Merhaba
Antalya'da 3 blok 54 daireli bir sitede oturuyorum,malsahibiyim. Aidat bedelimiz 125 lira. Birkaç ay önce kapıcımız işten çıkarıldı. Bu karar toplantıda verilen bir karar değildi, sadece güvenlikleri çıkarma kararı alınmıştı. çok ani bir şekilde yönetim kendi kendine kapıcıyı işten çıkardı. Yıllardır çalıştığı için de tazminatların en büyük kısmı kapıcı yüzünden ödendi. Bu tazminat bedelleri için ek aidat olarak 225 lira isteniyor. Yönetime böyle bir yetki verilmeden bu işi yapmış olması ve bu kadar kişiyi 225 lira ek aidata zorlaması sizce uygun mudur?
Ayrıca bugün havuz kullanım kuralları diye bir çıktı bırakıldı. Bu kuralların içinde "bayanların bone kullanmaları gereklidir" yazmışlar. Şimdiye kadar böyle bir uygulama hiçbir site havuzunda yada otelde ben görmedim. olimpik havuza yüzme musabakasına katılmıyoruz, serinlemek için havuza giriyoruz. Ben bu kurala uymak istemiyorum. Bu kurala uymamanın herhangi bir cezası olabilir mi?
Son olarak da evimde iki yıldır iki kedim var. Şimdiye kadar daire kapımdan dışarı çıkıp, kimseye hiçbir rahatsızlık vermediler. Terisne sitenin çocukları sürekli onlarla oynamaya bize gelirler. Yılda iki defa aşı için çıkarıyorum sadece. Evimde insanları rahatsız edebilecek evcil hayvan kokusu falan da yok. Zaten köpek olmadığı için ses konusunda da hiçbir problemimiz yok. Site yönetmeliğinde evcil hayvan yasaktır yazıyormuş, bu konuda bir yaptırım uygulayabilirler mi?

Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.