Alıntı spatyom rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
YOK tarafindan denklik verilebilmesi icin turkiyede verilen bulgaristanda verilmeyen dersleri ya da ders iceriklerini vermek icin sinava girmesi sarttir ornegin turkiyede 2 ve 3. siniflarda gorulen ceza hukuku dersleri turk ceza hukukuna gore gosterilir fakat bulgaristanda turk kanunlari gosterilmez onun icin de yurt disinda hukuk bitiren bu ogrenciler tekrar ders calismak zorunda kalirlar bana sorarsaniz hangi ulkede hukuk okuyorsaniz o ulkede avukatlik yapilmalidir cunku her ulkenin kanunlari farklidir hukuk fakultelerinin cogaltilmasi ya da ucuzlatilmasi gibi sozlere katilmiyorum isinde iyi olan zaten sorun yasamadan devam eder fakat tabi hukuk fakultelerinin kontenjanlari cogaltilip ders kalitesi dusurulmemeli bence sorun hukuk fakultelerinin sayica coklugu degil hukuk fakultelerindeki ogrenci sayisinin cok olmasi ders dinlemeye gittiginizde salon dolmus olabiliyor bu yuzden daha erken gitmek ve sira kapmak zorunda kalinio bence fakulte sayilarini degil kontenjanlarin azaltmalari gerekir
Ben Turk ve Kanada vatandasiyim.

Su an 26 yasinda olan kizim, Kanada'ya goctugumuzde 3 yasindaydi.

Gecen yil,Londra City Uni.Hukuk Fakultesinden mezun oldu ve Kanada'ya dondu.

Simdi 2 sene daha okumak durumunda.

En buyuk zorlugu, Kanada'da kabul edilecek Uni.bulmasi oldu.

Toronto'yu tercih ediyorken,Windor Uni.'ne kabul edildi. Sinavla filan degil, basari puanlari ve kontenjan durumuyla.

Simdi, hocalarinden birine hem calisiyor hemde okuyor.

Biliyorsunuz, Kanada, Ingiliz uluslar birligi uyesi ve Kanada'da Ingiliz bir Gnl.Vali var.

Buna ragmen Ingiltere'deki okuluna senelik 8.000 pound oduyordum. Uc yil surdu.

Demem o ki, Ingiltere ve Kanada'nin bu yakinligina ragmen durum bu.

Bu arada sunu da ifade etmem lazim.

Bir sosyoloji prof.arkadasimin ifadesi ile,

" Kanada'nin zengini ABD'de, iyi okumusu Ingiltere'de yasar, Kanada'da yasayanlar, caresiz olanlardir."

Merak edenlere belki bir katkisi olur dedim..