+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Polis darp ve hakareti

Polis darp ve hakareti Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Polis darp ve hakareti

5 Mayıs 2011 gecesi erkek arkadaşım alkollü araç kullanırken polisin dur uyarısına uymadı.Bir süre sonra aracı park edip sahilde yürümeye başladık.5 daka sonra yanımıza ekip arabası geldi ve erkek arkadaşıma kelepçe takmaya çalıştılar.Ben ise polislere ne yapıyorsunuz dediğimde bi tanesi bana çok ağır bir küfür etti.Bende aynı küfürü ona ettim.Daha sonra suratıma yumruk attı ve sol yanağım hastaneden aldığım rapora göre 3-4 cm yarılmış.Erkek arkadaşım bu halimi görünce resmen çıldırdı ve yaklaşık 10-15 kişi olan polislerin içinde bana vuran polise saldırmaya başladı.Bu tepkiyi gören bana vuran polis hemen oracıkta ortan kayboldu.Diğer polisler tarafından karakola götürüldük ve ifadelerimiz alındıktan sonra serbest bırakıldık.Ben bana yumruk atıp kaçan o polisi nasıl bulabilirim.Çünkü karakolda o polisin adını öğrenmek istediğimizde bilmiyoruz dediler.Bizim karakoldan değil filan dediler.Hakkımı nasıl arayabilirim?

Hukuki NET Güncel Haber

Polis darp ve hakareti konulu yargıtay kararı ara
    Polis darp ve hakareti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Polis darp ve hakareti

Hukuk Adamı değilim ama benzer bir olay başıma geldi ve uydurma bir tutanakla tarafımıza hakaret etti diyerek dava ettiler ve ceza almamı sağladılar. Kamu Düzenini sağlamakla görevli kimi tiplerden bu tip davranışlar görebiliyoruz.Acizhane tavsiyem aradığınız o polis değil , kamu hakkınız olsun.Savcılıga gidip durumu iki satır dilekçe ile olay tarihi , karakol bilgileri ve o karakolun sorumluluk sahasına giren ÖNLEYİCİ HİZMETLER BÜRO AMİRLİĞİ denilen birimden o tarih ve saate devriye gezen o otonun plakasını ve içindeki görevlilierin isim listesinin bildirilmesini isteyin. Savcının talebini yanıtsız bırakamayacakalardır. ardından verilen ifadeler veya olabilirse eger yüzleşmeye rast gelen bir durum ortaya cıkar ve o ahlaksızlıgı yapan görevliyi bulabılırsınız.Ama yıne acizhane belirtmek istiyorum ki , devlet trafiği düzenlemek adına kamu görevi ihdas eder ve dur çağrısını yapar.Durmak lazım.Göreve saygı duymak lazım.Bende o polisle inatlaştım alt edemediler belden aşagı vurmak adına hakaret ettı dıyerek işi inada bindirdiler.olmadık seyler yasandı ...

şimdiden geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erkek arkadaşım o polisi buldu.22 yaşında birisiymiş.Babasıda polismiş ama şehit olmuş.Bunuda babası şehit diye sınavsız imtihansız polis yapmışlar.Şuan başka bir polis arabuluculuk yapmaya çalışıyor.Bana vuran ve hakaret eden bu şehit çocuğu köpek gibi pişman olduğunu söylüyormuş.Beni onlara götürün ister dövsünler ister sövsünler diyormuş.Hatta para bile teklif etmiş estetik ameliyat için.Sınavsız polis olduğu için meslekten atılması söz konusu imiş.Ama benim kararım net.Kim olduğunu öğrendik.Raporumla beraber suç duyurusunda bulunacağım.Hukukçu olmasanız bile konuyla alakadar olduğunuz için teşekkür ederim.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kusura bakmayın ama bu zamanda kimse babası şehit polis diye sınavsız polis olmuyor.bende bir polis memuruyum.diyarbakır da görevliyim.o arkadaş üniversite mezunu 6 ay okutulan sonra meslege başlayan bir arkadaş olabilir.ben o şahsı asla ve asla tanımam.tanısam zaten yerin dibine sokardım onu.o meslektaşımın yaptıgı çok ama çok yanlış bi davranış.ama ne olur ekmegiyle oynamayın o arkadaş gercektek çok büyük cahillik kusura bakmayın ama eşşeklik yapmış.maalesef bu tür arkadaşlar yüzüne meslegimiz karalanıyor.empati kurmak gerek diye düşünüyorum.polis herzaman arsız hırsız ugursuzla ugraşır,kimin için vatandaşlarımız için.eger kendi için olsa inan bana umursamaz gider bir kıraathenede oturur sıcak cayını yudumlar.sen insanlık yap ve affet.bilimelisin ki affetmek çok büyük erdemdir.bu arkadaş bu olayı hayatı boyunca unutmaz ve bu tür davranışda bulunabilecek diger meslektaşlarınıda uyarır.bu arada siz neden polisin dur uyarısına riayet etmediniz.burada sizin ve erkek arkadaşınızında kabahati yokmu?lütfen empati kurun.gecmiş olsun.saygılarımla.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kamuoyuna ve Polis Darpından Müzdarip Herkese Hitaben Yazıyorum:

Ben Bir Devlet Memuruyum ve Kamu Görevimi Halka Bir Türk Milliyetçisi Zihniyeti ile Götürmeye Çalışıyorum. Sendika Yöneticisiyim ve Hükümet ile Polislerin de Maaşlarına İyileştirme Yapılması Mücadelesi Veriyorum. Buna Rağmen Polislerimiz Ne Kadar Zor Şartlar Altında Olurlarsa Olsunlar , Topluma Düzen Huzur ve Sükunet Götürmekle Görevli Olup , Devlet Yetkilerini Kullanarak Egolarını Doyurmak Adına Düzensizlik ve Huzursuzluk Yaratma Hakkına Sahip Değildirler. Sözde Plakasız Bir Araç Üzerinde , Asayiş Görevi Yapan 3 Adet Polisle Yaptığım Uyduruk Bir Münakaşanın Hemen sonrasında Tutulan Yalan ve İftira Dolu ; bu görevlilere görevlerinden ötürü Ana Avrat Küfrettiğim ve İmzalamaktan İmtina Etmiştir ibareli bir tutanakla Mahkemeye sevk edildim ve tek duruşmada Hakaretten Bir Devlet Memuru ve Bir Türk Milliyetçisi olarak Ceza Aldım.Bu Benim için Polise sıkılan her türlü kurşun karşına kendimi tereddüt bile etmeden atabilecek zihniyete sahip biri olarak UTANÇ vesilesidir.Yüce Devletim Karşısında Görev Adamı olarak 3 kendini bilmezin yaptığı iftira karşısında Suçlu duruma geçmenin izahını bana kim yapabilir.Hangi polis bu durum karşısında ne teselli verebilir.Polisler acaba bu tip utanç verici durumlar karşısında kalmışlarmıdır. Bu utancın nefislerinde ve vicdanlarında hissedilebilir bir yanı varmıdır.Yapılmayan ve işlenmeyen bir suç karşısında nezarethane yüzünü ilk kez görmenin acısını yaşamışlarmıdır. Lütfen Herkes Empati Kurarak Milli Değerlerimizi Unutmadan ve Göreve Başlarken Ettiğimiz ASALET yeminine sadık ve layık olarak görev yapsın ve vatandaşı mağdur etmesin.Üniforma ardına sığınarak iftira ve darp izah edilir bir durum değildir....Polis Vatandaşın Mal ve Can Güvenliğini Sağlamaktan ANAYASAL olarak sorumludur.Ruh ve Beden Sağlığını Bozma Hakkı ve Görevine sahip değildir.Selahiyet Kanunun hiç bir yerinde Polis İftira Atabilir Darp Edebilir diye yazmaz. En Derin Saygılarımla....

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Cevap: Polis darp ve hakareti

Alıntı polis0101 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kusura bakmayın ama bu zamanda kimse babası şehit polis diye sınavsız polis olmuyor.bende bir polis memuruyum.diyarbakır da görevliyim.o arkadaş üniversite mezunu 6 ay okutulan sonra meslege başlayan bir arkadaş olabilir.ben o şahsı asla ve asla tanımam.tanısam zaten yerin dibine sokardım onu.o meslektaşımın yaptıgı çok ama çok yanlış bi davranış.ama ne olur ekmegiyle oynamayın o arkadaş gercektek çok büyük cahillik kusura bakmayın ama eşşeklik yapmış.maalesef bu tür arkadaşlar yüzüne meslegimiz karalanıyor.empati kurmak gerek diye düşünüyorum.polis herzaman arsız hırsız ugursuzla ugraşır,kimin için vatandaşlarımız için.eger kendi için olsa inan bana umursamaz gider bir kıraathenede oturur sıcak cayını yudumlar.sen insanlık yap ve affet.bilimelisin ki affetmek çok büyük erdemdir.bu arkadaş bu olayı hayatı boyunca unutmaz ve bu tür davranışda bulunabilecek diger meslektaşlarınıda uyarır.bu arada siz neden polisin dur uyarısına riayet etmediniz.burada sizin ve erkek arkadaşınızında kabahati yokmu?lütfen empati kurun.gecmiş olsun.saygılarımla.
    Erkek arkadaşımın hiçbir suçu yok.Biz arabada otururken yanımıza trafik ekibi geldi ve kimlik sordu.Kimlik sorduktan sonra alkollümüsünüz dedi.Erkek arkadaşımda evet dedi.Buraya park etmek yasak dedi(sabahın 03.30'ü yoldan araba dahi geçmiyor)polis nerede oturduğumuzu sordu.Erkek arkadaşım burada dedi.Yani kuruçeşme semtindeydik ve bebekte oturuyorduk.Evimize mesafe 3 km .Aracı burdan kaldır dedi.Erkek arkadaşım alkollüyüm yatıp uyuyacağım dedi.Trafik polisi aracı burdan al demekte ısrar etti.Erkek arkadaşım ilerde çevirme olabilir dedi trafik polisine.Polis ise aracı ortaköy tarafına sür etilere çık,ordan tekrar sahile bebeğe inersin dedi.Polis öyle deyince erkek arkadaşım aracı çalıştırdı ve (U) dönüşü yaptık.Yaklaşık 10 metre ya gittik ya gitmedik o trafik polisi peşimize takıldı ve sağa çek diye arkamızdan anons yaptı.Resmen tuzak kurdu.Erkek arkadaşım bu yüzden durmadı.Şimdi söyleyin suçlu kim?

İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bakın söyle yapmayı neden denemediniz! aracı park edip taksi ile devam etseydiniiz.Polis size denize atlayın ayılın deseydi dinleyecekmıydınız.Polis hata yapmış olabilir ama sizde eğer hukuku biliyor olsaydınız durumu izah ederdiniz.Kaldıkı arabanız park yasağı olan bir yerde ise polis bu durumda sadece park yasagından işlem yapabilirdi.Başınıza bu kadar iş açmamış plurdunuz

Nerede
    Hatay/İskenderun
    İletiler
    247
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı men2000 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bakın söyle yapmayı neden denemediniz! aracı park edip taksi ile devam etseydiniiz.Polis size denize atlayın ayılın deseydi dinleyecekmıydınız.Polis hata yapmış olabilir ama sizde eğer hukuku biliyor olsaydınız durumu izah ederdiniz.Kaldıkı arabanız park yasağı olan bir yerde ise polis bu durumda sadece park yasagından işlem yapabilirdi.Başınıza bu kadar iş açmamış plurdunuz
    Polisin sözüne itaat etseniz bir türlü, etmeseniz bir türlü. Konuyu açan arkadaş polisin sözüne itaat etmediği için, son mesajı yazan arkadaş ise polisin sözüne itaat ettiği için başı derde giriyor. Her vatandaş hukuku bilmek zorunda değil ki, zaten bilmiyor da. Genelde vatandaş polisin sözüne itaat eder, etmezse başının derde gireceğini bilir. Bu konu hakkında sayfalarca görüş yazılıp, konu lastik gibi sündürülebilir. Ancak, olaya kuş bakışı bakıp, gerçeğin ne olduğunu görmekte fayda var....

İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kanunu bilmemek mazeret sayılmaz.Şimdi size polis adam oldur dese oldurecekmiisiniz.Alkollu gezmenın suç olduğunuda her surucu kursu haberler soyluyoor.Bunu bilmıyodum demek hayatın olağan akışı ile nasaıl uyum sağlar merak ediyorum...

Nerede
    Hatay/İskenderun
    İletiler
    247
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı men2000 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kanunu bilmemek mazeret sayılmaz.Şimdi size polis adam oldur dese oldurecekmiisiniz.Alkollu gezmenın suç olduğunuda her surucu kursu haberler soyluyoor.Bunu bilmıyodum demek hayatın olağan akışı ile nasaıl uyum sağlar merak ediyorum...
    Söz konusu olayda, denize atlamak, adam öldürmek gibi uçuk kaçık şeyler yok. Böyle şeyler söylense hiç kimse kabul etmez zaten. Alkollü olduğu için arabasını parketmiş bir vatandaşın yaptığı hayatın olağan akışına gayet uyum sağlıyor. Ancak evine gitmesi için zorlanması ve ve hareket ettikten 10 m. sonra durdurulmak istenmesi hayatın olağan akışına uyumsuzluk yaratıyor. Aslında olay, sizin yaklaşımınızdan çok farklı. Benim için olayın önemi; polisin tuzak kurmasından kaynaklanıyor.

Polisin görevi; sadece suçluyu yakalamak değildir. Esas görevi suçu önlemektir. Vatandaşa tuzak kurmak hiç görevi değildir. Polisin görevi vatandaşa yardımcı olmaktır.

POLİS VAZİFE VE SELAHİYET KANUNU
    Kanun Numarası: 2559
    Kabul Tarihi: 04/07/1934
    Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 14/07/1934
    Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 2751
    Madde 1 - Polis, asayişi amme, şahıs, tasarruf emniyetini ve mesken masuniyetini korur. Halkın ırz, can ve malını muhafaza ve ammenin istirahatini temin eder.
    Yardım istiyenlerle yardıma muhtaç olan çocuk, alil ve acizlere muavenet eder. Kanun ve nizamnamelerinin kendisine verdiği vazifeleri yapar.

Ülkemizde binlerce kanun var ve bu kanunların hepsinin bilinmesinin imkansız olduğunu düşünüyorum. Hukukçular bile, tüm kanunları bilmez, gerektiğinde kanunları açar okur. Eğer siz tüm kanunları biliyorsanız, hafızanıza hayranlığımı sunmama müsaade edin.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

polise darpın cezası

https:www.hukuki.netshowthread.php87138

Forum