Vallahi ben bunu kaçırmışım mail olarak bana gönderen sevgili Duygu Tekay a buradan teşekkür ediyorum...

HELAL SANA MICHAEL EFENDI !
Alman ZDF Televizyonun da Thomas Gottschik in sundugu "Bahse Var
misin"adliyarisma programina basvuran ,Isviçreli Michael Sauser 188 ülkeninUlusal Marsini notasiyla birlikte söyleyebilecegini iddia etti.
Yarisma istegi kabul edildi ve yarisma günü Jüri'nin seçtigi bes ülkenin Ulusal Marsi'nin okunmasi kararlastirildi, secim yapildi ve
Marslari okunacak ülkeler sirayla Çin, Misir, Tayland, Bosna Hersek ve
Türkiyeidi.
Michael Sauser, ilk dört ülkenin Marsini basariyla okuyunca jüri yeterli bularak yarismayi kazandigini söyledi ve Türk Ulusal Marsi'ninokunmasina gerek olmadigini söyledi, Ancak Michael Sauser " Hayir mademki TürkBayragini da seçtiniz Türk Ulusal Marsini da söylemek istiyorum "dedi.Bunun üzerine jüri ve yapimci kabul etmek zorunda kaldi, Orkestra hazirlandigin da Michael Sauser salona dönerek " Yanliz Türk UlusalMarsi ayakta dinlenir kalkmanizi rica ediyorum " dediKatilimcilarin saskin davranislari biraz sonra Michael Sauser' un ricasini yerine getirmeye dönüstü ve Michael Sauser o güzel aksaniyla Türk Ulusal Marsi'ni muhtesem sekilde icra etti.

P.S: Biz bu ülkede İstiklal Marşı'nı söyleyemeyen insanları belediye
başkanı, parti temsilcisi yapıyoruz ya o da bizim ayıbımız...