2009 yılında ltd.şirketinin tüm hisselerini devraldım faliyet alanı 2 işyeri kargo faliyeti,1 tanesi telefon,1 tanesine giyim mağazası olarak toplam 4 adet şirket üzerine işletme vardır.şirketini aldığım kişi telefon ve mağaza dükkanını, durumu iyi olmadığından yıl sonuna kadar şirket üzerinde kalmasını tavsiye etti.bende kabul ettim benden 60 bin lira 2 mağazaya karşılık senet aldı,3 aysonra 2 dükkanına terkini verdim,bu yüzden aramız bozuldu.işyerime tefeciyle gelerek beni tehdit etmeye başladı senedi satacağını söyledi bende savcılığa gidip şikayette bulundum dava halen devam ediyor.bu arada 2 mağazasını kapatmış.Bunun üzerine kargo faliyeti gösteren 2 işyerimden 1 tansini işletmesini kendine verdim herhangi bir mukavele yapmadan,senedimi çok istedim yine vermedi 5 ay sonra bağlı bulunduğumuz kargo şirketinin parasını havale etmeyerek kullnmış 30 milyar beni zarara uğrattı ve işyerini kapatmak zorunda kaldım.Bu arada sorunlardan dolayı eşimden boşandım.Senedi Tanımadığım bir kişiye ciro ettirmiş ve icra memurları evime gelerek,eşimin eşyalarına haciz işlemi yapıldı,benim nufustaki ikamet adresim aynı adreste göründüğü için,ama ben başka adreste oturuyorum ve tesadüfen o gün kayın validemin evide aynı mahallede olduğundan geri kalan eşyalarımı kayınvalidemin deposundan almaya gelmiştim.Eşim boşanma kararını gösterdi,yinede haciz işlemi yaptılar,eşyalar 6. ayda satışa çıkacak.Bu arada senedin tanzim tarihi 1.1.2008 ödeme tarihi 2009 ama ben 2008 yılında devlet memuru olarak başka bir ilde görev yapmaktaydım,yani ben bu tarihte bu kişiden mal ve hizmet almadım haksız yere kazanç olmuyormu sonuç olarak hangi yolu izlemem gerekir.