Iyi günler,

Ben 15 senedir Almanya`da yasayan Türk asilli Alman vatandasi bir kisiyim.Bundan 5 sene önce Türkiye`den türk bir bayanla evlendim.Kendisi aile birlesimi yoluyla Almanya`ya geldi.2007`de Almanya`da ortak bir cocugumuz dünyaya geldi.Oglum Almanya`da dogdugundan dolayi Alman vatandasidir.2010 itibariyle oglumuz anaokuluna baslamistir.
Esim 2011 yilinin Mayis ayinda oglumuzla birlikte Türkiye`ye izin icin gitti.Gidis tek yönlü olup 4-6 hafta arasi kalip dönecegi konusunda anlasmistik.Bu konuda anaokulundan bu süre icin izin almistik.Esim Türkiye`ye gittikten sonra telefonla görüsmelerimiz oldu hersey normaldi.Izin süresinin sonuna dogru bana Almanya`ya dönmeyecegini söyledi ve akabinde bosanmak istedigini söyledi.Oglumuz ile Türkiye`de kalacagini söyledi ve istersem ayda bir Türkiye`ye gelip oglumu görebilecegimi, fakat kendisinin benimle evli kalmak istemedigini bosanma davasi acacagini belirtti.
Bende bunun üzerine Alman Cocuk Dairesine gidip ilgili uzmanlarla görüstüm ortak olan velayeti kendi üzerime almak icin bilgi topladim.Daha sonra uzman bir avukat yardimiyla
önce esim hakkinda Alman Savciliginda cocuk kacirmadan dolayi suc duyurusu yaptim, polis karakolunda ifade verdim.
Temmuz ayinin sonunda Alman Adalet Bakanligi araciligiyla cocugumun mutat meskenine Almanya`ya iadesi basvuruda bulundum.Türkiye`de ki Adalet Bakanligi yoluyla esim bulundugu yerdeki savcilikta ifade verdi.Yalan ifadelerle benim bosanmaya razi oldugumu, benim onayimla Türkiye`ye kesin dönüs amacli gittigini, tarafimdan siddet gördügünü belirtmis.02 Kasim 2011 tarihinde hakkinda Cocuk Kacirma Iadesi Davasi acildi.Suan delilleri topladim ( anaokulundan sadece 6 haftalik izin icin bir yazi, esim ve oglum icin yaptirdigim 6 haftalik yurtdisi hastalik sigortasi, halen Almanya`da kayitli olduklarini bildiren Ikametgah Belgesi ) avukatimla birlikte durusma gününü beklemeye basladik.
Davanin seyiri hakkinda görüs almak, farkli yorumlar bulmak icin her türlü tecrübe ve fikir sahibi kisilerin ve uzmanlarin yazilarini bekliyorum.