+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Babam ve oğlum

Babam ve oğlum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Babam ve oğlum

"Babam ve oğlum", nedense bu filmi izledikten sonra daha bi duygusal bakmaya başladım baba-oğul ilişkilerine. Nerde gözü yaşlı bir baba ya da oğul görsem, nerde babasına sarılmış bir oğul, oğlunun elinden tutmuş bir baba görsem bu film geliyor aklıma. Baba-oğul sevgisi bu kadar sade, bu kadar abartısız şekilde başka türlü anlatılamazdı herhalde. Bu şiiri okuyunca yine filmin kareleri geçti gözümün önünden...

OĞLUM

Birileri diyecek ki sana iyi,
    Diğerleri kötü belli ki,
    Hiçbiri değil baban bil ki .

Oğlum,
    Canımın yarısı,
    Aslanım,kuzum.

Gözünün bebeğinde,
    Dudağının kenarında,
    Tanrıyı bulduğum

Doğru,
    Bir garip öykü bu yaşamak,
    Bir sevdayı ömür boyu taşımak,
    Ömür dediğin o anı,
    Sonsuzmuş sanmak

Hal böyleyken,
    Ne bıraksam sana dört dize,
    Ne sığdırsam üç, beş eski kelimeye,

Oğlum,
    Canımın yarısı,
    Aslanım ,kuzum,

Yaşam şimdi sana kucak açıyor,
    Dünya avucunda bir kor.
    Ancak bil ki,
    Sabretmek,
    Kazanmak,
    Hoşgörmek,
    Sevmek ,
    Ölmek,
    Ne zor ...

Nefes almak ne zor,
    Adım atmak ne zor,
    Kadın olmak ne zor,
    Erkek kalmak ne zor...

Oysa ne kolay;
    Vazgeçmek,
    Pes etmek,
    Harcamak,
    Hak yemek,
    Öfkeden kızarıp, bozarmak,
    Birinin nefretini kazanmak ,
    İçinde nefretle yaşlanmak ...

Keşke verebilseydim ömrümün bilgisini ...
    Düştüğüm çukurlar,
    Çarptığım duvarlar ,
    Güvenipte kandığım insanlar,
    İşte diyebilseydim!

Keşke acısını çektiğim,
    Yada başkalarının acısından öğrendiğim,
    Herşeyi bir çırpıda anlatabilseydim.
    Ama biliyorum olmayacak...
    Benim ışığım solarken,
    Sen rüzgarla dolarken,
    Yeni çukurlara düşeceksin eskiden kalma,
    Sende çarpacaksın yıkılıp yeniden yapılma,
    Taştan duvarlara ...

Oğlum,
    Ne olur,
    Çok yaralanma!

Bak sonra,
    Sana da yalanlar söylecekler inanacağın.
    Kanacağın,
    Yanacağın,
    Sevdalar olacak,
    Ömür vefa ederde,
    Belki bana anlatacağın.

O zaman belki bulacağız birbirimizi yeniden,
    O zaman anlayacaksın belki neden,
    Ne iyidir ,
    Nede kötü baban.
    O zaman ,
    Anlayacaksın ki,
    Baban da ,
    Sadece insan...

Ve oğlum,
    Unutma asla,
    İster can de,ister canan,
    İstersen vatan,
    Aşktır,
    Sevmektir,
    İnanmaktır
    Çalışmaktır,
    Çok yorulsanda yine de,
    Direnmektir,
    Bir umuta gönül vermektir,
    İnsanı, insan yapan.

Oğlum,
    Canımın yarısı ,
    Aslanım,kuzum...
    Ben seninle sonsuzum...

kck

Hukuki NET Güncel Haber

Babam ve oğlum konulu yargıtay kararı ara
    Babam ve oğlum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İst., Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Teşekkürler.
    Bir "oğul" olarak şiiri okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Aslında dediğiniz gibi, sanıldıgından cok daha özel bir ilişki vardır baba ile oğul arasında.
    Ağlayacagımı tahmin ettiğim için inatla izlemıyorum o filmi. Serde erkeklik var ya..

Nerede
    İstanbul, Türkiye
    İletiler
    777
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bence aslında babada oğulda kapalı bir kutu gibidir. İkiside, sevgisini aleni bir şekilde yaşamaktan sıkılırcasına içinde yaşıyolar çoğu zaman. Bilmem belki baba için otorite, oğul için özgürlük. Ama, Dilek Hanım, oğul değilim ama uykulu gözlerle okurken dahi bu şiiri, boğazım ağrıdı[:am]

Nerede
    İstanbul, Kadıköy, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hiç bir filmde ağlamayan ben Babam ve Oğlum'da resmen hüngür hüngür ağladım. Oğul değil kız da olsam babadan kalan anıları yad etmek için çok özel bir film.Kendisiyle özleştirebilecek olanların "birkaç günlük duygusal sarsıntı riski" sebebiyle izlememesi yönünde bir uyarı gerek filmin başında.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Babadan oğula öğüt...

"Oglum,

+ Türkiye'de hiç bir zaman döviz üzerinden borçlanma.

+ Başbakan dahil hiç bir siyasi liderin veya bakanın demecine inanıp şlerini onlara göre sakın düzenleme

+ Hiçbir zaman acele karar verme ve verdiğin karardan kolay geri dönme, bu davranış kendine güvenini arttırır.

+ Arkadaşına kefil olmak yerine, eğer imkanın varsa ona borç vermeyi teklif et.

+ Eğer bir mal satman gerekiyorsa mümkünse vadeli satma, peşin sat, hatta biraz zarar etsen bile böyle yap.

+ Kredi kartı ile alışveriş yaparken kartını görevliye veya garsona sakın teslim etme, bizzat sen kasaya götür, pos (kredi kartı) cihazından geçişini izle ve makineden çıkan fişin rakamlarını kontrol et.

+ Kredi kartı şifreni banka görevlisi de olsa bile kimseye söyleme ve atm makinası kullanırken de çevredeki kişilere gösterme.

+ Hiçbir kooperatife üye olma çünkü 1990 senesinden sonra kooperatif yoluyla ev veya arsa sahibi olmanın hiçbir avantajı kalmadı.

İş hayatı,

+ En zor taklit edilen imza , bir defada kalemi kağıttan kaldırmadan atılan imzadır. imzanı bu şekilde atmaya gayret et,

+ En büyük ve yenilmeyen tek gücün bilgi ve tecrübe olduğunu unutma..

+ Her kime olursa olsun kefil olacaksan ödeyebileceğin rakamdan fazlasına kefil olma, kefalet tutarı belli olmayan sözleşmelere imza atma, aksi takdirde herşeyini kaybedebilirsin.

+ Bir arkadaşına borç verirken her zaman geri gelmeyebileceğini düşünerek,seni üzmeyecek bir tutarda borç ver.

+ İş hayatında hiç kimseye olduğundan fazla değer verme, hiç kimseyi de küçük görme..

+ İş yerine girerken kapıcının elini sık, hizmetlinin hatırını sor,gerektiğinde karşılıksız yardımda bulun.

+ Yürüyebileceğin mesafelerde otomobil kullanma.

+ Hiçbir zaman görevde iken bir devlet memuruna hakaret etme, hatta ona vurmayı aklından bile geçirme. Aksi takdirde bir yıla kadar hapis cezası alabileceğini unutma.

+ Noterde işin olduğunda mümkünse sabah gitmeye çalış.

Otomobil için,

+ Otomobil satın alınırken satışı en kolay olan marka ve modelde araç satın almaya gayret et. bu senin hazır para kaynağın olmalıdır. Çünkü insanın büyük paraya ne zaman acilen ihtiyaç duyacağı belli olmaz.

+ Otomobiline binmeden önce lastikleri, kullanırken motor hararetini,araçtan indiğinde camları ve kapıların kilitlerini kontrol etmeyi unutma..

+ Güvenebileceğin bir tamircinin telefonu her zaman yanında olsun.

+ Mümkünse aynı marka otomobilin yeni modellerini satın al, böylece tamircin hep aynı kalır.

+ Otomobilinin periyodik bakımı ile trafik ve sigorta belgelerinin tam ve eksiksiz olmasına dikkat et.

+ Arabanının tüm emniyet ve güvenlik sistemleri tam olsa bile ayrıca alarm taktır.Hırsızı caydıracak tek şey budur.

Ev yaşamında,

+ İyi bir avukatın, elektrik tamircisinin ve su tesisatçısının adresi kolayında olsun.

+ Sabah uyandığında yatağını mutlaka topla.

+ İş kıyafetini çorabın da dahil olacak şekilde akşamdan hazırla,

+ Gerektiğinde çamaşır yıkamayı öğren, ancak kendi giyeceklerinin ütüsünün tamamını her zaman kendin yap.

+ Çorba, pilav , makarna yapmayı, et terbiye etmeyi ve pişirmeyi mutlaka öğren.

+ Evin içinde cumartesi ve pazar hariç pijama veya eşofmanla dolaşma, hatta bu günlerde bile uygun bir kıyafet giy.

+ Ev içinde çorapla veya yalınayak gezme. Mümkünse sadece ev içinde giyebileceğin rahat bir spor ayakkabın olsun.

+ Eşin, akşam yemek hazırlarken mutfaktan ayrılma yardımcı ol, yemekten sonra sofrayı mutlaka sen topla.

+ Mümkünse her yemekten ve tatlı yedikten sonra dişini fırçala,

+ Yemek aralarında yediğin aperatiflerden sonra ağzını suyla çalkala,

+ Yanında mentollü veya naneli sakızın her zaman olsun.

+ Yemek öncesi ve yemek sırasında bol su iç.

Tatil yaparken,

+ Tatile, sağlık ve eğitime harcayacağın paraya acıma.

+ Her yıl yeni bir tatil yöresinde tatilini geçirmeye özen göster.bu sana ömür boyunca kırk yada elli farklı yerde tatil yapman demektir.

+ Sakın devremülk alma, bu senin ömür boyunca aynı yerde ve aynı zamanda tatil yapman anlamına gelir ki belli bir zaman sonra tad vermez. ayrıca bütün yıl ödeyeceğin sabit masraflar ise işin fazladan tuzu biberi olur.

Özel hayatın da,

+ Eşinle kendi aranda mesafeyi yok etme her zaman onunda bir özel yaşamı olduğunu kendi arkadaşları ile gezip eğlenme hakkı olduğunu unutma.

+ Eşinin yükselen burcunu karakterini çok iyi öğren.

+ Arasıra eşine sürpriz yap, eve çiçekle git, tiyatroya bilet al..onu iyi bir restoranda mutlaka akşam yemeğine götür.

+ Sadece; Allah'tan, evlat acısı yaşamaktan, yetim hakkı yemekten, kuru iftiraya uğramaktan, sabırlı insanın öfkesinden, korkusuz insanın cesaretinden ve kendi nefsinden kork..

+ Ben bunların çoğunu yapamadım ama sen yap..!

Baban..."

(Alıntıdır)

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Konu böyle güzel ve duygu yüklü olunca, dayanamadım. Yakın zamanda kaybedince, bazen geceleri kendi kendime soruyorum: kimi daha çok sevdin diye ve evet hayatta ben en çok babamı sevdim... Bunu babama hayattayken niye daha çok söylemedim diye pişmanlık duyuyorum. Umarım iki oğlum ben hayattayken bunu bana defalarca söylerler.

HAYATTA BEN EN ÇOK BABAMI SEVDİM

Hayatta ben en çok babamı sevdim.
    Karaçalılar gibi yardan bitme bir çocuk
    Çarpı bacaklarıyla " ha düştü, ha düşecek "
    Nasıl koşarsa ardından bir devin,
    O çapkın babamı ben öyle sevdim.

Bilmezdi ki oturduğumuz semti,
    Geldi mi de gidici " hep, hepp acele işi!"
    Çağın en güzel gözlü maarif müfettişi.
    Atlastan bakardım nereye gitti,
    Öyle öyle ezber ettim gurbeti.

Sevinçten uçardım hasta oldum mu,
    40'ı geçerse ateş, çağ'rırlar İstanbul'a,
    Bi helallaşmak ister elbet, diğ'mi, oğluyla!
    Tifoyken başardım bu aşk oyununu,
    Ohh dedim, göğsüne gömdüm burnumu.

En son teftişine çıkana değin
    Koştururken ardından o uçmaktaki devin,
    Daha başka tür aşklar, geniş sevdalar için
    Açıldı nefesim, fikrim, canevim.
    Hayatta ben en çok babamı sevdim.

CAN YÜCEL

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Baba Oğul Muhabbeti

Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki çocuğunu kapının önünde beklerken buldu.

Çocuk babasına, "Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun" diye sordu ...

Zaten yorgun gelen adam, "Bu senin işin değil" diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk "Babacım lütfen, bilmek istiyorum" diye üsteledi.

Adam "İllâ da bilmek istiyorsan 20 milyon" diye cevap verdi.

Bunun üzerine çocuk "Peki bana 10 milyon borç verir misin" diye sordu.

Adam iyice sinirlenip, "Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok. Hadi, derhal odana git ve kapını kapat" dedi.

Çocuk sessizce odasına çıkıp kapıyı kapattı.

Adam sinirli sinirli "Bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder." diye düşündü.

Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşti ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşündü, "Belki de gerçekten lazımdı..." Yukarı çocuğunun odasına çıktı ve kapıyı açtı... Yatağında olan çocuğa, "Uyuyor musun" diye sordu.

Çocuk "Hayır" diye cevap verdi... "Al bakalım, istediğin 10 milyon. Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm. Ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim" dedi...

Çocuk sevinçle haykırdı, "Tesekkürler babacığım..." Hemen yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkardı.

Adamın suratına baktı ve yavaşça paraları saydı.

Bunu gören adam iyice sinirlenerek, "Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun..? Benim, senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok..." diye kızdı.

Çocuk "Param vardı ama yeterince yoktu" dedi ve yüzünde mahcup bir gülücükle paraları babasına uzattı; "İşte 20 milyon... Şimdi bir saatini alabilir miyim babacım..?"

--------------------------------------

Nebraska'da yaşlı bir adam yaşardı.. Patates ekini için bahçeyi bellemesi gerekiyordu, lakin bu çok zor bir işti.. Tek oğlu olan David ona yardım edebilirdi fakat o da hapisteydi.

Yaşlı adam oğluna bir mektup yazdı ve sorunu açıkladı.

Sevgili David,
    Patates bahçemi belleyemeyeceğimden kendimi çok kötü hissediyorum. Bahçeyi kazmak için oldukça yaşlanmış sayılırım. Burada olsan bütün derdim bitecekti. Biliyorum ki sen bahçeyi benim için hallederdin.
    Sevgiler Baban

Bir kaç gün sonra oğlundan bir mektup aldı.

Babacığım,
    Allah aşkına bahçeyi kazma. Ben oraya cesetleri gömmüştüm.
    Sevgiler David

Ertesi gün sabaha karşı FBI ve yerel polis çıkageldi ve tüm sahayı kazdı lakin hiçbir cesede rastlamadılar. Yaşlı adamdan özür dileyerek gittiler. Aynı gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha aldı.

Babacığım,
    Şimdi patatesleri ekebilirsin.Bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım.
    Sevgiler David

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Baba oğul manita muhabbeti
    Yazar Loyddd

-Oglum manita var mi?
    - Yok babacigim
    - Ben senin ya$indayken kariya kari demezdim, sen kime cektin lan?
    - Ama baba

- Oğlum gel hele gel, gözüme çarpmıyo değil, sen eve hiç kız atmıyosun (bodoslama)
    -- Eeeöö baba yani öss ye hazırlanıyorum ben şimdi ya hani uğraşmamam lazım öyle işlerle
    - Oğlum arada sırada rahatlaman lazım hiç kafan çalışmıyo getir kızları biraz öp sev
    -- Ya baba üniversiteye gidince istediğim boku yerim zaten..hem ayrıca annem evde sürekli ayıp yani..
    - Ulan oğlum sen beni ararsın, ben annene bi iş çıkartıverrim hemen nolcak?
    -- Ya baba tamam boşver ben şimdilik rahatım böyle
    - Oğlum ben senin yaşındayken bıdıbıdıbıdı...

Lise zamanıdır sevgiliden ayrılalı 1 ay olmasına rağmen ogul hala kendini toplayamamıştır ..
    Baba ile arabadayken dialog gelişir:

- Oğlum ne bu hal ulan toparla kendini.
    - Ne varmış halimde ?!
    - Bu ne surat bu ne hal tavır ?!
    - Varma üstüme baba...
    - Sıçarım üstüne! ayrıldıysan ayrıldın naapalım yani ?

(Küfürden sonra gerginlik biraz atıldığı dolayısıyla muhabbet biraz daha rahatladığı için iç dökme seansı başlar ..)

- Hala seviyoruz birbirimizi.
    - E mal mısınız o zaman niye ayrılıyosunuz ?
    - Kavga ettik, gurur yaptı kız...
    - Ben senin sevgiline de sevgine de gururuna da...
    - Baba ayıp oluyo ama. seviyorum ben onu.
    - Seni bu hale getiren kızın allah belasını versin#8230;

-Çaktın mı lan hiç? Doğruyu söle ..
    -Çaktım baba.
    -Aferin aferin .. Çakmadım deseydin ben sana çakacaktım zaten ..
    -Ehehe ..

kız varmı lan hiç kereta
    * eet baba bu hafta sonu buluşucaktık bizde tam
    - aferin genç adamsın zamanı şindi
    - baba şeyy iide bedava buluşulmuyoki kızla bişey yeriz, sinemaya gideriz.
    - eşşoğleşşek otur ders çalış nan it elin ekmek tutsun önce
    - ama

-Oğlum senin hiç kız arkadaşın yok mu erkeklerle takılıyosun sürekli ?
    -Var baba olmaz mı sınıfta bir sürü
    -öle diyil nan manitan yok mu ?
    -var..
    -ee niye anlatmıyosun bana
    -kız değil..
    -hanıııııııııııım silahımı getiiiiiiiiiiir.. cocuk hibine cıktııı

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Gençadam, evinin alt katında marangozluk yapıyordu. Kapı ve pencere
    konusunda uzmandı. Fakat plâstik pencereler yaygınlaşınca, ahşap olanlara rağbet azaldı. Bu yüzden işler iyi gitmiyordu. Üstelik de çocukları büyümüş, biri hariç okula başlamıştı. Masrafları artınca, yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken koyulur, yardımcıya ayırdığı parayı, çocukların harçlığına katardı.

Adam, bir gün çalışırken, elektrik kesildi. Ve uzun süre beklediği halde
    gelmedi. Aksi gibi, o akşam üzeri teslim etmesi gereken birkaç pencere
    vardı. Boş kalmayı sevmezdi. Planyayı yağladı, talaşları süpürdü. Biraz
    dinlenmek için eve çıkarken, sigortaya göz attı. Eğer yanılmıyorsa, bu iş
    normal değildi. Biri gelip sigortayı kapatmış olmalıydı.

Şalteri kaldırınca, atölye aydınlandı. Tahminleri doğru çıkmıştı ama, bu
    işe bir anlam veremiyordu. Şaka dese, böyle bir şaka yapılmazdı. Kendisini kıskanacak bir düşmanı da yoktu. İşe koyulduğunda, yine aynı şey oldu. Ama bu sefer suçluyu görmüştü. Oğlu, evden atölyeye bağlanan merdiveni sessizce inmiş ve sigortayı kapattığı sırada, babasını karşısında bulmuştu.

Adam, on yaşına gelmiş bir çocuğun böyle bir haylazlığını affedemezdi.
    Bütün günü, onun yüzünden mahvolmuştu. Bir kere yapmış olsa, ses çıkartmazdı. Ama tekrarlaması, hangi yönden bakılırsa bakılsın, büyük hataydı. Saçlarından yakalayıp sıkı bir tokat attı. Her şey onun iyiliği içindi. Belki vurduğu tokat, serseri olmasını engellerdi.

Adam, oğlunun gözyaşlarını görmezden geldi ve eve çıktıktan sonra, eşine dert yanarak:

Bu çocuğun, okulda kimlerle düşüp kalktığını bilmemiz lazım!.. dedi.
    Eğer serbest bırakırsak, başımıza büyük dertler açacak!..

Adam, bir süre düşündü. Sonunda da en kolay yolu buldu. Oğlunun hiç
    aksatmadan tuttuğu günlüğünde, arkadaşlarına ait ip ucu olmalıydı. Eşi
    istemese de, ona kulak asmadı ve çocuğunun günlüğünü okumaya başladı.

Oğlu, en son sayfada:

"Bu gece kötü bir rüya gördüm!.." yazmıştı. "Atölyede çalışırken, babamı
    elektrik çarpıyordu. Allah'ım onu koru!.. Ben elimden geleni apacağım!.."

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Son nasihat , babamdan kalan gibi... babam....
    Ey dedemin oğlu, oğlumun dedesi herkesin bir babası vardır. Herkesin dedesinin oğlu oğlunun dedesi sizden önce geldiği dünyadan muhtemelen sizden önce giden... Siz kıyısında durursunuz o nehrin o gider , bir gün nehir kuruyunca farkedersiniz akıp giden suyun altındaki inişleri, çıkışları, sevinçleri,kederleri , nehir kuruyunca.. saat durunca....

Ben nehrin suları çekilince gördüm babamı , kurumuş nehir yatağındaki özlemlerini , kederlerini ve acılarını ömrün saati durunca gördüm . Hayatın orta yerinde devraldıklarını bırakma kavgasındayken nelerden vazgeçtiğini, neleri terkettiğini , nelere veda ettiğini...

Baba sevgisi hep vadesi uzun borçlara bırakılır ama vadenin son ödeme tarihini bilen varmı ki? Bir gün nehrin suları ansızın çekiliverir, ömrün saatinde yorulur akreple yelkovan... Kenedinizi birden uzun bir selvinin önünde bulursunuz...

Onun için hayatın orta yerinde size metanet , cesaret ve fazilet emanetlerini taşıyan emanetçiye teşekkür edin vadesi geçmeden , ben kestirememiştim vadeyi ondandır ödenmemiş bir borcun yükünü taşıyarak geçiyor ömrüm....

Baba oğul ilşkisi böyle birşeydir işte. Onun için vade dolmadan onlara olan sevgiyi tam olarak göstermek gerekir. Vade dolduktan sonra ağlayıp sızlanmanın ' baba seni çok seviyorum..' demenin anlamı yoktur.

Aslında 'baba' anneden daha duygusaldır bu kesin bir gerçek. Anne sadece oğluna sahiplenirken genelde babalar tüm çocuklara sahiplenirler...

Oğul olmakta baba olmakta apayrı bir duygu onun için oğulluğu iyi yapmak lazım ki iyi bir baba olabilelim...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: