Merhabalar, önümüzdeki ay evleneceğim ve kiralık ev bulduk. Şimdi her konuda anlaşma sağlandı fakat kanunun değiştiğini bildiğim halde ev sahibi kirayı vergi ödememek için elden istediğini söyledi.

Önümüzdeki cumartesi kira kontratı imzalamaya gidiyoruz. İlk defa kiracı olarak bir evde oturacağım için kuşkuya kapıldım. Bunun için ne gibi çözümler olabilir. Yani ben ileride bir problem olduğunda zan altında kalmak istemiyorum.

Kısa kısa sorularım şöyle olacaktı;

1-Bu durumda Kira sözleşmesinin arkasında belirtilen ".... bankasının ... hesabına" olan kısıma ne yazılması gerekmektedir. yani ben elimle oraya elden yatırılacak desem bir problem olur mu?

2- Kirayı elden ödeyip, kira kontratına her ay kirayı verdiğime dair imza attırsam yeterli olur mu?

3- Eğer bu yeterli olmayacaksa, benim mi yoksa ev sahibinin mi makbuz düzenlemesi gerekmektedir?

4- Kira kontratında pul mutlak suretle gereklimidir?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir çok kaynak buldum fakat hepsi 3-4 yıl öncesine ait kaynaklar. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu konuda huzurumun kaçmasını istemiyorum.

İyi günler dilerim...