+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 30´e kadar toplam 30 ileti bulundu.

Konu: Askere gitmek zorunlumudur, neden?

Askere gitmek zorunlumudur, neden? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: askere gitmek zorunlumudur ,neden ?

Aslında terör üzerine de söylenecek çok şey var kısaca Kemal Sunal'ın faşo ağası derebeylikle mücadelesi geldi ağalık devlet içinde beylik olma özentisine, sosyal olayları ve sorumlularını iyi irdelemek gerek. Site yönetimi uygun görürse devamını da yazarım ancak yazdıklarım terörden nemalananların hoşuna gitmez terörden nemalanandan kastım sadece teröristler ve yandaşları değildir ''kısaca bu durum hak arama adına ezilip ezenlerin hikayesidir'' bilmiyorum bu sözü ne kadar geniş yorumlayabilirsiniz.

Hukuki NET Güncel Haber

Askere gitmek zorunlumudur, neden? konulu yargıtay kararı ara
    Askere gitmek zorunlumudur, neden? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Yeryüzü
    İletiler
    63
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Askere gitmek zorunlumudur, neden?

Askere gitmek neden zorunlu olsun? Devletin insanların canlarını tehlikeye atmaya hakkı var mı? Giden canları geri getirme gibi bir imkanı var mı? Değilse giden canların hesabını nasıl vermeyi düşünüyor?

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle dikkat edelim ki yorumlarımız suç unsuru içermesin tedbir adı altında sitemize ceza uygulanmasın, askerlik dayanağını anayasadan alır kanunla şekli düzenlenir vatan hizmetidir her vatandaşta bunu yapmaya mecburdur, mecbur olmalıdır öncelikle bu konuyu anlamak gerekir 18 yaşını doldurup bir engeli olmayan her vatandaş anayasaya göre sorumludur, durum budur yasa ise olayı daraltmıştır bildiğimiz askerlik durumuna getirmiştir oysaki yurt dışında tahsil yapan bir öğrencinin okul bitiminden sonra okuduğu ülkede 15 ay kültürümüzü tanıtması dilimizi ögretmesi de vatan hizmetidir (resmi sıfatla karşılık beklemeden) yada bir bayanın huzur evinde veya bedensel ve ruhsal engelliler için açılmış bir binada bu kişilerin ihtiyaçlarını emeği doğrultusunda karşılık almadan resmi sıfatla 15 ay süre ile yapmasıda vatan hizmeti olabilir bu örnekler arttırılabilir bu durum eşitliğinde gereğidir zira bir bayanın hukuk fakültesini bitirip stajı yaptıktan sonra mesleğe başlaması hakim savcı olması avukat olması kariyer yapması erkeğinse vatan hizmeti yapması yaptırıma boyun eğmeyi itaat etmeyi öğrenmesi anayasaya uygun mudur?
    yorum yok sadece +1

ve saç konusunda hayla bir gelişme yok askerlik kanununun dosyasını bulamadım 1-2 sey buldum "saç" ile ilgili hiç birşey yok
    bilen varsa askerlik kanununun dosyasını paylasırsa sevinirim ve sac kesimi ile ilgili internettede bir bilgi yok ??

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.haberturk.com/gundem/habe...kemede-bir-ilk

yukarıdaki msji editlemek istemedim

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Cevap: Askere gitmek zorunlumudur, neden?

Alıntı besimbicer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    trcem beni ilgilendirir
    askerlik konusunda görüşüm aynı saç konusunu muayene sırasında pskyatri ile konusucam zaten
    son olarak kimsenin zorlamasıyla birşey yapmam.

Kırkağaç ta acemi birliğindeyken askerin birisi spor yaparken yorulmuş ki ben İSTİFA ediyorum dedi ve iyi bir dayak yedi.Tam o zihniyet gibi yorumlar.

Askerlikte yanlış olan bence 20 yaş,en hafif tabir ile o kadar mıymıntı oluyorlar ki anlatılmaz.

Erkek olanın adam olabilmesi için askerlik ve evlilik yarı yarıya etkendir.Vatan,millet onlara girmeye gerek yok.

Askerde her şey nizam içinde,yat belli,kalk belli,yemek saati,spor saati her şey düzenli.

Bana yada bize bunlar gerekli değil,ben zaten adamım,askerlikten bir şey öğrenmek istemiyorum sözle diyebilirsiniz ama kanunen yapmak zorundasınız.

Bu söylediklerinizi eğer askere giderseniz rutbeli birisine derseniz çarpılırsınız.Hatta ben askerken Şemdinli de komutanımızın rutbelinin askeri dövmesinin 50 kuruş gibi cezası var demişti. Şaka bir tarafa dayağı hak eden hakikaten çok asker vardı.

Saç mevzusu düşman boğaz kesme ne bilim saçmalık gibi geldi.

6-7 ay berberlik yaptım askerde.Genelde subay traşı yaptım.Birlik komutanı çok abartmadan biraz uzun saça müsade edebilir.Teskere yaklaştığı zaman saç konusunda sıkıntı olacağını sanmam.Askerde saçı kazımak yasaktı.Bildiğim kadarı ile toplu saç kazıtma,toplu yemek yememe isyan sayılıyordu.

Saçın normal ölçülerde olması temizlik ile alakalı olabilir.Koltuk altı,kasık traşı,el ve ayak tırnağı onları bile kesmeyi öğreneceksiniz.Komple bakım,araba bakımı gibi.

Kendi kafanıza göre şekillendirmeyin askerliği.K.K.K (konuşma,karışma,kaytarma) buna dikkat edin.

Asker : Askerlik mükelllefiyeti altına girmiş er veya erbaşların,özel kanunlar ile t.s.k katılan erden mareşala kadar rutbeye haiz olan kişilere asker denir.

Askerlik : Türkiye vatanını istikbal ve cumhuriyetini korumak ve kurtarmak için harp sanatını öğrenmek ve uygulamak.
    Konu carsambalıfaruk tarafından (12-04-2012 Saat 00:31:54 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı carsambalıfaruk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kırkağaç ta acemi birliğindeyken askerin birisi spor yaparken yorulmuş ki ben İSTİFA ediyorum dedi ve iyi bir dayak yedi.Tam o zihniyet gibi yorumlar.

Askerlikte yanlış olan bence 20 yaş,en hafif tabir ile o kadar mıymıntı oluyorlar ki anlatılmaz.

Erkek olanın adam olabilmesi için askerlik ve evlilik yarı yarıya etkendir.Vatan,millet onlara girmeye gerek yok.

Askerde her şey nizam içinde,yat belli,kalk belli,yemek saati,spor saati her şey düzenli.

Bana yada bize bunlar gerekli değil,ben zaten adamım,askerlikten bir şey öğrenmek istemiyorum sözle diyebilirsiniz ama kanunen yapmak zorundasınız.

Bu söylediklerinizi eğer askere giderseniz rutbeli birisine derseniz çarpılırsınız.Hatta ben askerken Şemdinli de komutanımızın rutbelinin askeri dövmesinin 50 kuruş gibi cezası var demişti. Şaka bir tarafa dayağı hak eden hakikaten çok asker vardı.

Saç mevzusu düşman boğaz kesme ne bilim saçmalık gibi geldi.

6-7 ay berberlik yaptım askerde.Genelde subay traşı yaptım.Birlik komutanı çok abartmadan biraz uzun saça müsade edebilir.Teskere yaklaştığı zaman saç konusunda sıkıntı olacağını sanmam.Askerde saçı kazımak yasaktı.Bildiğim kadarı ile toplu saç kazıtma,toplu yemek yememe isyan sayılıyordu.

Saçın normal ölçülerde olması temizlik ile alakalı olabilir.Koltuk altı,kasık traşı,el ve ayak tırnağı onları bile kesmeyi öğreneceksiniz.Komple bakım,araba bakımı gibi.

Kendi kafanıza göre şekillendirmeyin askerliği.K.K.K (konuşma,karışma,kaytarma) buna dikkat edin.

Asker : Askerlik mükelllefiyeti altına girmiş er veya erbaşların,özel kanunlar ile t.s.k katılan erden mareşala kadar rutbeye haiz olan kişilere asker denir.

Askerlik : Türkiye vatanını istikbal ve cumhuriyetini korumak ve kurtarmak için harp sanatını öğrenmek ve uygulamak.
    hmm alternatif gruplara yonelmek lazım
    + sac konusunda hayla bir gelişme yok

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0

ASKERLİK KANUNU (1)

"saç" ,"saç kesimi" kelimesi geçmiyor bile

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sanırım birileri sadece birşeyler elde etmek icin o yoldan gecmemiş kişileri kullanıyor/kandırıyorlar evet anlıyorum ,darbe zamanında kullanılan asker/ veya rütbeli askerler sadece piyondu su günde (19:10-05.mayıs.2012) bunun davası devam ediyor. o zaman bir "hayat" 'ı almak o kadar kolayken bu-bunu yapan kişiler o anı savunuyorlar. neden ,peki bugun 'ü o an gibi düşünüp öldürülen insanların davasını yapıyorsunuz? bugun aynı olay olsa bunun icin sizi koruyacak/korumak zorunda olan asker/ordu sizi öldürebilir mi ?

hayır bu oyunun bir oyuncusu olmayacagım. (devlet bana/beni bu durumda bakmayabilir, fakat düzene karsı gelirsem elbet beni görecektir)

Nerede
    erzurum
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kanuni yönlerini gayet güzel yazmışlar.

İnsanların hepsi melek olursa , birbirinin hakkına hukukuna riayet eden insanlar olursa o zaman dünyada askerlik mesleğine gerek kalmaz.

Savaşlar neden çıkıyor diye sormamız lazım ilk önce kendimize ;
    1. Hammadde kaynaklarının bölüşümü konusunda ki anlaşmazlıklar.
    2. Din konusu
    3. Kültürü koruma konusu
    4. Toprak konusu
    5. Farklı konular

insanlar arasındaki yanlış yapılan diyaloglar bırak bir sorunu çözmeyi üstüne birde daha da fazla sorun çıkarır.

Sene 2012 itibari ile dünya tek bir merkezden yönetilmediği için tek dil , tek para , , tek din , dünya vatandaşlığı olmadığı için 7 miyar insanın tek merkezden yönetilmesi şimdilik sorun olduğu için her kara parçasında yaşayanlar kim kimlerle daha iyi anlaşıyorsa onlarla işbirliğine gidip diğerlerine karşı kendilerini korumak isterler.

Mesela polis olmasa ne olurdu ?

Polis olmasa idi hadi bakıyım sıkıyorsa şehrinden 10 km öteye sağlam git. Her köşe başında bir menfaat grubu olurdu ve herkes birbirinin yolunu keserdi.

İnsan özü ile en vahşi saldırgan bir canlıdan bile daha saldırgandır. Ehlileştirilmesi gerekir. Eğitilmesi gerekir.
    Anlık doyumlara ulaşamadığı zaman ertelemeyi , bunada şükür demesini bilmesi gerekir.

Hani bir bebek mama alamadığında ağlamaya başlar veya bir çocuk oyuncağı elinden alındığında kendini yerlere atar ya. gücü yetse o oyuncağını elinden alanı parçalar

O mesele. Bu çocuk nasıl büyüdükçe artık olgunlaşıyorsa elinden oyuncağı alındığında kendisini yerlere atmamasını öğreniyorsa , mama verilmediği zaman ağlamayıp kendi mamasını kendisinin kazanıp almasını gerektiğini öğreniyorsa aynen bu şekilde insanlar eğitilmeli ve ehlileştirilmelidir.

Zaten çok saldırgan olanlarda kendi başlarına ayakta duramayacaklarındandır ve bilgi eksikliğindendir . Eskiden nasıl bir köyde yaşayanlar tarlasını , bahçesini , bağını geliştiriyor , evlerini geliştiriyorlar ama diğer köydekilerde bunları yapmıyor , onlarda ok mızrak geliştirip diğer köye saldırıp yiyeceklerini içeceklerini ellerinden alıyorlar. Onların yaptıkları evlere el koyuyorlardı. Bir süre sonra bağ-bahçe-tarla işlerini bilmedikleri için gene aç kalıyorlar sonra gidip başka yerlere saldırıyorlardı.Bu doğrumudur. Elbette yanlıştır.

Günümüzde böyle düşünen ülkeler varmı dersen tabiki var. Böyle düşünen ülkeler olduğu için her ülke kendisini korumaya almak zorunda kalıyor. Bizim silahlı kuvvetlerimizin olmasının amacı hadi gidelimde şu ülkeyi işgal edelim amaçlı değildir. Olurda dengesizleşen ülke olursa bizim ülkemizdeki insanların mallarında , canlarında , namuslarında gözü olanın gözünü çıkarmak için vardır.

Bu da sadece maaşlı askerler ile olmaz. Halktan her aileden yaşı geleni askerliğe alırız ve nöbet kulubelerinde dururlar. Ülke 24 saat boyunca her daim nöbet halindedir. Bu nöbeti geçmişte bizden büyükler tuttular , bizde tuttuk , bizden sonra gelenlerde tutacaklar.

Ama dediğim gibi bütün dünyada insanlar melek olursa askerliğe gerek kalmaz. Askeri harcamalarada gerek kalmaz. Ama birde şeytan denilen bir eşek herif var. İkide bir diğer ülke başkanlarını ordularını kışkırtıp duruyor.

- Bak oğlum senin petrolun yok , senin doğalgazın yok. 1 senede 1 trilyon dolar petrole , doğalgaza para veriyorsun. Bu paralar halkın cebinden çıkıyor. Bak şu ülkede kocaman topraklar var. Bunların yer altında senin ülkene 100 yıl yetecek kadar petrol , doğalgaz rezervleri var.Ne para verecen , git ordunla çök bunlara , içeride de halkını kışkırt iktidarı düşür sonrada al bunların doğalgazını , petrolunu para verme.

Hepsini para ile almaya kalksan 100 trilyon dolar tutar. Fakat içeri girip işgal edersen askeri masrafın en fazla 2 trilyon dolar olur.
    98 trilyon dolar kâra geçersin. Arada bir askerlerinde ölür ama ölsünler sorun değil. O kadar da olacak.

Diyor bu şeytan bazı ülkelerin başkanlarına ve yönetimlerine....

Dünya petrol tüketimi ülkelere göre
    http://www.pigm.gov.tr/dunya_ham_petrol_tuketimi.php

Bu da ülkelerin petrol üretimleri
    http://www.pigm.gov.tr/dunya_tablo/d...ol_uretimi.xls

Doğalgaz içinde rezervlere baktığımızda hangi ülkeler hangi ülkeler tarafından saldırı tehdidi altında artık 10 yaşında ki çocuk bile anlar.
    Ben mesela bir ülkenin doğalgaz rezervine baktım o ne yav öyle. Bütün dünyaya 100 sene yetecek doğalgaz rezervi sadece bir ülkede var. Şeytan bile beni dürttü. Ordum olsa bişiler düşünecek seviyeye geldim

Bunlarda dünya ülkelerinin askeri güç tablosu
    http://askerigucu.com/

Bizde ise böyle başkalarının ülkesinin kaynaklarına göz dikelim çoluk , çocuk , kadın , hepsini öldürüp kaynaklarını zorla ele geçirelim gibi pis düşünceler yok.Bizde olurda saçmalayan dengesizleşip ülkemiz insanlarının namusumuza , mallarımıza , canlarımıza , kaynaklarımıza göz dikenler olursa onların gözünü çıkarmak için ordumuz ve askerlerimiz var. Biz halk olarak çalışırız üretiriz vergimizi veririz diğer ülkelerdeki insanların ürettiklerinide para ile alnımızın teri ile satın alırız. Kimsenin malında mülkünde , namusunda , canında, kaynaklarında gözümüz yok.

Halk olarakda birbirimizi birazcık sevelim , sayalım , biraz birbirimize saygı duyalım. En ufak fikir farklılıklarında , düşünce farklılıklarınıda , vb ufak tefek sürtüşmelerde birbirimizi yemeyelim.

Biz bu şekilde düşünerek askerlik yaparız. Saldırmayanla işimiz olmaz. İyi niyetle gelene çay ikram ederiz , kahve ikram ederiz

Saldıran olursa da çok güzel işimiz olur.Ülkemize kötü amaçlarla gelenleri topraklarımızda çok güzel ağırlarız., Art niyetlerle gelenlere ise topraklarımızın altı bütün dünyayı misafir edecek kadar geniştir.

A örneğinde görüldüğü gibi
    bakınız
    M.Kemal Atatürk
    Kurtuluş Savaşı

Nerede
    mersin
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Red face gejna 413691 e cevap. Cevap: Askere gitmek zorunlumudur, neden?

Alıntı gejna rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    askeri ordusu olmayan bir devlet düşünülemez. zaten kimse ordu olmasın demez kimse savas cıkarsa ben kacarım da demez. yasadıgımız yy da savasların nasıl yapıldığı gorunuyor hangi guclerin kiminl savacagı acık suruye irak iran yunanıstan bulgaristan bunlar bize savas acamaz zaten fransa almanya çin ingiltere abd bu ulkelerlede biz savasamayız zaten. turk ordusu gucludur evet ama komsularındaki ordulardan güçlüdür. simdi bu sistemle turkiye cumhuriyeti bu buyuk güclerden biriyle savasa girse yıkım korkunc olur sebebi savunma sanayisi icin harcanması gereken paranın 800 bin kisiyi doyurmak icin kullanılmasıdır annelerimizin bacılarımızın hayatını 1000 i gecen sınır karokolları ile koruyamayız uydularla yuzde yuz yerli olarak uretilen hava savunma sistemleriyle koruyabiliriz. git askere tut nobet mayına bas pusuya düş aynı yerde bi daha pusuya düş aynı karokola 10 defa baskın ye bunlar duzenli orduların profosyenellesmeyen orduların basına gelen seylerdir... askere gitmemek baska biseydir savastan kacmak baska biseydir 20 30 milyar tl bütcesi olan bir kurumun 800 bin personeliyle 30 yıldır teroru bitirememesinin askeri sebeplerinden biride budur bu mantık la gidilirse askeri olarak cagın cok gerisinde kalırız. diyelim ki savas cıktı askere giden 10 kisiye sorun 7 si size 3 5 10 bilemedin 20 defa ates etdigini acemi birlikte biraz spor yaptıgını sonra usta birliginda paso yatdıgını anlatacaktır... atalarımızın savas teknikleri veya sahip oldukları orduların sistemleri onların yasadıkları çağ içerisinde değerlendirilmelidir. bu yy la bu sistem yanlıstır zorunlu askerlik sistemide yanlıstır sadece bir savas durumunda insanların nasıl hareket etmelerini ogrenmeleri acısından her turk vatandasının kadınlarda dahil 2 ayı gecmeyecek kadar temel egitim alması mantıklı olabilir. savasmak bir sanatdır ve ustalara burakılmalıdır... iyi forumlar
    GEJNA MERHABA. Cok isabetli yorum yapmissiniz. Mersin'li oldugunuz her halinizden belli. Thanx

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlik zorunlumu

askere gitmek zorunlumu

askerlik yapmak zorunlumuaskerlik mecburimiaskere gitmek mecburimiaskerlik zorunlu mutürkiyede askerlik zorunlumuaskerlik zorunlu muduraskere gitmek zorunlu muaskerlik mecbur muaskerlik neden zorunluaskere gitme zorunlumuaskere gitmek mecbur muaskerlik mecburi miaskerlik yapmak mecburimiaskere gitmek mecburmuaskerlık zorunlumuaskere gitmemek icin ne yapmaliaskerlik yapmak mecburmuaskere gitmeyen erkektecil sorgulamatürkiyede askerlik neden yapilmak zorundaaskerlik zoraskerlik yapmak zorunlu muduraskere in zorunlumu
Forum