Merhabalar, 2004 senesinde kazandığım Kayseri Erciyes Üniversitesinde okurken öğrenim bursuna müracaat ettim ve burs çıktı.. Ben bursu almaya devam ederken 1 yıl sonra okuldan kaydımı sildirdim, yalnız bursu almaya devam ettim çünkü yeniden sınavlara hazırlanacaktım vs. Bana 2009 yılında ödeme planı geldi, 3 ayda bir 936 tl geri ödemeli. toplamda 7.120 tl. Normal ödenen para da 6.300 tl.. Bu konuda bir problem yok.

Ben ödemesi yeni gelen borcumu ziraat bankasına ödemeye gittiğimde vergi dairesine yönlendirdiler . Vergi dairesinde 16.400 tl ödeme göründü.

Kyk'yı aradığımda okulunuzu bıraktığınız zaman kyk ya dilekçe ile bildirmeniz gerekiyordu dendi ve mevzuat'a göre okuldan kaydını sildiren burs öğrencileri bursun kesildikten 1 yıl sonra yılda 4 eşit parçaya bölünmüş olarak ödeyecektir diye bir madde var tabi ben bunu 18 yaşında okumadım hiç..

Şimdi görünen ödemeye göre 2009 da bana normal ödeme planı geliyor ben de her şey normal diye 3 ay önceki yapılandırmaya da başvurmadım. 2005 te bıraktığım okuldan 2010 yılında kyk'ya bu öğrenci okulu bırakmıştır diye bilgi gelince geçmişe dönük beni bir anda borçlandırmışlar.. Ben bu parayı ödemek istiyorum ama kullandığım kadarını ve normal faizini bu para çok anormal ve ödemesi zor Ne yapabilirim ? ŞimdidenTeşekkürler