Yaklaşık 3 yıldır aynı şirkette pazarlama ve satış müdürü olarak çalışıyorum.Çalıştığım şirket bana herhangi bir yazılı veya sözlü bildirimde bulunmadan, benim pozisyonum için gazete ilanı ve internet vasıtasıyla elman aramaya başladı.
Geçen hafta da insan kaynaklarından bir mail aldım. Mail de yeni bir görev tanımı göndermişler ve bu tanımda unvanım pazarlama satış yöneticisi, bağlı olduğum kişi de pazarlama satış müdürü olarak değiştirilmiş.
Adam gibi karşılarına alıp konuşmadan yada bilgilendirme yapmadan (adam yerine koyup kardeşim senden memnun değiliz eleman arayacağız bile demeden) böyle bir emrivakiye gittiler.Gönderdikleri görev tanımını imzalamadım. İmzalamak da istemiyorum. Bu durumda tazminatımı alıp çıkabilir miyim (istifa etmeden)? Bu görev tanımını imzalamamam halinde ne olur?
Tazminat (Kıdem ve ihbar) haklarımı alarak buradan nasıl ayrılabilirim. Ayrıca bana yazılı ve sözlü bir bildirimde bulunmadan unvanımı ve pozisyonumu düşürdükleri için dava açsam kazanır mıyım? (en azından motivasyonumu düşürdüğü, çalışanının onurunu kırdığı vb. nedenlerle)
Geleceğime yön vereceğim şu 1-2 gün için sizden mümkün olduğunca bilgi rica ediyorum.
Teşekkürler