+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  30 YAŞ NASIL HESAPLANIR?
  Şu anda içinde bulunduğumuz gün ile doğum tarihiniz arasındaki tam yıl sayısı hesaplanır. Bu sayı doldurduğunuz yaşı göstermektedir. Gün almaya başladığınız yaş ise bunun 1 fazlasıdır. Örneğin, yukarıdaki yaş hesaplama aracını kullanarak yapmış olduğunuz hesaplamada 29 yaşında olduğunuz belirtilirse, bu 30 yaşından gün almaya başladığınız manasına gelir.
  Örneğin bugün (22.11.2011) tarihi baz alınır ise 23.11.1982 doğumlu bir şahıs 28 yaşındadır ve 29 yaşından gün almaktadır.
  Fakat 21.11.2011 doğumlu bir şahıs 29 yaşındadır ve 30 yaşından gün almaktadır.

  NTVMSNBC.COM'da haber şu şekilde verilmiştir:
  Başbakan, bedelli askerliğin ayrıntılarını grup toplantısındaki konuşmasında açıkladı.

  Bedelli askerliğin 9 yıl boyunca gündemlerinde olduğunu belirten Erdoğan şunları söyledi: "Şartların oluşmasını, terörle zafiyete yol açacak bir durumun oluşmamasını dikkatle gözledik. İlgili kurumlarla istişaresini sürekli olarak Genelkurmay başkanlarımızla yaptık. Bu tasarıyı hazırlamamız uzun bir ön çalışmanın sonucudur. Bedelli için uygun ortam oluştu, adımımızı bugün attık.

  Anayasanın 72. maddesi vatan hizmetinin her vatandaşın hakkı ve ödevi olduğunu belirtiyor. İlgili kanunlarda bu hizmetin bedelli ve dövizli askerlik şeklinde yapılacağı belirtiliyor. Daha önce üç kez bedelli mümkün hale geldi. 1987 ve 92'de amaç saklı, bakaya ve yoklama kaçağı birikiminin engellenmesiydi. 99'da depremin zararlarını gidermek için çıkarıldı. Biz iki önemli hedef gözetiyoruz. Birincisi bakaya kalanların sayısının ciddi oranlarda artığını görüyoruz ve bedelli askerlik yoluyla bu birikimin azaltılmasını hedefliyoruz. İkincisi ise Bedelli Askerlik Kanunu ile çok önemli sosyal bazı hizmetleri ve destekleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz."

  10 BİN EURO'YA DÖVİZLİ ASKERLİK
  En az 3 yıl süreyle yabancı ülkelerde bulunanlara 38 yaş sınırı gözetilmeksizin 10 bin Euro bedelle askerlik görevini ifa etme hakkı getiriliyor. 21 günlük eğitimi de tamamen kaldırılıyor. Dövizli askerlik hakkına sahip olanlar 10 bin Euro ödeyerek bu yükümlülüğü yerine getirecek, yaşı ne olursa olsun.

  YAŞ SINIRI 30
  Fiili askerlik hizmetine başlamamış 30 yaşından gün almış olanlar kanun yürürlüğe girince bedelli askerliğe hak kazanacak. Yaş sınırı için kanunun yürürlüğe girdiği tarih belirleyici olacak.

  30 BİN LİRAYA TAKSİTLİ ASKERLİK
  Kanun yayınlandığı gün 30 yaşından gün almış olanlar 30 bin TL parayı 6 ay içinde ödeyebilecekleri gibi, yarısını başvuru sırasında, diğer yarısını da başvuru tarihinden itibaren 6 ay içinde ödeyerek bu hakkı kazanmış olacak.

  İKİNCİ TAKSİTİ ÖDEMEYEN HAKKINI KAYBEDECEK
  Bedelin yarısı peşin yarısı 6 taksitle ödenebilecek. İkinci taksiti ödemeyen hakkını kaybedecek. 21 gün de temel eğitim almayacak.

  KAÇ KİŞİ YARARLANACAK?
  Türkiye'nin dördüncü kez yürürlüğe koyacağı bedelli askerlik uygulamasından 460 bin kişi yararlanacak.

  TASARI MECLİS'E SUNULDU
  Bedelli askerlikle kanun tasarısı bugün itibariyle TBMM Başkanlığı'na teslim edildi. Başbakan Erdoğan, ''Niyetimiz zamanı uzatmadan süratle bitirmek. Bu hafta sonuna kadar bitebilir. Cuma günü malum gensoru olayı var. Perşembeye yetiştirebilirlerse arkadaşlar. Yetişebilirse bu hafta, yetişmezse haftaya'' dedi.

  BEDELLİ GELİRİ ŞEHİT VE GAZİLERE
  Bedelli askerlikten gelen paranın nereye harcanacağı merak edilen konulardan biriydi. Erdoğan konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Bedelli askerlik uygulamasından elde edilecek gelirin şehit yakınlarına, gazilere, özürlülere, muhtaç erbaş ve er aileleri ile TSK'ya, Jandarma Genel Komutanlığı'na, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na, emniyet hizmetleri sınıfına mensup vazife malullerine yönelik sosyal hizmet ve faaliyetlerinin finansmanına aktarılacak. Milli bütçeden özürlülere yönelik ayırdığımız rakamı da artık bu fona ayırıyoruz. Terörle mücadelede zafiyetin oluşmasına asla izin vermiyoruz. İhtiyaç duyulan erbaş sayısını dikkate alıyoruz."

  VİCDANİ RET GÜNDEMDE YOK
  Başbakan Erdoğan, son günlerde kamuoyunda tartışılan vicdani retle ilgili de bilgi verdi. Erdoğan, vicdani retle ilgili düzenlemenin hükümetin gündeminde asla olmadığını belirtti.

  65 KIŞLA İSMİ DEĞİŞTİ
  Konuşmasında bazı kışla isimlerinin son derece haklı olarak şikayet konusu olduğunu belirten Erdoğan, "Bunların başında da 1943 yılında 33 vatandaşın katledilmesinden sorumlu olan Mustafa Muğlalı'nın kışlaya isminin verilmiş olması geliyordu. Bu isim Van'daki kışladan kaldırıldı. 15 Kasım itibarıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 34, Jandarma Genel Komutalığı'nda ise 31 kışlanın ismi değiştirildi. Şehitlerin ya da TSK mensuplarının isimleri oralara verilecek" dedi.  Hukuki NET Güncel Haber

  Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır konulu yargıtay kararı ara
  Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  merhaba ben 20/ 04 1982 doğumluyum ana yaşım 14/03/1980 fakat kimliğe küçük yazdırmışlar 5 ay yüzünde bedelliyi kaybediyorum yaşımı büyütsem bundan faydalana bilirmiyim veya ne yapa bilirim yardımcı olursanız sevinirim

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Nov 2011
  Nerede
  izmir
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  Merhaba Av. Emrah bey yazınızın ilk paragrafında yaşla ilgili kısmında bir hata var.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  şubat 1982 doğumluyum, bedelli askerlik hakkım var mı ?

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  "Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte her ne sebeple olursa olsun henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış, 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle (bu tarih dâhil) 30 yaşından gün almış..." diyor kanun ! ve 6 ay başvuru süresi öngörüyor.

  bu şumu demek oluyor : 2012 temmuzuna kadar 30 yaşından gün alanlar bedelli askerlik yapabilir ???

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2005
  Nerede
  ANKARA, MERKEZ, Turkey.
  İletiler
  653
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  Selam arkdaşlar 2. bedelli yasası 31/01 tarihinde meclisten geçti ama henüz yürürlüğü girmememiş sanırım. Yürürlüğe ne zaman girer sizce ve bunu nasıl öğrenebiliriz? Askerlik şubelerini aradım haberimiz yok dediler.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2014
  Nerede
  ankara
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik 30 Yaş Nasıl Hesaplanır

  Abim 10 sene once askerlegini yaparken askeri ceza evlerinde yattı.Daha sonra çürük raporu aldı askerligi bitti.Simdi ise sivilde iken işlemiş oldugu sucdan ceza evinde. Şimdi biz askerde yatmıs oldugu cezayı şimdiki yatmış oldugu cezaya mahsup edebilirmiyiz_???

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Askerlik kanununa muhalefet ve bedelli askerlik
  merhaba kardeşim 1988 doğumlu ve asker kaçağı,ailevi sorunlar ve hastalıklardan dolayı askere gidemedi ve bu süre için de yoklama kaçağı olarak 4-5...
  Yazan: rauf1905 Forum: Askeri Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 06-11-2018, 05:41:59
 2. Bedelli askerlik
  Ben 1111 sayili maskerlik kanunun gecici 37 maddesinden yararlanarak bedelli askerlik yaptim ilk iki taksiti odedim son taksiti o anda odeyemedim...
  Yazan: akerim Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 25-05-2008, 02:36:45
 3. Bedelli askerlik
  merhaba,, 3 yıl önce, lise mezun olur olmaz askerliğimi tecil ettirdim sonra AÖF kayıt oldum fakat okumadım ve bu sene -2007- kayıtım bitiyor....
  Yazan: nightauditor Forum: Askeri Ceza Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 09-12-2007, 17:13:12
 4. Bedelli Askerlik
  2000 yılında bedelli askerlik yükümlülüğümü yerine getirdim. Ancak eşit taksitler halinde 15000 DM olarak yapılması gereken ödememi bir aile...
  Yazan: ercan.calim Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 11
  Son İleti: 24-07-2007, 13:21:41
 5. Bedelli askerlik
  Abim 1964 doğumlu 2000 yılında bedelli askerlikten yaralandı zorunlu yapması gereken askerlik yükümlülüğünü yerine getirdi. ancak ödenmesi gereken...
  Yazan: çölçiçeği Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 11-07-2007, 12:52:18

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.