Merhaba...
İmar planında 7m yolun kenarında olduğu görünen parseli satın aldım.Yolun 3 m lik kısmı kendi parselimin terkinde olduğundan terkettim ve yolun açılmasını belediyeden talep ettim.Yol 3 m olarak açıldı.Geri kalan 4 m lik kısım ise arsa sahipleri terketmediği için belediyenin de kamulaştırma için parası olmadığı bahanesi ile açılmadı.Parselime belediyeden ruhsat alarak evimi yaptım.Benim gibi aynı durumda olan diğer 3 komşumda ruhsatlı yapılarını yaptı.Fakat belediye yolun dar ve yetersiz olduğu bahanesi ile su,kanalizasyon,doğalgaz,çöp konteynırı,asfalt vb. hizmetleri yapmıyor ve bizleri mağdur ediyor.Sormak istediğim husus şunlar:
Belediye imar durumu,yapı ruhsatı ve iskan verdiği parsellere bu hizmetleri götürmek zorunda değil mi?
Su ve Kanalizasyon bağlantı yerini ve imkanını sağlamadan nasıl ruhsat veriyorlar bu yasal mı?
Komşu parsellerin terk etmediği kısımda kalan imar yolunun 4 m lik kısmını belediyesnin açması için yapılabilecek birşey var mı?
18. Madde uygulaması talep ederek yolun belediye tarafından açılmasını sağlayabilir miyiz?
Son olarakta yapılacak işlemlerden tarafımızın zarar görmeyeceği bir seçenek sunabilirseniz iyi olur.Çok teşekkür ederim kolay gelsin...