2006 yılında Muğla/Bodrum'daki işyerimde Yapı Kredi Bankası'nın POS cihazını kullanıyordum. 2006 yılının Ocak ayında motorsiklet almak için 1,500-1,600 lira - (eksi) hesaptan para kullandım. Bu paranın geri ödemesinin banka tarafından her ay POS cihazından çekildiğini düşünüyordum. Çünkü pos cihazından aylık en az 700-1000 lira arası para geçiyordu ve borcun başlamasından POS cihazını iade ettiğim zamana kadar geçen bir yıllık süre zarfında da sözlü veya yazılı olarak borçlu olduğuma dair herhangi bir uyarı gelmedi. Bir yıl sonra dükkanımı devrettim ve POS cihazını da bankaya iade ettim. Bu iade sırasında da söz konusu borç hakkında hiç bir uyarıda bulunulmadı. Doğal olarak borcun POS cihazında oluşan girdilerle karşılandığını ve borcumun kalmadığını düşündüm.
2011 Şubat ayında Girişim Varlık A.Ş. tarafından telefonla arandım. Girişim Varlık A.Ş., Yapı Kredi Bankası'na borcum bulunduğunu ve bu borcu kendilerinin devraldığını, söz konusu borcumun 4,500 lira olduğunu ve kendilerine bu borcu ödemem gerektiğini belirttiler. Durumu, yukarıda da belirttiğim şekliyle, kendilerine anlattım ancak olayı Yapı Kredi Bankası ile çözmem gerektiğini ve söz konusu borca ait evrakımı da Bodrum İcra Müdürlüğü'den görebileceğimi belirterek borcuma ait evrakın kopyasını fax yoluyla göndermeyi reddettiler. Söz konusu borca ait evrakın tebliği yapılmamış olmasından dolayı borcu ödemediğim dönemde Girişim Varlık A.Ş.'den 2 defa telefonuma "icra gününüz alındı, evinize hacize gelinecektir" diye SMS geldi. Olası bir hacizden çekindiğim için borcu taksitlendirme yoluyla ödeme tekliflerini kabul ettim. İlk ay (mart 2011) olarak 250 TL Girişim Varlık A.Ş.'nin Akbank hesap no.suna yatırdım. Ancak sözü geçen 4,500 liralık borcuma kısmi olarak itiraz ediyorum.Bana aylık 500 lira yatırın diyorlar şu an işsizim hangi parayla yatırayım ki 500 lirayı psikolojim bozuldu onların yüzünden tansiyon hastası oldum.Ben aylık 500 lira yatıramam dedim ama anlamıyorlar. Yapı Kredi Bankası'nın herhangi bir bilgilendirme/tebliğ/uyarı yapmadan gerçekleştirmiş olduğu bu ayıplı hizmetinden dolayı Yapı Kredi Bankası'ndan şikayetçi olmak istiyorum.bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim