Merhabalar. Abim bi kuyumcuda tezgahtardı ramazan bayramında memlekete gitti bi hafta tabi dükkan bayram 2. gününden itibaren açık ve giderken hesapları tam bıraktı patrona ve geldiği gün patron 3 yeğeni ile tartı yaptırıyor dükkanda ve 2.5 kilo açık var diyor. dükkanda yeğenleride artislik yapıp darp ediyorlar. Patron şikayetçiyim deyip karakola gidiyorlar hepsi ve ifadeler alınıyor. Abim olayı anlatıyor 5 kişi dükkanda hepsi akrabası bana atılan bi suç ve gidip gitmediği belli bile olmayan bi para sözkonusu. Sonra bunlar çıkıyorlar bu sefer ben karakola gidip kayıtları sorunca öyle bi olay yok bu şahıslar buraya uğramadı bile diyolar yani tüm kayıtları almışlar yok etmişler bişey çıkmadığını anlayınca. Ama adam telefonları dinletiyor ve sözlü taciz ediyor ve delil topluyorum diyormuş.Arkadaşlar bilinmesi gerekenler bu adam sigortadan para almak için böyle bişey yapabilirmi. 3 senedir yanımda diyor 1 senedir sigortasını başlattı buda bi suç değilmi. Asla ve asla abim öyle bişi yapmaz , kendi çevresini yeni getirip kurdu yani 3 aydır girdiler oraya ayağını kaydırıp diğer esnflarda bu çocuğu işe almasın rakipim olmasın diye bu iftirayı atabilir. Abim çok iyi tezgahtardır ve herkes sever onu çok iyi iş yapar. Şimdi abim nasıl bi tutum alabilir yanındaki kuyumcu seni alırım işe demiş buna çevreden hiçkimse inanmıyor ve her esnaf tepkili dava aç diyorlar ama genede bi itibar lekelenmesi bi şeref onur olayı var işin içinde karşı taraf dava açmayınca dava açamazsınız gibi bişey demişler Ama patronuda davayı kaybedeceğini biliyor tazminat vermemek için dava açmaz zaten kanıtı yok diyolar ve kamera kayıtları herşey var bulsun getirsin ama getiremez çünkü iftira. Abime güvenmeseler diyelim bu adamın ekmek kapısı onuru bi iftirayla zedelenince kendimiz bi dava açamazmıyız. Etrafta 280 bin liramı aldı diyomuş. İnsan kendinden emin bile olsa millete bu şüphe düşünce bu adam nasıl sokakta yürür. Nasıl bi tutum izleyip dava açabiliriz lütfen yardımcı olabilecek arkadaşlar rica ediyorum sahipsiz olduğumuzdan bukadarda üstümüze geldiler yardımlarınızı bekliyorum lütfen ne yapabiliriz nasıl bi hukuk süreci başlatabiliriz.Söylediklerimin hepsi harfiyen doğrudur bu işin üstüne nasıl gidebiliriz yardımalarınızı bekliyorum varsa okuyan avukat arkadaşlar bu durumu üstlenebilirlermi benle irtibata geçebilirmlermi. şimdiden teşekkürler.