıştır. Çünkü onlar, belirli milletlere sınırlı zamanlar için gönderilmişti. İslâm Dini ise bütün milletlere gönderilen ve kıyamete kadar değişmeden devam edecek olan Din'dir.

İslam Dininin Kaynakları

İslam dininin ilk, en önemli ve birinci kaynağı "Kur'an-ı Kerim"'dir. Dini bir konu öncelikle Kur'an-ı Kerim'de aranır.

İkinci kaynağımız, Peygamberimizin sünnetini oluşturan sözleri ve davranışlarıdır. Kur'an-ı Kerim'den sonra ikinci önemli dini kaynağımız "sünnet"tir.

Üçüncü dini kaynağımız Peygamberimizden sonra herhangi bir çağda yaşayan İslam bilginlerinin kendi zamanlarında dini bir konuda görüş birliğine varmış olmalarıdır. Buna "İcma" denir.

Dördüncü kaynağımız "Kıyas"tır. Kıyas, belirttiğimiz üç kaynakta hüküm bulunmayan bir dini hükmü başka bir dini hükme benzeterek, benzetme yolu ile sonuca varmaktır.

O halde; dinimizin dört ana kaynağı vardır: KUR'AN, SÜNNET, İCMA ve KIYAS. Bunlardan birine dayanmayan dini görüşlere değer verilmez, güvenilmez ve bu tür dini görüşlere göre hareket edilmez.

Siyahla belirttim daha iyi anlaşılması bakımından....Sadece siyah yazıları okumanız yeterli.

Bu nasıl bir anlayıştır,bu nasıl bir yorumlamadır.Dahası bu nasıl bir saptırmadır....

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence sizin çok iyi okuyup anlamaya ihtiyacınız var. Kesinlikle çok ama çok iyi okuyup anlamaya...

Ben genelde bir yazı yazarım ve yorumarımı hep ayrıca yaparım.. Bazı durumlarda ise araştırmamda ortaya çıkan resmi kaynağı olduğu gibi alırım öncelikle değiştirmeden onu kullanırım. Güvenilir kaynaktan aktardığım bilgiyi de kısmi kabul ederim.

Ancak sizi kendi kendinize mahkum edecek bu yazı çok enteresan olmuş.... buyurmuşsunuz ki...

''Siyahla belirttim daha iyi anlaşılması bakımından....Sadece siyah yazıları okumanız yeterli.

Bu nasıl bir anlayıştır,bu nasıl bir yorumlamadır.Dahası bu nasıl bir saptırmadır.... ''

Eh ben kabul etmesine edeyimde diyanet işleri başkanlığı nasıl kabul edecek onu bilemem... Artık oda sizinle diyanet işleri arasındaki sorun olacaktır. Artık diyanet mi saptırıyor... siz mi çok bilgisizsiniz din konusunda ona diyanetle karşılıklı karar verin...

Siyahla aldığınız yer...

''2) İslâm evrensel bir dindir. Önceki peygamberlerin tebliğ ettikleri dinler, belirli milletlere geldiği halde İslâm dini, bütün dünya milletlerine gönderilmiştir.'' ve
    ''4) İslâm dini, kendinden önce Allah tarafından gönderilen peygamberleri ve ilâhi kitapları tasdik eder. Ancak o kitapların hükümlerini yürürlükten kaldırmıştır. Çünkü onlar, belirli milletlere sınırlı zamanlar için gönderilmişti. İslâm Dini ise bütün milletlere gönderilen ve kıyamete kadar değişmeden devam edecek olan Din'dir.''

buraları siyahla beelirtmişsiniz DAHA İYİ ANLAŞILMASI BAKIMINDAN VE EKLEMİŞSİNİZ... BU NASIL ANLAYIŞTIR... BU NASIL YORUMLAMADIR DAHASI BU NASIL SAPTIRMADIR .... DİYE...

Bence aynı yazıyı yazın www.diyanet.gov.tr adresine gönderin yanıtı da bizimle paylaşın... çünkü bu ileti http://www.diyanet.gov.tr/yayin/basi...?sayfa=6&yid=2 den aynen alınmıştır... VE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ RESMİ BEYANIDIR. aLLA ALLAH ŞİMDİ BENDE ANLAMADIM BU NASIL SAPTIRMADIR BÖYLE ))))

Diğer herkes anlasın diye koyulttuğunuz yere gelirsek...

''Ancak son peygamber Hz. Muhammed'den önceki peygamberlerin tebliğ ettiği iman esasları ve dinî hükümler zamanla bozulmuş ve insanlar karanlıklar içinde kalmıştı. İnsanlığı düştüğü bu durumdan aydınlığa çıkaracak bir kurtarıcıya ihtiyaç vardı. Bunun üzerine Yüce Allah, son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.) aracılığı ile bütün insanlara son ve en mükemmel din olan İslâm'ı göndermiştir.

İslâm Dini, Allah tarafından gönderildiği gibi hiçbir değişikliğe uğramadan ve bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Bundan sonra da bu özelliğini koruyacaktır. İslâm, Allah katında makbul olan tek dindir. Bazı insanlar tarafından ortaya konulan dinler de vardır, ancak bu dinler, batıl ve geçersizdir. Çünkü bunlar, Allah tarafından gönderilmemiş, insanlar tarafından uydurulmuştur.'''

bölümüdür... BURAYIDA BEĞENMEMİŞ GENE AYNI ŞEKİLDE ''Bu nasıl bir anlayıştır,bu nasıl bir yorumlamadır.Dahası bu nasıl bir saptırmadır.... '' DEMİŞSİNİZ MÜTHİŞ İSLAMİ BİLGİNİZLE....
    BUNUN İÇİN DE SİZE TEK YOL GÖSTERİYORUM VE GENE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI http://www.diyanet.gov.tr/yayin/basi...?sayfa=5&yid=2 YE BAKARSANIZ BUNUNDA DİYANETİN RESMİ GÖRÜŞÜ OLDUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ....

ALLA ALLAH BU DİYANET AMMA SAPTIRMIŞ YAHU.....

İŞTE SİZİN BU YAZINIZ BU FORUMUN AÇILIŞ AMACINI ÇOK İYİ GÖSTERİYOR. BAZILARI YILLAR İÇERİSİNDE DİNİ ÖYLE BİR HALE GETİRMİŞ Kİ BEN DİNDAR IM DİYE GEÇİNEN FEYYAR RUMUZLU ÜYE GİBİLER GERÇEK DİN BİLGİSİNİ SAPTIRMA OLARAK ALGILAR DURUMUNA GELMİŞ.... AMA BU FEYYAR BEYİN HATASI DEĞİL... DİNCİLERİN BAŞARISI... FEYYAR BEYİN HATASI DİNİNİ ÖĞRENMEDEN KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE İDARE ETMEK O YÜZDEN DAİMA DİYORUM DİNİZİ İYİ ÖĞRENİN DİN TACİRLERİNİN ELİNE DÜŞMEYİN... ÖBÜR TARAFI KURTARAYIM DERKEN .... AMAN HA.... BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bestseller rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın evren.Böyle tehditkar vari konuşmalarınıza bir anlam veremiyorum.En fazla beni banlar ,üyeliğimi iptal edersiniz ki ,canınız sağolsun derim.Kimseye küfür etmemişim hakaret etmemişim.Eyyamcı olmak sözüne kafayı taktıysanız bir hakaret değildir.Eğer bunun dışında bana hakaret etti diyeceğiniz bir kişi çıksın bu sitede ben üyeliğimi iptal edeceğim.Evet imla kurallarında hatalar yapmış olabilirim.Şayet her üyeyi uyarıyorsanız bu şekilde diyecek sözüm yok ama uyarmadığınız aşikar.Müflis tüccar eski defterleri karıştırımış misali yok ismi Perihan Maden değil Mağdenmiş de.Ya lütfen bırakın bunları.Sonuçta kimden bahsettiğim belli değil mi.Galatasaray'a hangimiz gaassaray demedikAdını bilmediğimiz takımımı tutuyor olduk şimdi. Kişilerin tırnağı olamayacağımı nerden biliyorsunuz.Söylediğiniz kişiler allame-i cihan mı? Ben kendimdeyim merak etmeyin sayın Evren.Burada sizin duymak istediğiniz şeyleri yazmak zorunda değilim.Gereğini yapabilirsiniz bu konuda .Turan Dursun denen ateist ne zaman büyük din adamı oldu.Ebu Cehil den farkı nedir? Elini sallasa dökeceği tek şey islama karşı olan kin ve nefretidir.
    Her ne kadar ileti sayı Evren'e yazıldıysada aslında hedefin ben olduğum ve sayın Evren'in pek muhattap kabul etmediği aşikar olduğundan ben kısa bir yanıt vermek istedim. Affola....

Öncelikle Turan Dursun dediğimizde akla ne gelir ? Türk Yazar düşünür İMAM VE MÜFTÜ olduğu aklımıza gelir. Allah a inanıyorum diye ortada dolaşan ALLAHSIZLARIN katlettiği bir kişidir. 1990 yılına kadar eserleriyle gerçekten inanan inanmak isteyenlere ışık olmuş değerli bir din adamıdır. Babası da imamdır. ( Dursun'un 1934 doğumlu olduğunu düşünürseniz babası ATATÜRK bilinciyle yetişmiş çağdaş bir imamdır.) Babasının tek arzusu Turan'ın Basra ve Küfe'de bile bulunamayacak ölçüde değerli bir din adamı olmasıydı.... Olduda...1958 yılında Müftü oldu ve katledilene kadar asla aksini söyleyen olmadı... İslamı Hristiyanlığı ve yahudiliği hem kendi kaynaklarından hemde dışarı kaynaklarda araştırdı eserler verdi. Belkide bu yüzden gerçekten LADİNİ olANLARCA DİNSİZ İLAN EDİLDİ. Çünkü uzun yıllardır islam dininin gerçeklerle değil dincilerce yönetildiğinin farkına varmıştı... Tıpkı Uğur Mumcu, Taner Kışlalı ve diğerleri gibi... 1987 de Doğu Perinçekle tanıştı ve hayatı köklü değişti dergi çıkarmaya başladı ve sonunda İslami Hareket Örgütü denen din taciri aslında dinsizliği su götürmez aşağılık grup tarafından katledildi... Bu dünyadan ceete çıktığı yolculuğu ardından gerçek dindarların okuması ve dört elle sarılması gereken dolu eser bıraktı... Allah a ve İslama karşı değil din bezirganlarına karşıydı ve onlar tarafından katledildi.... Ve gerçektan ATEİST olan bir arkadaşımın deyimi ile ''' Ulan.... Allah var ise emin ol Turan Dursun Cennettedir.... gerisi düşünsün... Yok dediğim gibi Allah yok ise... Tura Dursun boşuna öldü biz düşünelim....''

Turan Dursun'u var mı yok mu bilinmez Eb'u Cehil ile kıyaslamak çöl ile cenneti kıyaslamak kadar abuktur. Bunu anca islamı bilmeyen cehalat denizinde yüzenler yapar... Turan Dursun un bilgisinin yarısı olmayanlar en azından saygı gereği sussun....

Yazılı dilde Galatasaray olan bir tarihi kulübe tazahurat yaparken konuşma dileyle gassaray denmesi ile (ki bunu bile yanlış yazmıştır) yazı dilinde yazarken konuşma dilinde bile olmayan bir abukluğu aynı kesede görmek nedir? Nicedir? MAĞDEN konuşma dilindede MAĞDEN dir. Ve hele iddali bir yazı yazıyorum diyorsanız konuşma dilinin harf yutmalarını kullanamazsınız... Ha acele yazarken oldu derseniz başım üstüne çünkü o hatayı ben çok sık yaparım... ama asla savunmam... savunursam inandığım değerleri ikar olur ki bu asla yapmam...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sakın ha sakın sayın Feyyar'ın dediği şekilde İslam olmayın... Kur'a da ve onun yol göstericisi olan İslam Peygamberine uymaya çalışın.... gerisi hikayedir. Size din bezirganlarına kanmışlara inanmayın diyorum... Daha açık söylersem Türkiyede İslama en karşı olan siyasi oluşum İslam ayaklarına sizi kandıran AKP dir diyorum... İlgili partinin genel başkanı yani Başbakanın İslami bilgisinin aslında olmadığını dini çıkarı için kullandığını ve masum dindarları kandırdığını söylüyorum... Bunu böyle faşist bir çağda söyleyebildiğim için de kendimle gurur duyuyorum...

Normalde beni gülümsetecek olay yalakalarca ört bas edilince binde bir az daha hatanın ise ayyuka çıkarılmasına deli oluyorum... Alın size son örnek... sonra konuma döneceğim... ve islam karşıtı AKP ve RTE ye Peygamber ve İslam adına savaş açacağım... Ben gibi birisi ve din savaşı vay vay vay.... Ama emin olun çıkamaz sıradan benin karşısına...

RTE Suriye ile ilgili TV lerden de canlı olarak yayımlanan kouşmasında "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" dedi. ve bu sözün Hz.Ali ye ait olduğunu belirtti...'' Hazreti Ali'nin de dediği gibi....'' Amma bu söz Hz. Ali'nin değil ki?????!!!!! Bizzat ve bizzat Peygambere ait... azıcık dinini bilen sokaktaki çocuk bile Peygamberin bu hadisini bilir.... Amma... İmam Hatip Mezunu Başbakan bilmiyor.... Çünkü RTE nin dini bilgileri yetersiz kifayetsiz ve yanlıştır... Tıpkı diğer herşeyde olduğu gibi.... AAA bir dip not... Aslında halihazır anayasa ile RTE Cumhurbaşkanı olamaz.... ne ilginçççç

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yine esmiş gürlemişsiniz sayın commodore1tr,ama diğer dinlerle islam dini ni karıştırmaya çalışan ben değilim sizsiniz.

Benim size yegane tavsiyem değerli kardeşim,islam peygamberlerine uymaya çalışınız.

Çok okumam lazım buna eyvallah,anlamadığım veya anlatamadığım ne,orasını anlayamadım.

Ben ilahiyatcı değilim,diyanet işlerinde görevli de değilim,imamda değilim.

Fazla kafa yormamıza gerek yok.Fazla karışık da değil aslında.

Haram yemeyeceğiz,zina yapmayacağız,yalan söylemeyeceğiz,eşlerimizi aldatmayacağız,dedikodu yapmayacağız,

Cumaya gideceğiz,oruç tutacağız,insanları seveceğiz,İSLAM PEYGAMBERİNE UYACAĞIZ.

Yada uymayacağız,herkes ne yaparsa kendine.ALLAH la kul arasında...
    Konu feyyar tarafından (13-07-2012 Saat 01:55:32 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İslamı kullanarak ,masum dindarları kandırıyormuş AKP. Bir tane örnek veriniz .AKP şunu yaptı da dini kullanarak oyları fırladı.Seçimden önce Çarşaf açılımını AKP mi yaptı? Her mahalleye kuran kursu açacağım diyen AKP miydi? Türkiye de islama en karşı oluşum AKP ise CHP'nin sizin gözünüzdeki durumunu çok merak ediyorum.Ronaldo dünyanın en iyi futbolcusu ama Messi bu dünyadan değil olayı mı yoksa sevgili commodore Chp ve sizin zihniyetinizdeki insanlar sözde sosyalizm adı altında yıllarca bu halkın bütün dini değerlerini ayaklar altına almaya çalıştınız.Bir önceki iletimle ilgili fazla birşey söylemiyorum.Sayın Evren uğramıyor diye siteye bu paragrafın altında kalmasın kimse diye kendinize pay çıkarmışsınız ki,size hitaben hiçbirşey yok.Ben gene de insanları çok seviyorum.Sevgi ve selametle kalın

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sakın ha sakın diyor Feyyar ın dediği gibi islam olmayın diyor.Kim diyor,Saygı değer
    üye commodore1tr.

Peki kardeşim bu forumu bu başlıkla kim açtı.Zati haliniz değil mi?

EE öyle,o zaman pek muhterem,pek saygı değer hukukinet okurları,sizlere soruyorum.

Eyy hukuki alemin,söyleyin bana bu forum da en akla yatkın,en konuyu kapsayan,konunun özüne değinen iletiler kime ait.

Zati halime mi? Yoksa çok muhterem sayın Commodore1tr ye mi?

Açıyorsunuz konuyu,sonrada altında kalıyorsunuz.Yardım ediyoruz arkanızı topluyoruz,neymiş,Feyyar gibi islam olmayın.Keşke benim yarım kadar herkes islam olsada kardeşce ve huzurla yaşayıp gitsek..

İyi forumlar...

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mehmet emin sezen:"BU günleri bize gösterenlere inandıkları ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN!

Bakın bu yaşanan olaylar Dini yaşadığını söyleyen muhafazakar kişilerin iktidarında AKP nin zamanında Türkiye!de oluyor "Papua Yeni Gine" de DEYİL...
    =================================================
    kapesese
    http://www.ilk-kursun.com/haber/110943

Polis Akademisi'nde skandal!
    22/06/2012 9:08Vatan Gazetesi'nden Kemal Göktaş'ın haberine göre,
    Profesör ve doçentlerden ‘Başarısız’ notu alan 200 öğrenci, notlar bilgisayara girildikten sonra yapılan ‘yönerge değişikliği’ ile başarılı sayıldı, 100 üzerinden 18 alan öğrenci bile sınıfı geçti..

Prof. Eryılmaz, skandalı e-postayla protesto etti: “Asker ve emniyet müdürü başkanlarımızın döneminde yapılamayan bir işi başardınız… Bizleri öğrencinin gözünde değersizleştirdiniz…”
    Doç. Arıcan daha sert çıktı: “25 yıllık akademi hayatımda böyle rezalet görmedim. Hocanın meslek onuru, saygınlığı yok mu? Bu okula dinamit koyma hakkını sizlere kim veriyor?..”
    Türk Eğitim-Sen, 2010 yılında skandal bir atamayı ortaya çıkarmıştı. KPSS’de yüzbinlerce aday öğretmen olmak için ter dökerken, Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik döneminde öğretmenliğe atanmak için kullanılan KPSS 10 puan türünden 43.577 puan alan Yahya Erdoğanlı’nın, Van’a Biyoloji branşında sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılmıştı.
    http://www.kamusitesi.com/tes-mebin-...escilledi.html

ATMA RECEP!

Başlıkta kullandığım cümlenin asıl bütün hali “Atma Recep Din kardeşiyiz” şeklindedir.

Fakat, biz Recep Tayyip Erdoğan’ın Haçlı Cübbe giymesinden, Yahudi Cesaret Ödülü almasından, Kuran Kurslarını yıktırıp, Türkiye’deki tüm kiliseleri onarttırıp, açtırmasından, İslam Dünyasına Haçlı Seferi başlatan BOP projesinin “Eşbaşkanı” olmasından, 1 milyon Müslüman’a tecavüz ederek, vahşice öldüren Amerikan askerlerine “ Kahraman ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum” şeklinde ettiği dua için, Türk-İslam düşmanı Papa’ların heykelleri altında kankası (AB)-(D)ullah Gül ile Avrupa Birliğine teslimiyet imzası attığı için, sevgili peygamberimize alçakça hakaret eden Papa 16. Benediktus’i Türkiye’ye geldiğinde uçağın kapısında karşıladığı için ve buna benzer birçok Müslümanlığa aykırı davranışlarda bulunduğu için Müslümanlığını şüpheli gördüğümüz Recep Tayyip Erdoğan için, cümlenin tamamını kullanıp, ”Din kardeşiyiz” diyemiyoruz.

Ve o yüzden sadece “Atma Recep” diyoruz..Allah’tan korkmaz, Türk milleti’nden utanmaz, Bush’un Eşbaşkanı, Barzani’nin kardeşi, Talabani’nin dostu, Öcalan’ın kavram yoldaşı Recep Tayyip Erdoğan, sende gerçekten utanma ve siyasi ahlak denen bir kavram yok mu?http://ulkumuz.wordpress.com/category/ulkucu-hareket/

GÖNDEREN SENSEN, ŞEREFSİZ KİM?

Yıldıray Çiçek /
    Dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz. Nedir o geldiğimiz konu? Başbakan Erdoğan'ın şerefsiz ölçümlerine!
    Miting meydanlarında kandırıla kandırıla bir hal olmuş halkı yine kandırmak için "Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir." diye haykıran Recep Tayyip Erdoğan şimdi ise "MİT Müsteşarımızı İmralı'ya gönderen benim, Oslo'ya gönderen benim." açıklamasını çok net bir şekilde itiraf etti.
    http://www.ortadogugazetesi.net/makale.php?id=10636

+ Konuyu Yanıtla
8 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678

Bu sayfada bulunan kavramlar: