Sayın Hukukçu arkadaşlarım ve site sakinleri,

çok bilinmeyenli denklem gibi hukuk problemi yaşamaktayım.

Öncelikle Alt kira kontratı olan bir kiracıyım.
Ama kiraladığım kişinin alt kira kontratı yapma hakkı yokmuş.
Kira bedeli 2.000 TL olarak görünmekte ve 12 aylık periyotlar halinde 10 senelik bir kontratım var.
kısaca yıllık 24.000 TL ödüyorum ve ilk yılın kirasını peşin olarak ödedim. Dükkanın içinde malzemeler bulunduğundan ve büyük bir yer olduğundan hava parası ödedim ve bu hava parasını depozito kısmına yazdım 500.000 TL şuan kiraladığım kişi ile problem yaşıyorum ve beni çıkarmak istiyor gerçek mal sahibinin ise bu durumdan haberi yok. şuan resmen kiralayamadığım bir yerdeyim ve adam elimden almakla tehtid ediyor adam dükkanı eline geçirirse ben geri almak için uğraşacağım bu sefer depozitom kalacak peşin verdiğim kiraya mı verdiğim depozitoya mı bu başıma gelenlere mi uğraşayım. sorum şöyle..

ben bu kira kontratını göstererek depozitomu ve kalan kiralarımı geri talep etsem ne şekilde alırım
depozitom kiraladığım kişide olduğundan temlik gösterebilirmiyim.
borcum olan şirketleri bu depozitoyu alması için yönlendirebilirmiyim.
dükkanı aldığımda içine tadilat yaptım ve bir çok şirkete faturalı borçlarım oluştu.
kira kontratında özel şartlar bölümünde üçüncü kişilerin borçlarıda ödendikten sonra depozito geri ödenir şeklinde özel bir madde eklenmişti bu konuda sorumluluğunu inkar edebilir mi.

şimdiden teşekkür ederim.