Öncelikle herkeze merhaba benim yapmam bir ödev varda büyüklerimden biraz yardım istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşeküürler.

OLAY:
A 17 yaşındadır ve annesi F ile yaşamaktadır. A'nın babası B 01.01.1995 yılında ortadan kaybolmuş ve kendisinden bir daha haber alınamamıştır. B hakkında 01.01.2001 yılında gaiplik kararı verilmiştir. A'nın annesi F ise 01.01.2004 tarihinde bir başkası ile evlenmiştir. evlilik için B'nin geriye bıraktığı mallardan harcama yapmıştır.
A annesi F'nin serbestisi için büyümüştür. keyfine düşkün olan A kendisi C'nin galerisinden araba alır. arabayı bir süre kullandıktan sonra 18 yaşındaki ayırt etme gücünden yoksun D'ye bağışlar.
D bu araç ile kaza yapar. A ayrıca C'nin galerisindeyken C'nin dikkatsizliğinden yararlanarak C'ye ait saati çalar. A bu saati daha sonra bir saatçi arkadaşının dükkanın da E'ye satar.
A'nın babası 01.01.2011 yılında ortaya çıkar.

SORULARI:
1. C saati ile alakalı hangi hukuki imkanlara sahiptir.
2. D yaptığı kazadan dolayı sorumlu olacakmıdır.? Evet ise neden ? Hayır ise neden ?
3. E saatin mülkiyetini kazanmışmıdır.? Evet ise neden ? Hayır ise neden ?
4. A ile C arasındaki sözleşmenin yeterli olduğunu varsayalım. A ile D arasındaki bağışlama sözleşmesinin geçerliliğini hem A hem D açısından tartışınız.
5. B geriye bıraktığı mallarını isteyebilir mi ? Nasıl... ?
6. B hakkında verilen gaiplik kararı .............
7. A ile C arasındaki sözleşmenin geçerliliğini tartışınız.