Bugü boşanma davamızın ilk günüydü.Hakim eşime geçimsizliğini ispat et yoksa adam boşanmak istemiyor dedi ve bana sadece boşanmak istemiyorsun değilmi diyerek davayı erteledi.
Bu arada çocuk için aynen yazılı rakamı iştirak nafakası olarak verdi.(Buna hiç itirazım yok).
Eşim istediği nafakayıda aynen yazdığı rakam üzerinden tedbir nafakası olarak aldı.
Be itiraz etmedim ama düşündükçe ağrıma gidiyor ve araştırabildiğim kadarıyla davasını kanıtlamamış kişi nasıl oluyorda bunu alabiliyor?
Eşim evi sebebsiz terk edip dilekçesinde birdünya sebeb saymış,bunların tümünü hem delillerimle hemde yalan söylediğini, hem param yok deyıp hemde kendine ev satın alabildiğini,evi sebebsiz terkinin yanında evlilikte çok çok ağır kusurlu olduğunu yine delil ve birden çok ses kaydı ile ispat etmişken,hakimin önünde cd yi ve dosyamı gördüm sanırım okudu dinledi.
Ama bu konuda araştırdığım kadarıyla evi terk eden eş terkte haklı olduğunu ispatlayamazsa tedbir nafakası alamaz diye anladım yanılıyormuyum?
Hakim eşime ispatlayamazsan red olacak demesinin yanında benim sunduklarımla beraber terkte haklı olduğuna kanaat getiremediği anlamına gelmiyormu?Yani hem ispatla diyip hemde ispatlanamamış birşey için tedbir nafakası verilmesi doğrumudur?
Ben hakimin benim dosyamı okumadığını yada tarafların dilekçelerini karıştırdığını düşünüyorum mümkünmüdür?
Benim maaşım 1800Tl ve toplam nafaka miktarı 650tl.Ama ben daha evlilğin borcunu ödüyorum bu nafaka ile elime kuruş kalmasını bırakın maaşım yetmiyor.Ben kaç ay verebilirim ki bunu?
Eşim ise babadan dul maaşı alacak,eski eşinden bakmadığı kızı için 350 benden 650 bide iş bulmuş enaz 500de ordan toplamda 1800en az benden daha rahat asıl yoksul ben kalıyorum.Ayrıca ben 15senedir memurken evim yok eşim birgün çalışmışlığı yok eski kayınpederine yaslanıp kendine sıfır daire aldı.Bunuda dilekçemdwe belirttim ve kayıtlar ile çok net ispatladım.Bu durumda yaşadığım normalmidir.Ben iyimser olup hakim beni para yüzünden boşanmak istemiyorum diye düşünmesin diye itiraz etmedim ve edersem yanlış anlaşılmaya sebeb verirmiyim?Yada yine kadın korunması diye ezilmem mi layık görüldü?
İtiraz etmem yönünde görüşünüz olursa buna örnek dilekçe bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.