Merhabalar..4924' lü iken ,Haziran 2011'de ,632 sayılı KHK ile kadroya geçtim. Sözleşmeli olarak geçirdiğim sürede,idari mahkemece yapılan lisans intibakım(2009'da),kadroya geçişte,ön lisans giriş seviyesine geri çekildi..Sebep;şu an, söz konusu lisans bölümünün ,mesleki üst öğrenim için intibakı kabul edilmemesi.Halbuki,ben kabul edildiği zaman(YÖK de kabul ediyor ve idare de bunu uyguluyordu.O sıralar 657 için normal olan bu durum,sözleşmeli için tereddütlü kabul edilmişti ve ben de idari mahkeme ile bunu kabul ettirdim).
657 'ye geçtiğimizde,mesleğe ilk girişim olan önlisans seviyesine düşürüldüm.Ama,artık bitirmiş olduğum lisans bölümünün ,üst öğrenim sayılmadığı gerekçesi ile lisans öğrenimimin maaş intibakını kabul etmediler.
Bu üst öğrenim şartlarının değişmesi nedeniyle, benden daha önce 657'li olanların da üst öğrenimlerinin iptalini de duymadım.Kazanılmış hakdan dolayı mı?Onlarınki kabul edilirken,benim maruz kaldığım durum ne kadar hukuka uygun olur.Zaten sözleşmeli iken ,sözleşmede yazılı olmayan hallerde 657'ye tabi idik.Sonradan olma söz konusu değildi. Tekrar dava ettim.Ama ,avukat da merak ediyor açıkcası...?Bana bu konuda yol gösterirseniz çok memnun olacağım .