´´Haziran ayında Türkiye´de yapılacak olan Milletvekili genel seçimlerinde aday olmayacağını, Türkiye´de iyi gitmeyen şeylerin olduğunu, özellikle ülke yönetiminde donanımlı, eğitimli, dünya dillerine hakim , bilgili, genç, dinamik adaylara fırsat verilmesi gerekli...´´

Brüksel´de bulunan Yurdayüksel, basında yer alan Türkiye´de Milletvekilliği adaylığıyla ilgili soruya ; ´´Sağlık sorunlarım ve AB´nin merkezinden ülkem için daha faydalı görevler üstlenebileceğimi düşündüğüm için Milletvekili adayı olmayacağım.´´ diyerek sözlerine başladı.

´´Ülkeme hizmet konusunda bana ne zaman görev verilse herşeyi bir tarafa bırakıp verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Türkiye´de başkanlığını üstlendiğim projeler ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak projelerdi. Bu projeleri ilgili Bakanlıkla temas halinde ekibimle birlikte belli aşamalara getirdik. Mütevazi bir ekiple yapılan çalışmalarda kendi olanaklarımızla adeta olmazı başardık. Projeyi, son aşaması olan Sivil Toplum Örgütleriyle (STK) paylaşım noktasına kadar getirdik. AB Fonları ve Ticaret, Sanayi odalarının üyelerince oluşturulacak olan havuz fonları için üstlendiğimiz görevin bizlere düşen kısmını layığıyla yapmaya çalıştık . Ülkem için AB´nin Başkentinde yapılabilecek görevler danışmanlık bazında ve bir vatandaşlık görevi olarak tarafımdan her zaman memnuniyetle yerine getirilecektir.

Önümüzde Türkiye için önemli olan Milletvekili Genel Seçimleri süreci var...
Benim parti liderlerinden ricam ; Parlementomuzda bu dönem gençlerimizin ve bayan milletvekillerimizin sayısal çoğunluğuna yer verilmesidir. Yeni dünya oluşumunda, internet çağının devrimlerle neleri yaşatabileceğini hep birlikte görmekteyiz. Çok dilli dünyamızda, kendi ana dilinin dışında dünya dillerine hakim, kısa sürede devlet adamlığına adapte olabilecek eğitimli gençlerimiz ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı olacaklardır. Artık günümüzde bir çok değerli vekilimiz köşesine çekilerek tecrübeleriyle gençlerimize destek olmalıdır. Türkiye´de koltuktan mezara dönemine ve Milletvekilliğinin meslek olarak idam ettirilmemesi ile ilgili ricamı sayın liderlerimize söylemek isterim.

Bana sevgili okurlarımın göndermiş olduğu e-postalardan da anlıyorum ki ricalarım yalnız benim değil, ülkesini sevenlerin ricası olarak anlaşılmalıdır.´´

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın durumları malum

´´En büyük arzum, isteğim yurtdışında yaşayan ve gurbetteki vatandaşlarımızın sorunlarını yakından bilenlere de Parlementomuzda yer verilmesi hususudur. " ifadelerini kullanan Erhan Yurdayüksel; "Herkesin benimseyeceği, toplumun seçilmişlerden beklediği sevgiyi, saygıyı seçmenlerinden esirgemeyen 70 milyonu kucaklayan, kaynaştıran, cüzdan ile vicdanı Milletin çıkarları doğrultusunda ayırt edebilen Milletvekillerimizin önümüzdeki 12 Haziran seçimleriyle Parlementomuzda yer alması, ülkemizin refah ve mutluluğu için kalpten temennimdir. Bu seçimlerde malesef yine yurtdışında bulunan vatandaşlarımız oylarını kullanmak için Türkiye´ye gitmek zorundalar. Çünkü bulundukları yerlerden yine oy kullanamayacaklar. Herkesin ülkesine giderek oy kullanma olanağı olmadığı için çoğu vatandaşımız demokratik haklarını yerine getirememenin üzüntüsünü yaşayacaklar. Bir dahaki seçimlerde bu sorunun halledilmesi için ne gerekiyorsa yapılmasını yetkililerimizden sahsım ve okurlarımız adına istekte bulunuyor ve talep ediyorum." dedi.

YeniHaber Belçika - Erhan Yurdayüksel : Gençlere fırsat verilmeli