Merhabalar ..
04.12.2011 tarihinde saat 01.15 civarı rutin çevirme ve uygulama olmadan aniden trafik polisi tarafından durduruldum ve ehliyet ,ruhsat, alkol muayenesi için alkolmetreye üflememi istedi görevli memur ..Bende alkolmetreye güvenmediğimi belirterek şile devlet hastanesine götürülüp orada alkol kan testi yapılmasını talep ettim..
Hastaneye götürüldüğümde acil doktoru tekrar alkolmetreye üflememi talep etti.. Ben tekrar bu talebi alkolmetreye güvenmediğimi belirterek redettim ve kan testi yapılmasını talep ettim, doktor görevinden kaçınarak kan testi talebimi dikkate almadı.
Hakkımda düzenlenen Dr. raporunda ''şahıs alkolmetreye üflemeyi redetti.fiziki muayenesinde orta dereceli alkollü olduğu düşünülüyor '' şeklinde rapor düzenlendi.
6 ay 590 para cezası kesilerek idari para cezası uygulandı ..
Ayrıca tarafıma kesilen ceza tutanagı saat 01.42 düzenlenmiş,hastaneye giriş hasta kabul saatim ise 01:45 yani ceza DR raporundan önce kesilmiş ve DR raporu sonra verilmiş ..
Bende doktor raporuna ve tarafıma kesilen cezaya sulh ceza mahkemesine itirazda bulundum ..
Sizce sonuç ne olur ?
Not:Ne karakol tarafından ,ne hastane tarafından hiç bir tutanak ve imza attıgım evrak yok, ceza tutanagına bile imza atmadım polis imza yerine İMTİNA yazdı..
Sadece resmi belge olarak ;
1 .DR RAPORU
2. CEZA TUTANAGI
var ve bunlardada imzam yok ..

Davanın seyrini ve belgeleri scanlayıp burdan yayınlıcam ilerleyen zamanlarda.Herkese teşekkürler...