Merhaba 2003 mayıs ayından sonra açtığım kantin işletmesiyle vergi mükellefi oldum, 2007 yılı Mayıs ayına da. İş yerimi kapattım ve vergi dairesinden tüm kapanış işlemlerini yaptık.
muhasebecimle bana artık tüm işleminiz bitmiştir iş yeriniz kapanışı tamamdır gidebilirsiniz dediler.

4 Yıl 4 Ay sonra Hiç bir Bildirim yapılmadan. Başkent Vergi dairesi tarafından Emekli maaşıma haciz konuldu. birde aynı bankada ayrı hesabımdaki 1000 tl para bulunan hesabıma, bu para eşimin sağlık sorunlarına tedbir için orada bekliyordu.

Borcunun ne olduğunu öğrenmek için başkent Vergi dairesine., gittiğimde, 2004 yılından. 2005, 2006,2007, Yılınına yani kapanışa kadar Bilgimiz olmayan 415 tl kadar borç çıkardılar.
5 yıllık defterler saklama statüsünden çıktığı için yer tutmasın diye imha ediliyor.
Vergi dairesi İşletme kapandıktan 4 yıl 4 ay sonra. bizi bu borçtan haberdar ediyor bu süre içinde ne bana nede muhasebecime, nede E Devlet sayfama hiç bir bildiri yapılmamıştır. ayrıca iş yeri açılırken emekli bilgilerimde vergi dairesince bilinmekteydi.

yani bana ulaşmak istediğinde Ulaşabilirlerdi. aynı 4 yıl 4 ay sonra emekli maaşıma içra koydukları gibi. bunu 4 yıl öncesi de yapabilirlerdi. bunların hiç birisi yapılmadı ve 2004 ten 2011 yılına kadar söz konusu borçlar için hiç bir bildirim yapılmadığı halde böyle doğrudan, emekli maaşına haciz konulması beni vatandaşı olduğum devlet tarafından mağdur edilmeme neden oldu..

Emekli maaşımda ki haciz,i kaldırmam için diğer hesabımı rehin tutular, eğer diğer hesaptaki 1000 tl- bize aktarırsan emekli maaşından haciz,i kaldırırız dediler, dediklerini yapmak zorundaydım. Ellerindeki tutukları rehini onlara vermeseydim. emekli maaşımdaki haciz kalkmayacaktı.

1 Sizlerden ricam Bu konuda ne yapabilirim Başvuracağım bir hukuk yolu varmı?
2 yukarıdaki belirttiğim tarihler zaman aşımına girer mi?
3 Bu konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşıyabilir miyim,__Bu konularda bilgisi olanların yardımını rica ediyorum, _____sonsuz saygılarımla.