+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Haksız yere şikayet etmek ve yalan beyanda bulunmak

Merhabalar , Başımdan geçen olayı kısa bir şekilde özetlemek istiyorum..

Bir süre Samimi bir arkadaşlık yaptıgım bayan ( Flört Yok ) ile 2 ay lık bir sıkı arkadaşlıgımız oldu. bu süre zarfında sürekli telefon mesajlaşmaları akşam beraber dışarı çıkmalar vs...

Neyse Bir süre sonra arkadaşım çok acil olarak paraya sıkıştıgını söyledi ve borç istedi.
    iş bankası cebe havale ile kendisine gönderdim...
    bir süre sonra tekrar , bir süre sonra tekrar derken bu işlem 5 defa oldu. En son tekrar 380 tl bir tutar istedi ve bu tutarı vermeyeceğimi söyledim. kendisi telefonda hakaretler savurdu.küfür etti. Bunun küfrü üzerine bende sinirlendim ve önce eski borçlarını ödemesini söyledim. kendisi ile arkadaşlık yapmak istemediğimi işinin gücünün para oldugunu söyledim. bunun sonrasında benim sana borcum falan yok diyerek alabiliyorsan al şeklinde ibare kullanarak telefon numaramı engelledi. kendisine ulaşamadım.

Arkadaşımın numarasından kendisine insanlık yaptıgımızı adam yerine koyup borç verdiğimizi o parayı sende bırakmam ben ödeyeceksin paramı. şeklinde mesaj attım.

Neyse bu durumu bir arkadaşı ile konuştuk. arkadaşına kendisinin benden borç almadıgını vs. gibi yalanlar uydurarak hakkımda benim kendisini rahatsız ettiğim beni tanımadıgı sürekli telefon ile rahatsız ettiğim tarrzında ne hakka hizmetse şikayette bulunmuş...

Akşam saati evime gelen polisler tarafından suçluymuş gibi üstelik bir bayanı tehdit etmekten , apar topar baglı bulundugum karakola götürüldüm.başka ilçede oldugundan şikaayet 4 saat gibi suçlu muamelesi görerek diğer şubenin ekiplerini bekledim.
    Ardından karakola vardık ve ifademi verdim.

Şahıs ile 2 ay süren bir yakın arkadaşlıgımız oldugunu , hiç bir şekilde kendisini tehdit etmediğimi benden aldıgı borcu geri vermesi istediğimden dolayı beni rencide etmek , borcunu ödememek için hakkımda bu şekilde bir şikayette bulunmuştur..asıl ben kendisinden şikayetçiyim diye ifade verdim ...

Bankamdan Cebe yapılan havale işlemlerinin Dekontlarını aldım... unları karakola sundum. Savcılığa gidicek sanırım..
    Ayrıca facebook görüşmelerimizin bir kısmı duruyor.bunlarıda sunmam gereklimi ( Arkadaşlık yaptıgımızın benden borç istediğinin ispatları olarak )
    Cep telefonu mesajlarının bir kısmı halen daha mevcut. Bu sms leri karakolda kayıt altına almadılar. bu sms leri nasıl kayıt altına aldıracagım ?

Tüm bunların sonucunda Soruşturma aşamasından sonra yada mahkeme aşamasında haklı oldugum şahsın benden borç aldıgı , arkadaşlık yaptıgımız , kendisine para isteyince vermediğim için bana iftira atarak bu şekilde haksız bir dava açtıgı , kanıtlandıktan sonra şahıs hakkında maddi ve manevi bir tazminat davası açma imkanım bulunmaktamıdır. ?

Hukuki NET Güncel Haber

Haksız yere şikayet etmek ve yalan beyanda bulunmak konulu yargıtay kararı ara
    Haksız yere şikayet etmek ve yalan beyanda bulunmak konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Haksız yere şikayet etmek ve yalan beyanda bulunmak

Alıntı Some0ne rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar , Başımdan geçen olayı kısa bir şekilde özetlemek istiyorum..

Bir süre Samimi bir arkadaşlık yaptıgım bayan ( Flört Yok ) ile 2 ay lık bir sıkı arkadaşlıgımız oldu. bu süre zarfında sürekli telefon mesajlaşmaları akşam beraber dışarı çıkmalar vs...

Neyse Bir süre sonra arkadaşım çok acil olarak paraya sıkıştıgını söyledi ve borç istedi.
    iş bankası cebe havale ile kendisine gönderdim...
    bir süre sonra tekrar , bir süre sonra tekrar derken bu işlem 5 defa oldu. En son tekrar 380 tl bir tutar istedi ve bu tutarı vermeyeceğimi söyledim. kendisi telefonda hakaretler savurdu.küfür etti. Bunun küfrü üzerine bende sinirlendim ve önce eski borçlarını ödemesini söyledim. kendisi ile arkadaşlık yapmak istemediğimi işinin gücünün para oldugunu söyledim. bunun sonrasında benim sana borcum falan yok diyerek alabiliyorsan al şeklinde ibare kullanarak telefon numaramı engelledi. kendisine ulaşamadım.

Arkadaşımın numarasından kendisine insanlık yaptıgımızı adam yerine koyup borç verdiğimizi o parayı sende bırakmam ben ödeyeceksin paramı. şeklinde mesaj attım.

Neyse bu durumu bir arkadaşı ile konuştuk. arkadaşına kendisinin benden borç almadıgını vs. gibi yalanlar uydurarak hakkımda benim kendisini rahatsız ettiğim beni tanımadıgı sürekli telefon ile rahatsız ettiğim tarrzında ne hakka hizmetse şikayette bulunmuş...

Akşam saati evime gelen polisler tarafından suçluymuş gibi üstelik bir bayanı tehdit etmekten , apar topar baglı bulundugum karakola götürüldüm.başka ilçede oldugundan şikaayet 4 saat gibi suçlu muamelesi görerek diğer şubenin ekiplerini bekledim.
    Ardından karakola vardık ve ifademi verdim.

Şahıs ile 2 ay süren bir yakın arkadaşlıgımız oldugunu , hiç bir şekilde kendisini tehdit etmediğimi benden aldıgı borcu geri vermesi istediğimden dolayı beni rencide etmek , borcunu ödememek için hakkımda bu şekilde bir şikayette bulunmuştur..asıl ben kendisinden şikayetçiyim diye ifade verdim ...

Bankamdan Cebe yapılan havale işlemlerinin Dekontlarını aldım... unları karakola sundum. Savcılığa gidicek sanırım..
    Ayrıca facebook görüşmelerimizin bir kısmı duruyor.bunlarıda sunmam gereklimi ( Arkadaşlık yaptıgımızın benden borç istediğinin ispatları olarak )
    Cep telefonu mesajlarının bir kısmı halen daha mevcut. Bu sms leri karakolda kayıt altına almadılar. bu sms leri nasıl kayıt altına aldıracagım ?

Tüm bunların sonucunda Soruşturma aşamasından sonra yada mahkeme aşamasında haklı oldugum şahsın benden borç aldıgı , arkadaşlık yaptıgımız , kendisine para isteyince vermediğim için bana iftira atarak bu şekilde haksız bir dava açtıgı , kanıtlandıktan sonra şahıs hakkında maddi ve manevi bir tazminat davası açma imkanım bulunmaktamıdır. ?
    cebe havale gönderdin de parayı kim aldı bu çok önemli banka atm kamera kayıtlarını iste tlf nunda olan msj ları dilekce ile savcılık dosyasına ekle şahitlerin varsa savcıya dinlettirt böylelikle temize çıkarsın ve sana tazminat ödemek zorunda kalır..

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cebe havale ile yapılan işlemler , cep telefonu hat sahibine hat sahibinin kimlik numarası ile yapılıyor. Havale yapılan kimlik numarası ve telefon kendisinin kullandıgı telefon. numarayı kendisinin kullandıgı dilekçesindede mevcut. Kendi kullandıgı numaraya giden bankanın yolladıgı kod ile tc kimlik numarası ve dogum tarihi gibi bilgileri girerek çekiyor. bunuda ancak o telefonu kullanan kişi çekebilir.

Meblağ büyük bir meblag değil sonuçta ben parasındada değilim ama yaptıgı büyük bir terbiyesizlik. tek amacı beni ugraştırmak. işime gücüme bakmamı engellemek vs.... Ayrıca ifadesinde benim adam yaralamaktan sabıkalı bir katil oldugumu kullanmış .ki benim hiç bir cezam yok.. bu da zaten ikinci bir darbe...

ayrıca suçum yok. gezmek tozmak , beraber eglenmek , borç para vermek suçsa sonrada verdiği borcu istemek tabiiki o zaman suçluyum

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bahsettiğin kişi ile nasıl bir geçmişin var bilmiyorum ama şimdiden geçmiş olsun. Daha önce başkaları ilede benzer şikayetleri olmuşmu bilmiyorum ama genelde bu işlerde daha önceside oluyor ve bu şekilde birşeyler koparıyorlar. öncelikle bir daha bu kişi ile hiç irtibata geçmemen lazım. O sana çağrı atsa dahi senin onu aramaman veya mesajına cevap vermemen lazım. Mesajlarıda dilekçe ile değil ifade ile veya tutanakla tespit ettirmen lazım. Polise söylese idin benim cep telefonumdaki ve facebook adresimdeki mesajların tespit edilmesisni istiyorum deseydin tutanak tutarlardı. Sen tespit edilmesini istiyorum demeden işlem yapılmaz. Bu olaydan birşey çıkmaz. Muhtemelen sadece tehdit'ten işlem yapılmıştır. Sen facebook ve cep telefon mesajlarını sakla ve savcılık aşamasında veya mahkeme aşamasında sun. Ama en önemlisi bu şahıstan uzak dur.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Some0ne rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cebe havale ile yapılan işlemler , cep telefonu hat sahibine hat sahibinin kimlik numarası ile yapılıyor. Havale yapılan kimlik numarası ve telefon kendisinin kullandıgı telefon. numarayı kendisinin kullandıgı dilekçesindede mevcut. Kendi kullandıgı numaraya giden bankanın yolladıgı kod ile tc kimlik numarası ve dogum tarihi gibi bilgileri girerek çekiyor. bunuda ancak o telefonu kullanan kişi çekebilir.

Meblağ büyük bir meblag değil sonuçta ben parasındada değilim ama yaptıgı büyük bir terbiyesizlik. tek amacı beni ugraştırmak. işime gücüme bakmamı engellemek vs.... Ayrıca ifadesinde benim adam yaralamaktan sabıkalı bir katil oldugumu kullanmış .ki benim hiç bir cezam yok.. bu da zaten ikinci bir darbe...

ayrıca suçum yok. gezmek tozmak , beraber eglenmek , borç para vermek suçsa sonrada verdiği borcu istemek tabiiki o zaman suçluyum
    eğer ispatlarsan okişinin başı gerçekten belada demektir bol şans davaandan dönme uzlaşma yolu derler ret detmen lazım uzlaşıyı kabul etmiyorum de

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Erenceren ;

KArakoldaki ifademde şahısın ugradıgım maddi ve manevi zararımı karşıladıgı sürece uzlaşma yoluna gidebileceğimi söyledim.

Ayrıca Diğer Sildiğim kısa mesajlar var. Şahsın benden sürekli para istediğine dair. Fakat bu sms leri sildim.Böyle bir olayın başıma geleceğini bilmediğimden olsa gerek.

Bu sms ler Savcılık kanalı ile GSM Operatöründen çıkarılabilirmi ? Bazı Yorumlarda SMS lerin içeriklerinin çıkmadıgı , vs iletiler okudum. Buda kafamda soru işaretleri oluşturdu.

Bu şekilde çıkmıyorsa Veri Kurtarma Merkezleri Telefon hafızasından silinen verileri Garantili olarak kurtarıyor. Fakat oldukça külfetli bir meblağ istiyorlar. Bu şekilde Verileri kurtartsam , Ödediğim Veri kurtarma Firmasına ait olan fatura bedelini de karşı taraftan talep hakkım doğarmı ?

Saygılar....

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

polise yalan beyanda bulunmak

yalan beyanda bulunmanın cezası nedir

polise yalan beyanda bulunmanın cezası

savcılığa yalan beyanda bulunmak

iş arkadaşını şikayet etmek

yalan beyanda bulunmak tck

polise yalan beyan

yalan beyanda bulunmak

yalan beyanda bulunmanın cezasıyalan beyan cezasıbirisinden yalan soyleyerek borc aldim sucum nediryalan sikayetkarakolda yalan beyanda bulunmakyalan beyanda bulunma tckmahkemeye yalan beyanda bulunmaktehdit etmenin cezası yalan olmasiEşim beni şikayet etmiş yalan yereyalan yere dava açmakdilekçe de yalan beyanda bulunmak cezasıyalan dilekçeyle savcılığa sikayet etmeyalan yere polise ifade vermehaksiz yere polise şikayet edildimpolisten şikayetçi olmak site:www.hukuki.netpolise yalan ifade vermekpolise ifade yalan
Forum