Merhabalar bizim rizede 1200 metre kare çaylık bahçemiz var babam ve amcam yıllar önce arazileri paylaşmadan evvel bu çay bahçelerinin çaykur tarafından verilen çaylık ruhsatını amcam üzerine çıkartıldı daha sonra araziler paylaşıldı amcamın fefat etmesinden dolayı çaylık ruhsatı veraset yolu ile kızına geçti şu anda tapusu bizim olan çay bahçesinin ruhsatı amcamın kızının üzerinde ve 1200 metre karelik bahçenin 600 metre kare olan ruhsat kısmını bize devir etmemekte bende 5 ay önce asliye hukuk mahkemesine dava açtım bütün deliller bizim tarafımıza ve 4 tane tanık dinletmeme rağmen mahkeme çok saçma bir karar verdiği kanısındayım.

Mahkemenin verdiği hüküm:yargı yolu farklılığı nedeni ile DAVANIN GÖREV YÖNÜNDEN REDDİNE VE MAHKEMEMİZİN GÖREVSİZLİĞİNE
DAVACININ GÖREVLİ İDARİ YARGI MAHKEMELERİNDE AYRI BİR DAVA AÇMA MUHTARİYETİNE diye kararı bağladı yani benim anladığım bu dava kişiye veya şahısa açılmamış,bir devlet kurumuna açılmış gibi bana idari yargıyı adres gösterip davayı reddetmesi görevsizlik kararı vermesi beni çok şaşırttı halbuki ben amcamın kızına yani şahısa dava açtım böyle bir dava adli yargının görev alanına girmiyormu beni bu konuda bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekürler.