Merhaba Sayın Arkadaşlar ;

Yaklaşık 5 ay önceişten ayrıldım ve bir arkadaşım ile (kanıma girmesiyle ) bir dükkan tutup ortak iş yapalım dedik. Kira kontratını eşimin adına yaptık ve telefon adsl yine eşimin adına yapıldı resmi açılış işlemlerine başladığımız sürece ben ortak olacağım kişinin saga sola borcları olduğunu askere gitmediğini bankalara borçlarını ödemediğini öğrendim bundan dolayı ortaklığa girmedim mal sahibini arayıp kira kontratını eşim üzerinden iptal ettirdim fakat telefonlar ve adsl gibi şeylerin taahütü olduğundan iptal ettiremedim bu kişi ise bana faturalarını kendisinin ödeyip daha sonra üstüne alacağını söyledi yalnız bu kişi faturaları şuanda ödememiş ve firmalardan eşimi arayıp ödeme istemişler ki normalide budur (eşimin adına olmasından ) bu kişi ile görüştüğümde bugün öderim yarın öderim diye sallaıyor tabiri caizse benim bu durumda yasal olarak hakkımı savunabileceğim bir kanun varmıdır bu ödemelerinin olmaması durumunda doğal olarak eşimi firmalar avukata verecekler bunların yaşanmasını istemediğimden ama ayrıca bu kişininde yaptığının yanına kalmasını istemediğimden nasıl bir yol izleyebilirim. Bu konu için beni aydınlatırsanız sizlere minnettar kalırım.
Saygılarımla.