+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 36 ileti bulundu.
    Nerede
    ankara
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

Şubat 2011'de LİMİTSİZ Fiber İnternet servisi diye benden 2 yıllık taahhüt alan ve sözleşme imzalatan Superonline, Nisan 2011'de sözleşmemizde buna izin veren hiçbir madde olmadığı halde internet "download" miktarını limitleme kararı aldı ve eğer bu limiti geçerseniz internet hızınızı limitleme gibi bir eyleme geçmeyi kendinde hak görüp bunu uyguladı. ("LİMİTSİZ" ibaresiyle sattıkları hizmetin bu yeni düzenlemeleri ile Limitsiz hiçbir tarafının kalmaması bile durumun garabetini açıklamaya tek başına yetiyor aslında)

Sözleşmeye tamamen aykırı davranıp bu konudada hiç geri adım atma niyeti olmadığını müşteri ilişkileri ile yaptığım bütün telefon görüşmelerinde net bir şekilde bana ifade eden, "kendi yaptığı sözleşmenin hukuna bile saygısı olmayan" bu kuruluşa karşı sonuna kadar bir hukuk mücadelesi başlatmaya karar verdim.

Daha bunun için dava açmadım, avukat da bulmadım ama davaysa dava, avukatsa avukat, , masrafsa masraf, sabırsa sabır, herşeye razıyım..ama burası hukuk devleti ve biz bu sözleşmelere şekil olsun diye imza atmıyoruz..bu derece pervasız, "hak, hukuk, sözleşme" tanımadan davranmanın bir sonucu olmalı..onun için bu mücadeleyi vermeye kararlıyım..

maddi..manevi her türlü hakkımı talep edeceğim bu sorumsuz firmadan..onun için bana yol göstermenizi rica ediyorum forum katılımcılarından..

Hukuki NET Güncel Haber

Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir konulu yargıtay kararı ara
    Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir konulu hukuk haber
    Konu memmetyasar tarafından (16-10-2011 Saat 19:32:02 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eğer Burası Hukuk Devleti İste Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

"Mücbir sepeler" diye bir şey yok mu sözleşmede?
    BTK bir kural çıkardı ve SOL buna uymak zorunda.
    Bu da SOL için mücbir sebep.
    Bence siz yanlış kişiye sinirleniyorsunuz.

Olayın geçmişi hakkında bilgi edinmek için bir göz atın isterseniz:
    http://haber.gazetevatan.com/limitsi...22192/43/Haber

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eğer Burası Hukuk Devleti İste Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

Sn. Memmetyasar
    Merhaba.. Bir yerde yanlışınız var.. superonline veya ttnet farketmez; verdikleri LİMİTSİZ olan şey Kota dır. Kotada aşırı kullanım olursa (16 GB ve üstü gibi) hızınız olan 20 Mbps 0.512 ye düşürme hakkı var adil kullanım adı altında. Kotada sınırlama yok, aştığınız zaman yaptıkları şey hızı düşürmek. Fiyat farkı çıkmıyor bu anlamda. Siz superonline sitesinden bir mail atın bu şikayetiniz ile ilgili hemen düzeltiyorlar. Biz yazdığımdan beri hiç düşürmediler ayda 80-100 arası Gb download yaptığımız halde ..
    Saygılar

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı realist57 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    verdikleri LİMİTSİZ olan şey Kota dır.
    Sanırım siz olayın tarihçesini bilmiyorsunuz.
    Sayın memmetyasar'ın abonelik yaptırdığı sırada adil kullanım diye bir şey yoktu. 20 Mbit sınırsızdı. Belli bir miktarı aşınca hız düşürülmesi diye bir şey yoktu. Ancak bir süre sonra SOL "adil kullanımı aştığınızda hızınızı düşüreceğim" diye bir şey koydu. İlk yapılan sözleşmede bu hız düşümü olmamasına rağmen sonradan konması ile ilgili problem.
    Üstelik bunu yaparken fiyatı da aynı tuttu.

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sanırım siz olayın tarihçesini bilmiyorsunuz.
    Sayın memmetyasar'ın abonelik yaptırdığı sırada adil kullanım diye bir şey yoktu. 20 Mbit sınırsızdı. Belli bir miktarı aşınca hız düşürülmesi diye bir şey yoktu. Ancak bir süre sonra SOL "adil kullanımı aştığınızda hızınızı düşüreceğim" diye bir şey koydu. İlk yapılan sözleşmede bu hız düşümü olmamasına rağmen sonradan konması ile ilgili problem.
    Üstelik bunu yaparken fiyatı da aynı tuttu.
    haklısınız. ben bilememişim işin tarihçesini..m:ö. 2011 şubat ne diyeyim!! sn. memmetyasar gereğini yapar artık.

Nerede
    ankara
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Mücbir sepeler" diye bir şey yok mu sözleşmede?
    BTK bir kural çıkardı ve SOL buna uymak zorunda.
    Bu da SOL için mücbir sebep.
    Bence siz yanlış kişiye sinirleniyorsunuz.

Olayın geçmişi hakkında bilgi edinmek için bir göz atın isterseniz:
    http://haber.gazetevatan.com/limitsi...22192/43/Haber
    Verdiğiniz linkteki yazıyı okudum. Ama orada BTK kural çıkarttı demiyor. Türk Telekom tarife değişikliğini BTK'ya onaylatacak, BTK'da gönderilen taslağı onaylamadan önce kamuoyu görüşüne sundu diyor.

Türk Telekom'da SOL gibi pazarda rekabet eden bağımsız bir firma değil mi? Neden TT'un kendi tarifesinde değişiklik yapıp bunu BTK'ya onaylatması, SOL'ın verdiği taahhütden tek taraflı caymasını haklı hale getiriyor o noktayı açabilirseniz iyi olur.

Ayrıca
    http://superonline.net/bireysel/ucre...er-double.aspx
    sayfasındaki aylık 199 TL olan aynı (yani gerçek LİMİTSİZ) hizmeti SOL zaten şu anda da başka paket adı altında vermeye devam ediyor. Yani öyle bir kurala tabii durumu yok.

Geçmişten tek farkı sözleşmede bana bu hizmetin Limitsiz olacağını, aylık 50 TL'den vereceğini taahhüt etmişti ve bunun için 2 yıllığına benden de taahhüt almıştı. Ama şimdi "vazgeçtim senin paketine download limiti koydum, bu şartları yine sana verebilirim ama artık ben bunun paketini değiştirdim ve bedelini de 200 TL yaptım" diyor. O zaman aramızdaki taahhüt nerede kaldı? Sadece tek taraflı olarak benim için mi bağlayıcıydı imzaladığımız sözleşme?

Eğer bu mantık sözleşmemize, kanuna, hukuka uygun bir mantıksa ve gayet normal karşılanması gereken bir durumsa, demek ki benim mantığımda bir hata var? Ama sanmıyorum. Onun için evet "gereği"ni yapacağım.

Ben sadece bu durumda izlenecek hukuki yolları iyi bilen arkadaşlardan "gereği" için izlenecek yolla ilgili biraz bilgi vermesini rica ediyorum.
    Konu memmetyasar tarafından (17-10-2011 Saat 15:21:48 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kotada aşırı kullanım olursa (16 GB ve üstü gibi) hızınız olan 20 Mbps 0.512 ye düşürme hakkı var
    Bu hak nereden geliyor?
    BÖYLE BİR HAK YOK!

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bakınız > http://www.superonline.net/yardim/adil.aspx

sn. memmetyasar açın superoline a telefon problem varsa hemen çözüyorlar.. elimden gelse sizin yerinize ben açıp halledecem. bu kadar büyütmeye gerek yok aslında.
    1. SOL kendi başına müşterinin tarifesini değiştiremez. "sen 49 TL ödüyorsun ama kotayı fena halde aştın, al sana en üst tarifeden kesiyorum diyemez." bende SOL dayım ilk 3 ay ücretsiz , 24 ay taahhüte girdim Ay/49 TL. sınır aştık ufak bir ikaz geldi. itiraz ettik normalde böyle bir uygulama yapamazsınız diye, hop herşey düzeldi.. şimdi sınırları geçtik uzaya çıkacaz nerdeyse..
    Bu gibi sorunlar esnek olur.diş geçirebildiklerine uyguluyorlar . açın 08502220222 ye sorununuz neyse söyleyin, anında hallediyorlar. dallandırıp budaklandırmaya hiç gerek yok bence. yıllardır boğazlandık telekoma , varsa aksini söyleyen gelsin.. yok sabit ücret,, yok konuş konuşma ücret. elin gavuruna geçtiğinden beri daha da super !! oldu.. fiber teknolojiden vazgeçmeyin bence.
    saygılar
    Konu realist57 tarafından (17-10-2011 Saat 18:21:36 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

elimden gelse sizin yerinize ben açıp halledecem.
    Sanırım yazılanları okumadan cevaplıyorsunuz.
    Bunu bir okuyun isterseniz:
    Önce "ne kadar indirirseniz indirin, isterseniz 100 terabyte indirin, hızınız hiç düşmeyecek, hep 10 Mbit kalacak" diye sözleşme yapıldı.
    Sonra "Efendim adil kullanım v.s." demeye başladılar ve limiti aşınca hızı düşürmeye başladılar.
    Sorun bu.
    Sizin sıraladıklarınızdan hiç biri değil.

Nerede
    izmir
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

Alıntı memmetyasar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şubat 2011'de LİMİTSİZ Fiber İnternet servisi diye benden 2 yıllık taahhüt alan ve sözleşme imzalatan Superonline, Nisan 2011'de sözleşmemizde buna izin veren hiçbir madde olmadığı halde internet "download" miktarını limitleme kararı aldı ve eğer bu limiti geçerseniz internet hızınızı limitleme gibi bir eyleme geçmeyi kendinde hak görüp bunu uyguladı. ("LİMİTSİZ" ibaresiyle sattıkları hizmetin bu yeni düzenlemeleri ile Limitsiz hiçbir tarafının kalmaması bile durumun garabetini açıklamaya tek başına yetiyor aslında)

Sözleşmeye tamamen aykırı davranıp bu konudada hiç geri adım atma niyeti olmadığını müşteri ilişkileri ile yaptığım bütün telefon görüşmelerinde net bir şekilde bana ifade eden, "kendi yaptığı sözleşmenin hukuna bile saygısı olmayan" bu kuruluşa karşı sonuna kadar bir hukuk mücadelesi başlatmaya karar verdim.

Daha bunun için dava açmadım, avukat da bulmadım ama davaysa dava, avukatsa avukat, , masrafsa masraf, sabırsa sabır, herşeye razıyım..ama burası hukuk devleti ve biz bu sözleşmelere şekil olsun diye imza atmıyoruz..bu derece pervasız, "hak, hukuk, sözleşme" tanımadan davranmanın bir sonucu olmalı..onun için bu mücadeleyi vermeye kararlıyım..

maddi..manevi her türlü hakkımı talep edeceğim bu sorumsuz firmadan..onun için bana yol göstermenizi rica ediyorum forum katılımcılarından..

Şubat 2011 tarihinde imzaladığınız sözleşmeye bakarsanız, (4.23. madde) ABONE, işbu sözleşmeyi imzalayarak, TURKCELL
    SUPERONLINE’ın web sitesinde yayınladığı “kullanım
    koşullarını” kabul etmiş sayılır.
    maddesi yer alıyor
    Superonline resmi sitesinde Mart 2010 tarihinde adil kullanım uygulamasını duyurmuştu. Adil kullanım kotasını aşmanız durumunda hızınız 1 mbit'e düşecektir

Ancak, btk'nın tüketici hakları değerlendirme raporunundaki 23. sayfada,

Yönetmeliğin 17'nci maddesi kapsamında, abonelik sözleşmelerinde yer alan haksız
    şartlara ilişkin düzenleme getirilmiş olup, madde temel olarak, işletmeci tarafından tek
    taraflı olarak abonelik sözleşmesine veya kampanyalara getirilen dürüstlük kuralına aykırı
    düşecek biçimde abone aleyhine dengesizliğe neden olan hükümlerin geçersizliğini
    ifade etmektedir. Abonelik sözleşmesinde veya taahhütnamelerde yer alan kayıtların açık
    ve anlaşılır olmadığı hallerde ise abone lehine yorumun esas olacağı hükme bağlanmış
    olup sözleşmede güçsüz taraf olan tüketicinin korunması amaçlanmaktadır. Madde abonelik
    sözleşmelerinin yanı sıra taahhütnamelerde yer alan hükümlerin de haksız şartlar
    içermesi halinde geçersiz olacağını düzenlemektedir.

maddesi yer alıyor. Yani 4.23. madde anlaşılır bir madde olmadığı için abone lehine esas olabilir.
    http://superonline.net/yardim/abonelik-sozlesmesi.aspx

Yalnız yeni sözleşmelerde adil kullanım uygulaması belirtilmiştir (4.24 madde)
    Konu onur1301 tarafından (17-10-2011 Saat 19:26:05 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

superonline

superonline icra

Superonline avukat

superonline mesaj icra

superonline ozturk hukuk

superonline borca kısmi itiraz

ozturk hukuk superonline mesaji

superonline internet icra takip avukatlari

superonline avukatları